10 نکته در مورد شرکت در فستیوال‌ های خارجی

باتوجه به اینکه در سراسر جهان کشورها قوانین و مقررات خاصی برای خود دارند در هنگام شرکت در فستیوال‌ های خارجی باید به این نکته اهمیت ویژه‌ای دهید. ممکن است که کاری که در بریتانیا جرم تلقی می‌شود در ایالات متحده بسیار رایج باشد و برعکس آن نیز صدق می‌کند. در این مطلب قصد داریم تا به ارائه نکاتی مهم در مورد شرکت در فستیوال‌ های خارجی بپردازیم.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

فستیوال‌ها شرایط متفاوتی دارند. در رویدادهای این چنینی افرادی از سراسر جهان در کشوری دور از وطن خود دور یکدیگر جمع می‌شوند و فعالیت‌های گروهی متنوعی را تجربه می‌کنند. پس بهتر است پیش از شروع سفر با نکاتی مهم و اساسی آشنایی داشته باشید تا در هنگام شرکت در این رویدادها با مشکل مواجه نشوید.

1- اعتبار پاسپورت خود را بررسی کنید

پیش از هر چیز باید بدانید که شما قبل از برنامه‌ریزی و تهیه تور برای شرکت در فستیوال‌ های خارجی باید مراقب اعتبار پاسپورت خود باشید. اکثر ایرلاین‌ها این محدودیت را دارند که اعتبار پاسپورت شما از تاریخ برگشت باید به اندازه 6 ماه باشد. همچنین توصیه می‌شود که یک کپی از پاسپورت خود به همراه داشته باشید و در کنار آن هم شماره پاسپورت خود را در دفترچه‌ای یادداشت نمایید تا در هنگام بروز مشکل بتوانید از آنها استفاده کنید.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

2- مدارک خود را به صندوق امانات فستیوال بسپارید

کمپ اکثر فستیوال‌های معتبر دنیا همچون اگزیت در صربستان، فستیوال اکوویوز در گرجستان و تومارولند در بلژیک  دارای صندوق امانات است که توصیه می‌شود در هنگام ورود تمامی مدارک مهم از جمله پاسپورت خود را به آن بسپارید تا در طول فستیوال و شلوغی‌هایش دچار مشکل نشوید.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

3- مراقب مواد مخدر  باشید

به شدت از افرادی که مشکوک به استفاده از مواد مخدر هستند دوری کنید و مراقب باشید که برای این مورد دستگیر نشوید. در بسیاری از کشورها حکم اعدام برای چنین جرایمی صادر می‌شود.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

4- نوشیدنی‌های الکلی ممکن است شما را به دردسر بیاندازد

محدودیت‌هایی در هنگام استفاده از نوشیدنی‌های الکلی برایتان ایجاد خواهد شد که باید مراقب آنها باشید که در طول فستیوال شما را به دردسر نیاندازد.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

5- بودجه‌ای اضطراری در نظر داشته باشید

ممکن است دسترسی به دستگاه‌های خودپرداز از محلی فستیوال در آن برگزار می‌شود دور باشد و به همین دلیل بهتر است که مطمئن شوید مقدار مناسبی پول نقد به همراه دارید. همچنین در نظر داشتن بودجه‌ای برای شرایط اضطراری می‌تواند خیالتان را راحت کند.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

6- کارت بیمه اروپایی

اگر فستیوالی که قصد حضور در آن را دارید در یک کشور اروپایی قرار دارد کارت بیمه اروپایی را برای خود تهیه کنید. در این صورت می‌توانید در تمامی بیمارستان‌های دولتی در میان کشورهای اروپایی با مبلغ بسیار پایینی تحت درمان قرار گیرید.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

7- بیمه مسافرتی را فراموش نکنید

مطمئن شوید که بیمه مسافرتی که تهیه کرده‌اید شما را در فستیوال نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. اگر قرار است در فستیوالی باشید که فعالیت‌های مهیج در آن انجام می‌شود توجه ویژه‌ای به این مورد داشته باشید.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی (6)

8- جملاتی را به زبان مقصد سفر یاد بگیرید

اگر فستیوالی که در آن حضور دارید در یک کشور خارجی برگزار می‌شود که دارای زبانی متفاوت هستند با آنچه شما صحبت می‌کنید، بهتر است چند جمله‌ای را به زبان مقصد یاد بگیرید. این جملات شاید بتوانند شما را از دردسر خلاص کنند و از طرفی هم باعث ارتباط بهتر خواهند شد.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

9- هیچ فرصتی را برای ارتباط با افراد دیگر در فستیوال از دست ندهید

ارتباط گرفتن با افرادی از سراسر جهان می‌تواند به شما در پیدا کردن دوستانی جدید و بدست آوردن درکی عمیق از فرهنگ افرادی گوناگون کمک کند. پس به همین دلیل می‌گوییم که هیچ فرصتی را برای ارتباط با افراد دیگر در فستیوال از دست ندهید.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی

10- شماره تماس‌های اضطراری مقصد را یادداشت کنید

این یکی از مواردی است که در حقیقت پیش از شروع سفر باید به آن اهمیت دهید. در زیر ما تصویری از شماره تماس‌های اضطراری بسیاری از کشورهای را ارئه کرده‌ایم. توجه داشته باشید که پیدا کردن شماره‌های تماس اضطراری در هر مقصد کار دشواری نیست اما در شرایط نامناسب می‌تواند کمک زیادی به شما کند. همچنین تلفن سفارت ایران در کشوری که در آن حضور دارید را نیز فراموش نکنید.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

شرکت در فستیوال‌ های خارجی
لیست تلفن های ضروری کشورهای جهان
شرکت در فستیوال‌ های خارجی
لیست تلفن های ضروری کشورهای جهان
شرکت در فستیوال‌ های خارجی
لیست تلفن های ضروری کشورهای جهان
شرکت در فستیوال‌ های خارجی
لیست تلفن های ضروری کشورهای جهان

در پایان لازم به ذکر است که در هنگام شرکت در فستیوال‌ های خارجی با توجه به نکات بالا می‌توانید سفری  متفاوت را تجربه کنید. سفری که با رویدادی از پیش برنامه‌ریزی شده همراه است  اما هیچ‌چیز تحت کنترل شما نیست.

 منبع : zarintravel | telegra

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *