هوف‌بورگ (Hofburg) از جاذبه‌های گردشگری وین را بیشتر بشناسید

هوف‌بورگ قصر سابق اصلی سلطنتی در کشور اتریش است که امروزه به دلیل معماری کلاسیک و خیره‌کننده‌اش به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری وین شناخته می‌شود. امروز در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص این قصر سلطنتی به شما کاربران عزیز ارائه کنیم.

بازدید از قصر هوف‌بورگ در تور اتریش

برای بازدید از خیره‌کننده‌ترین بناهای معماری اروپایی فرصت را از دست ندهید. بازدید از قصر هوف‌بورگ یکی از برنامه‌های تور اتریش است که می‌توانید با بهترین قیمت آن را تهیه کنید.

تاریخچه قصر هوف‌بورگ از جاهای دیدنی وین در اتریش

قصر سلطنتی هوف‌بورگ در قرن 13 میلادی ساخته شده است. اما باید بدانید که این قصر از ابتدا به این شکل نبوده و در قرن‌های بعدی و در سالیانی دراز به شکل و شمایل کنونی در آمده است. از گذشته‌‌های بسیار دور اعضای سلطنتی سلسله هابسبورگ در قصر هوف‌بورگ اقامت داشتند و این مکان به نوعی مقعر قدرت آنها به شمار می‌رفت. از سوی دیگر بد نیست بدانید که قصر هوف‌بورگ به عنوان اقامتگاه زمستانی و  کاخ شون‌برون به عنوان اقامتگاه تابستانی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما اکنون بخشی از قصر تبدیل به دفتر کاری رئیس جمهور کشور اتریش شده است.

قصری برای قدرتمندان اتریشی

این قصر از همان سال 1279 میلادی مکانی برای استقرار سیاستمداران اتریشی محسوب می‌شد. البته همانطورکه پیش‌تر به آن اشاره کردیم هوف‌بورگ به مرور زمان در طول قرن‌های بعدی گسترش یافت و در کنار آن کلیسا، کتابخانه، موزه جواهرات، سالن تئاتر، اصطبل سلطنتی و مدرسه اسب‌سواری اسپانیایی ساخته شد.

پروژه ناتمام در قصر هوف‌بورگ شهر وین

فرانتس یوزف یکم که زمانی امپراتور اتریش بود یک پروژه شهرسازی عظیم و جذاب را در شهر وین آغاز کرده بود که بخشی از آن را نیز میدان قرار گرفته در بیرون قصر شامل می‌شد. اما این پروژه هیچ وقت بطور کامل انجام نشد.

معماران قصر هوف‌بورگ در اتریش

این قصر بزرگ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر وین حاصل دسترنج معماران بسیار بزرگ ایتالیایی و اتریشی است. از جمله این معماران می‌توان به یوهان لوکاس فن هیلدبرانت،  ژوزف امانوئل فیشر وان ارلاخ و یوهان برنهارد فیشر فن ارلاخ اشاره کرد.

بخش‌های مختلف هوف‌بورگ

قصر هوف‌بورگ از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که آشنایی با آنها در بازدید از آن تا حدی ضروری است. جدایی از شکوه و عظمتی که هر کدام از این بخش‌ها دارند بهتر است که آشنایی کوچکی با بخش‌های مختلف قصر داشته باشید و توصیه می‌کنم اگر شانس حضور در آن را داشتید هیچ قسمتی را از دست ندهید. توجه داشته باشید که بازدید از این جاذبه گردشگری در اتریش در برنامه‌های تور وین ما قرار دارد.

 • سوئیس وینگ : قدیمی‌ترین بخش قصر
 • استالبرگ : اصطبل سلطنتی
 • آمالینبورگ : محل اقامت امپراتور رودلف دوم
 • لئوپولدین وینگ : مکان قرارگیری دفاتر رئیس جمهوری فدرال
 • کتابخانه : کتابخانه‌ای بزرگ که امروزه تحت نظارت کتابخانه ملی اتریش قرار دارد
 • میدان یوزف:  مکان قراگیری مجمسه یوزف دوم
 • آگوستینین وینگ : مکان قرارگیری کلیسا و صومعه آگوستینین
 • ردوته وینگ : سالن اپرا، رقص و کنسرت
 • سنت میشلز وینگ
 • مونتایر وینگ اتاق برگزاری مراسمات سنتی
 • هیروز اسکوئر : میدانی که مجسمه در آن قرار دارد و بخشی از مسیر گذر حلقوی بوده است.
 • نیو بورگ : قلعه جدید قصر هوف‌بورگ
قیمت بلیط قصر هوف‌بورگ

هزینه ورودی به این قصر  یکی از شاخص‌ترین جاذبه‌های گردشگری وین برای بزرگسال 13.90 یورو و برای کودکان 8.20 یورو می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت imperial-austria از جزئیات تورها و قیمت‌های این قصر باخبر شوید.

موقعیت مکانی قصر هوف‌بورگ

این قصر در مرکز شهر وین قرار دارد و بد نیست بدانید که کلیسای سنت اشتفان نیز فاصله چندانی با این مکان دیدنی در کشور اتریش ندارد. در زیر موقعیت مکانی این قصر را روی نقشه قرار داده‌یم.