یک روز در پاریس – قسمت اول

اگر شما همم عاشق سفر کردن باشید، مطمئنا پاریس یکی از مقصدهای مورد علاقه شما خواهد بود. شهری شگفت انگیز با دیدنی‌های بسیار. اما اگر فقط یک روز زمان داشتم که پاریس را ببینم به چه جاهایی سر می‌زدم؟ در ادامه و با استفاده از سایت tripadvisor برای سفر یک روزه‌ام به پاریس برنامه‌ریزی می‌کنم. شما هم با «زرین‌نما بلاگ» همراه باشید تا برای سفرمان به پاریس برنامه بچینیم!

اینجا بهترین مکان برای شروع یک روز دلپذیر در پاریس است.
اینجا بهترین مکان برای شروع یک روز دلپذیر در پاریس است.

صبحمان را در پاریس با خوردن یک شکلات داغ در رستورانی قدیمی شروع می‌کنیم. یکی از دلایل شهرت پاریس کافه‌های فوق‌العاده است. در café de flore سفری در زمان خواهیم داشت به دهه 1920 میلادی. دکور قدیمی رستوران شما را مبهوت خواهد کرد! در کافه‌های قدیمی پاریس واقعا می‎‌توان تاریخ مشهورترین روزهای اروپا را حس کرد.

کافه‌ای که یادگاری پاریس کلاسیک در قرن بیستم است!
کافه‌ای که یادگاری پاریس کلاسیک در قرن بیستم است!

 

Pont des Arts
پل زیبای Pont des Arts

بدون شک در ادامه یک صبح خوب در پاریس می‌توان به Pont des Arts رفت، پلی که در ایران به پل “قفل عشاق” مشهور است. تا کنون هزاران نفر نامشان را با پیامی عاشقانه بر روی قفلی حک کرده و به این پل قدیمی بسته‌اند. این روزها معمولا همه توریست‌ها سری به این مکان می‌زنند.

قفل‌هایی که پل را سنگین کرده‌اند!
قفل‌هایی که پل را سنگین کرده‌اند!

 

notre-dame-cathedral-photo
اگر در هوایی خوب کلیسا را ببینید با چنین منظره‌ای شگفت‌زده خواهید شد.

کلیسای نوتردام پاریس مکان بعدی است که بازدید از آن را از دست نخواهم داد. معماری فوق العاده‌ی این بنا که آخرین معماری‌اش به سال‌های قرن سیزدهم میلادی برمی‌گردد هر مسافری را شیفته خود خواهد کرد. قدم زدن در اطراف کلیسایی که عمرش با عمر پاریس برابری می‌کند و دیدن پنجره‌های رز و ناقوس‌های قدیمی شما را دوباره با مفهوم زیبایی آشنا می‌کند!

 

پاریس، از فراز کلیسای نوتردام
پاریس، از فراز کلیسای نوتردام

 

ادامه این سفر را در روزهای بعدی دنبال خواهیم کرد!

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *