کلیسای سنت اشتفان وین در کشور اتریش

یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی وین کلیسای سنت اشتفان است که در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و از جاذبه‌های گردشگری شاخص وین به شمار می‌آید. در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا شما را بیشتر با کلیسای سنت اشتفان آشنا کنیم. بازدید از این مکان دیدنی در اتریش در میان برنامه‌های تور اتریش قرار دارد و به عنوان کلیسایی ارزشمند به لحاض تاریخ و هنر نباید از آن گذشت.

آشنایی با کلیسای سنت اشتفان

کلیسای سنت اشتفان در نزدیکی میدان اشتفان در مرکز شهر وین قرار دارد. سنت اشتفان مشهورترین کلیسا در کشور اتریش محسوب می‌شود که به لحاظ تاریخی و معماری بنا از ارزش بسیار بالایی برخوردار بوده و جدایی از این جایگاه اسقف اعظم نیز می‌باشد. همچنین جایگاه بالاترین مقام کاتولیک‌ها یعنی کاردینال کریستوف شون‌بورن هم در این مکان قرار دارد.

سبک معماری کلیسای سنت اشتفان در وین

سبک معماری کلیسای سنت اشتفان که  در سفر به وین باید از آن دیدن کنید در ابتدا رومانسک بود و پس از نابودی آن در جریان آتش‌سوزی در سبک گوتیک ساخته شد.

هزینه ورودی به کلیسای سنت اشتفان چقدر است؟

قیمت بلیط ورودی به سنت اشتفان برای بزرگسالان 6 یورو و برای کودکان و نوجوانان زیر 14 سال 2.5 یورو می‌باشد که این مبلغ در مقابل زیبایی و عظمتی که خواهید دید حتما ارزشش را خواهد داشت.

تاریخچه کلیسای سنت اشتفان

این کلیسا توسط رودولف چهارم (Rudolf IV) و در سال 1147 میلادی ساخته شده است. البته سنت اشتفان از آن زمان در شکل و شمایل کنونی نبوده و بعد از دوباره بازسازی تقریبا 100 درصدی به این صورت در آمده است. دلیل نخستین بازسازی که در سال 1258 میلادی انجام شد آتش‌سوزی بسیار بزرگی بود که قسمت اعظمی از کلیسا را نابود کرد. روند دومین بازسازی هم از سال 1304 میلادی آغاز شد که در آن سبک معماری کلیسا نیز از رومانسک به گوتیک تغییر کرد. البته اخیرا با بررسی‌های انجام شده گفته می‌شود که پیش از این‌ها نیز یک کلیسای بسیار قدیمی در این مکان وجود داشته است.

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

بزرگترین ناقوس اتریش

این کلیسا در مجموع 23 ناقوس دارد که بزرگترین آنها با نام سنت ماری در برج شمالی قرار گرفته است و بیش از 20 تن وزن دارد. این ناقوس عظیم، بزرگترین ناقوس کلیسا در کشور اتریش بوده و در میان ناقوس‌های سراسر اروپا نیز در رده دوم قرار دارد.

قربانیان طاعون در کلیسای سنت اشتفان

از نکات جالب توجه این کلیسا قرارگیری گورهای دسته‌جمعی در آن می‌باشد. در گذشته‌های بسیار دور در قسمت‌هایی از سردابه کلیسا کسانی که از بیماری طاعون کشته می‌شدند را دفن می‌کردند. اسکلت و بقایای بدن این افراد در گورهایی دسته‌جمعی در سردابه یافت شده‌ است.

سکوی خطابه سنگی در کلیسای سنت اشتفان

اگر شانس حضور در این کلیسا را داشتید حتما نگاهی دقیق به سکوی خطابه کلیسا داشته باشید. این سکوی خطابه در حقیقت یک مجسمه سنگی بزرگ است که با جزئیات بسیار دقیقی ساخته شده است

بازدید از سنت اشتفان

در هر سال بیش از 3 میلیون نفر از کلیسای جامع سنت اشتفان بازدید می‌کنند و رفتن به این کلیسا نیز در برنامه‌های تور اتریش قرار دارد. همچنین بسیاری از اتریشی‌ها توصیه می‌کنند که گردشگران حتما بازدیدی از این کلیسا داشته باشند زیرا:

  • سنت اشتفان کلیسایی جادویی است.
  • سنت اشتفان یک از میراث فرهنگی معروف جهان و بنای تاریخی ارزشمند است.
  • سنت اشتفان نشان ملی کشور اتریش است.
  • سنت اشتفان نماد هویت اتریش است.
  • سنت اشتفان یک جاذبه توریستی درجه یک است.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

 منبع  : stephanskirche | zarintravel