6 جشنواره معروف تایلند

یکی از جاذبه‌های مهم در سفر به کشورهای توریستی، جشنواره‌های جذابی است که در آن‌ها برگزار خواهد شد. در تایلند، به عنوان یک کشور جذاب برای جهانگردان و مسافران، جشنواره‌های مختلفی برگزار می‌شود. در ادامه به شش جشنواره معروف در این کشور می‌پردازیم.

مطالب مرتبط:

 

جشنواره یی پنگ (yi peng)

جشنواره یی پنگ و لوی کراتونگ در سراسر پادشاهی تایلند هر ساله حدود نیمه های ماه نوامبر به مناسبت  ماه کامل از ماه 12 در تقویم قمری سنتی تایلندی جشن گرفته می شود. در این جشنها فانوس ها، قایق ها و زیور آلات را بر روی آب شناور می کنند و به احترام بودا  با شمع آنها را روشن می کنند.

بسیاری  با شرکت در این جشن از خدای آب جهت برآورده کردن  تمامی نیازهای اولیه بشر تشکر می کنند و بر این باورند که با انداختن اشیا در داخل آب تمامی غضب، خشم و امواج منفی  فرد به آب واگذار میشوند. حتی بسیاری مو و ناخن خود را کوتاه کرده و روی آب شناور می کنند تا بدی از خودشان دور شود.

در شهر چیانگ مای همزمان با این جشنواره بالن فانوس دار را به آسمانها می فرستند تا آرزوها و دعاهایشان بر آورده شود.

Marina Bay Countdown 2013

ss-thailand-koy-krathong

Yi-Peng-Festival-Chiang-Mai-2

فستیوال آبی songkran

یکی از مهمترین  و بهترین جشنواره های شناخته شده در تایلند Songkran است. این جشنواره برای کسانی که عشق مبارزه با آب دارند بسیار خوب است.این جشنواره هر ساله از 13 آوریل تا 3 روز به مناسبت سال جدید تایلندی برگزار می شود . در طول جشنواره خیابانها مملو از آدمهایی با آب پاش است که همدیگر را خیس می کنندزیرا معتقدند آب مظهر پاکی است و بدی ها را پاک می کند.

Songkran_8_-_Ayutthaya

125109

songkran-water-festival-thailand

جشنواره phi ta khon

جشنواره phi ta khon  هر ساله در حدود ماههای جون و جولای در san dai ، استان  لویی (loei) در ایسان (isan) برگزار می شود. در مناطقی که به ارواح اعتقاد بیشتری دارند این جشنواره شناخته شده تر است. این جشنواره یکی از رنگارنگ ترین جشنواره ها است که در آن تمامی مردان لباسهای رنگی شبیه به ارواح می پوشند و بر صورتشان ماسک می زنند و در خیابان ها به رقص و آواز می پردازند.

LOEI PROVINCE, THAILAND-JUNE 27: Ghost Festival (Phi Ta Khon) Ghost masked celebrated on religious tradition of Boon Pra Wate at Dan Sai district, Loei, June 27,2015.

Phi Ta Kohn Festival participants

Men wearing ghost masks during Phi Ta Khon (Ghosts in Masks) festival.

جشنواره بوفه میمونها

هرساله تایلند آخرین یکشنبه نوامبر را اختصاص می دهد به بزرگترین جاذبه توریستی تایلند(میمونها) و به عنوان قدردانی از آنها به آنها خوراکی می دهند.

این جشنواره برای دوستداران حیوانات بسیار خذاب است.

86697358

Fruits15816592-LOPBURI-THAILAND-NO-V-30-Monkeys-enjoys-the-annual-Monkey-Buffet-Festival-at-temple-more-than-2-000--Stock-Photo

 

جشنواره شمع اوبون راتچاتانی (ubon ratchatani)

جشنواره اوبا ن راتچاتانی (uban ratchatani) یکی از بهترین جشنواره ها برای دوستداران هنر است. در این جشنواره که در اوایل آگوست برگزار می شود هنرمندان مجسمه های مومی بزرگی را درست میکنند تا به بودا تقدیم کنند و آنها را در خیابانه می گردانند که این خود باعث حیرت بینندگان می شود.

shutterstock_242961640

Candle-Festival-Preparations-Ubon-Ratchathani-3candle-festival-ubon-ratchathani-44

جشنواره Loi Krathong

این جشنواره  هنگام ماه کامل  از ماه 12 قمری برگزار می شود که در آن مردم جاشمعی های به شکل گل لوتوس که از برگ موز ساخته شدهاند را به شمع منور می کنند و به نزردیکترین کانال محل زندگیشان می اندارندتا آرزوهایشان را آب با خود ببرد و برآورده شود.

Loy-krathong-festival-thailand-The-Luxury-Signatureloy-kratong-festival

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *