حقایقی درباره‌ی یکی از شادترین مکان‌های تفریحی جهان، دیزنی شانگهای

دیزنی شانگهای (Shanghai Disney) یکی از زیباترین و شادترین مکان‌های گردشگری جهان است.  به عقیده بعضی از مردم، دیزنی شانگهای بعضی مواقع، از پارک‌‌های دیزنی فلوریدا، کالیفرنیا، هنگ کنگ و توکیو هم بهتر می‌باشد. در این پست قصد داریم تا ۱۰ حقیقت جالب را در رابطه با این پارک مصنوعی چین بیان کنیم. با زرین‌نما بلاگ همراه باشید.

 

۱. هزینه ساخت دیزنی شانگهای بیش‌تر از برج خلیفه است

هزینه ساخت برج خلیفه حدود ۵.۵ میلیارد درهم است، ولی هزینه‌ای که برای ساخت دیزنی شانگهای صرف شده است، ۲۴.۵ میلیارد یوان (معادل ۱۳.۷ میلیارد درهم) می‌باشد. انتظار می‌رود که ۴.۵ میلیارد یوان هم در آینده برای دیزنی شانگهای هزینه شود.

 

۲. رکوردهای اماکن تفریحی از دیزنی شانگهای شکسته شده‌اند

این پارک مصنوعی با ۳۹۰ هکتار زمین بزرگ‌ترین پارک دیزنی در دنیا است. قلعه Enchanted Storybook در این پارک با ارتفاع ۶۰ متر، بزرگترین قلعه در بین قلعه‌های پارک‌های دیزنی می‌باشد. از طرفی شش سرزمین جدید نیز در این پارک با نام‌‌های جزیره‌های ماجراجویی (Adventure Isle)، سرزمین فانتزی (Fantasyland)، باغ تخیل (Gardens of Imagination)، خیابان میکی (Mickey Avenue)، سرزمین فردا (Tomorrowland) و خلیج میکی (Treasure Cove) هم در آن افتتاح خواهند شد.

دیزنی شانگهای بزرگترین، بلندترین و جدیدترین !!
دیزنی شانگهای بزرگترین، بلندترین و جدیدترین!!

 

۳. هواپیماهایی با تم دیزنی

خطوط هوایی China Eastern برای اولین بار پروازی با یک ایرباس با تم شخصیت‌های دیزنی (مثل میکی ماوس) انجام داد که بسیار مورد توجه گردشگران سراسر جهان قرار گرفت.

هواپیماهایی با تم شخصیت‌های دیزنی‌لند در دیزنی شانگهای
هواپیماهایی با تم شخصیت‌های دیزنی‌لند در دیزنی شانگهای

 

۴. اولین نمایش زنده ماندارین از شیرشاه

این در تئاتر بزرگ والت دیزنی با ۱۲۰۰ صندلی برای تماشاگران، نمایش شیرشاه به زبان ماندارین به صورت زنده اجرا می‌شود. قبلا هم این نمایش به هشت زبان زنده دنیا اجرا شده است. شیرشاه یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های موزیکال والت دیزنی است که اجرای زنده‌ی آن گردشگران زیادی را به دیزنی شانگهای می‌کشد.

 

۵. اردک دونالد در حال تمرین تای‌چی

تای چی نوعی از هنرهای رزمی چین است که در دیزنی شانگهای توسط اردک دونالد معروف اجرا می‌شود. این اجرا معمولا گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. گاهی شخصیت‌های دیزنی در جشن‌‌های فرهنگی چین دیده می‌شوند یا سنت‌های آن‌ها را در شانگهای اجرا می‌کنند.

اردک دونالد در حال تمرین تای چی!!
اردک دونالد در حال تمرین تای چی!!

 

۶. ورودی محدود

بر خلاف سایر پارک‌ها که سعی می‌کنند بیشترین بازدیدکننده را جذب کنند، دیزنی شانگهای سیاست‌هایی را برای تعداد بازدید کنندگان خود دارد. این پارک برای جلوگیری از بازدید و هجوم بیش از ظرفیت در تعطیلات، تعداد فروش بلیت‌های خود را محدود می‌کند.

 

۷. سرزمین فانتزی (Fantasyland)

“سرزمین فانتزی” یکی از بزرگ‌ترین نواحی در این پارک زیبا و شادی‌آور است که در آن می‌توانید قلعه‌ای که به Enchanted Storybook و ما در ایران آن را به اسم قلعه سیندلا می‌شناسیم، معدن قطار هفت کوتوله (Seven Dwarfs Mine Train)، آلیس در سرزمین عجایب ( Alice in Wonderland Maze) و ویترین منجمد (Frozen showcase) را ببینید.

Fantasyland، سرزمین رویایی در دیزنی شانگهای
قلعه سیندرلا در سرزمین رویایی در دیزنی شانگهای

 

۸. باغ تخیل (Gardens of Imagination)

باغ‌های تخیلی فقط در دیزنی لند شانگهای یافت می‌شود. این منطقه باغ‌هایی دارد که با الهام از عشق‌های چینی ساخته شده‌اند. همچنین در این منطقه باغ مرموز و اسرارآمیزی ساخته خواهد شد که با غذاهای چینی داغ و منحصر به فرد از گردشگران میزبانی خواهد کرد.

باغ‌هایی فراتر از تصور در دیزنی شانگهای
باغ‌هایی فراتر از تصور در دیزنی شانگهای

 

۹. سرزمین فردا (Tomorrowland)

همان طور که از نامش پیداست، “سرزمین فردا” مکانی برای آینده و به دور از تصورات است. در این مکان بازدیدکنندگان می‌توانند سوار موتورهایی با سرعت بالا شده و تمام هیجان خود را در آنجا خالی کنند. از این موتورها به عنوان موتورهای آینده یاد می‌شوذ.

سرزمینی از آینده در دیزنی شانگهای
سرزمینی از آینده در دیزنی شانگهای

 

۱۰. خلیج گنج

خلیج گنج مکانی است برای افرادی که به دنبال ماجراجویی به سبک دزدان دریایی هستند. بازدیدکنندگان در این مکان می‌توانند نسبتی از زندگی دزدان دریایی و ماجراجویی‌های هیجان انگیز آن‌ها را تجربه کنند.

زندگی به سبک دزدان دریایی در دیزنی شانگهای
زندگی به سبک دزدان دریایی در دیزنی شانگهای

 

منبع : gulfnews

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *