بازار نشمارکت وین (Naschmarkt) از دیدنی‌های اتریش

یکی از معروف ترین بازارهای خیابانی در کشور اتریش بازار نشمارکت وین می‌باشد. این بازار مورد توجه گردشگران تور اتریش بوده و معمولا در لیست برنامه‌های سفر به وین قرار می‌گیرد. در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا با اطلاعات کاملی را در مورد این بازار دیدنی ارائه کنیم که با حضور در آن ارتباط بسیار نزدیکی با مردم شهر خواهید داشت.

ساعت کاری بازار نشمارکت وین

فروشندگان میوه، انواع خوراکی‌ها و آشپزان غذاهای خیابانی همه روزه از ساعت 7 صبح تا 11 شب در بازار نشمارکت وین به دور یکدیگر جمع می‌شوند و یکی از دیدنی‌های اتریش را پدید می‌آورند.

معرفی بازار نشمارکت وین

نشمارکت وین در حقیقت شناخته‌شده‌ترین بازار در این شهر زیبا در کشور اتریش است که در آن بیش از 120 فروشگاه و رستوران قرار دارد. تماشای این ظاهر رنگارنگ حتما شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. شما می‌توانید در بازار نشمارکت وین خوراکی‌هایی از ایتالیا گرفته تا هند و ویتنام را مشاهده کنید. همچنین در کنار این موارد باید بدانید که این بازار مکانی است که شما می‌توانید در آن با مردمی از دل اروپا ارتباط داشته باشید و جوانان و کهن‌سالان وین را از نزدیک بیشتر بشناسید.

آشنایی با فرهنگ مردم وین

شما در این بازار بی‌نظیر با مردمی از کشورها و فرهنگ‌های مختلف نیز مواجه خواهید شد که برای خرید انواع میوه‌ها، سبزیجات و خوراکی‌های لذیذ و متنوع به این مکان آمده‌اند. امروزه بیش از 120 فروشگاه و رستوران با مواد غذایی متنوع در نشمارکت دیده می‌شود و باید گفت که هر روزه به تعداد این مکان‌های نیز افزوده می‌شود. حتی جالب است بدانید که برخی از این فروشگاه‌ها برای جلب توجه مشتریان بیشتر خدماتی همچون اینترنت بی‌سیم رایگان را نیز ارائه می‌کنند.

رستوران‌های معروف در بازار نشمارکت

دو-ان (Do-An) و نشمارکت دلی (Naschmarkt Deli) دو رستوران پیشگام در زمینه ارائه غذاهای لذیذ در این بازار محسوب می‌شوند. در حقیقت می‌توان گفت که این دو رستوران بودند که این بازار را برای داشتن خوراکی‌های لذیذ محبوب سر زبان‌ها انداختند. لازم به ذکر است که بازدید از و گشت‌وگذار در بازار نشمارکت از جمله برنامه‌های تور اتریش ما بوده و توصیه می‌کنم که اگر شانس حضور در این تور اتریش را داشتید حتما در این رستوران‌ها غذایی سفارش دهید. اما در کنار رستوران‌های نشمارکت دلی و دو-ان رستوران‌های دیگری نیز وجود دارند که امروزه مورد توجه گردشگران قرار گرفته‌‌اند در زیر به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

رستوران تی‌وا (Tewa)

پیتزا فروشی محبوب تراتوریا پلچینلا (Trattoria Pulcinella)

رستوران آن مارکت (ON Market)

رستوران اورینت اند اکسیدنت  (Orient & Occident)

رستوران تی‌وا برای ارائه بهترین غذاهای تمام ارگانیک در این بازار معروف شده است. پیتزا فروشی تراتوریا پلچینلا نیز که یک برند معروف و محبوب است تا چند سال قبل در مرکز شهر وین قرار داشت و امروزه در بازار نشمارکت قرار دارد. اگر قصد داشتید تا در هنگام شب و یا صبح بسیار زود سری به این بازار بزنید رستوران آن مارکت می‌تواند با انواع صبحانه‌های آسیایی و اروپایی و میان وعده‌ای مناسب برای شب‌های دیر وقت میزبان فوق‌العاده‌ای برایتان باشد. همچنین رستوران اورینت اند اکسیدنت هم مکانی مناسب برای چشیدن غذاهای ترکی با طعمی اروپایی می‌باشد.

 منبع  : wien