مسابقه گرند پریکس فرمول یک ابوظبی

مسابقه گرند پریکس فرمول یک ابوظبی یکی از هیجانی‌ترین مسابقات رقابت‌های فرمول یک است که در پیست یاس مارینا برگزار خواهد شد. در ادامه با زرین نما همراه باشید تا با این مسابقات هیجانی بیش‌تر آشنا شوید.

 
ابوظبی با ذخایر نفتی فراوان خود یکی از ثروتمندترین شهرها به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری داشته و همواره نیز به دنبال پیشرفت و توسعه خود بوده است. این شهر در راه توسعه خود نیز اقدام به ساختن مکان‌هایی برای رویدادهای بین‌المللی کرده است که یکی از بهترین آن‌ها «پیست یاس مارینا» است. پیست یاس مارینا (Yas Marina Circuit) یک پیست ورزش‌های موتوری در جزیره یاس ابوظبی امارات متحده عربی است. این پیست که معمولاً برای مسابقات فرمول یک استفاده می‌شود در اول ماه نوامبر سال ۲۰۰۹ افتتاح شده و ظرفیت آن ۵۰٬۰۰۰ نفر است.

گرند پریکس فرمول یک ابوظبی

گرند پریکس فرمول یک ابوظبی

شاید بتوان این پیست را که در جزیره یاس امارات قرار دارد، نمونه درخشانی از پیست‌های مدرن فرمول یک دانست. بیشترین سرعت در مسیر این پیست، 325 کیلومتر در ساعت بوده و سرعت متوسط آن نیز 190 کیلومتر در ساعت است که از 9 پیچ راست گرد و 12 پیچ چپ گرد تشکیل شده است. نکته جالب درباره پیست یاس مارینا این است که این پیست یکی از معدود مسیرهای فرمول یک است که به صورت پاد ساعتگرد دنبال می‌شود.
یکی از مواردی که این پیست را در جهان تبدیل به یکی از بهترین پیست‌های فرمول یک می‌کند، جایگاه تماشاگران است که به صورت کامل پوشش داشته و می تواند جلوی گرد و غبار کویری را بگیرد. این پیست شامل 40 گاراژ مجهز به تهویه هوا است که فضایی اشرافی و منحصر به فرد را برای اعضای تیم به وجود می‌آورد.

گرند پریکس فرمول یک ابوظبی

گرند پریکس فرمول یک ابوظبی
اما پیست ساحلی یاس در سال ۲۰۱۷ نیز همانند سال‌های گذشته، میزبان مسابقه گرند پریکس فرمول یک ابوظبی خواهد بود. این رویداد سه روزه از ۲۴ تا ۲۶ نوامبر ۲۰۱۷ (سوم تا پنجم آذرماه ۱۳۹۶) برگزار خواهد شد تا این پیست بار دیگر میزبان یکی از هیجانی‌ترین مسابقات جهانی فرمول یک باشد. در صورتی که علاقمند به تماشای این مسابقات دارید، بایستی اشاره کنیم که این مسابقات با برنامه زیر در مدت سه روز (جمعه، شنبه و یک شنبه) برگزار خواهد شد:

تمرین اول: جمعه – 13:00 – 14:30
تمرین دوم: جمعه – 17:00 – 18:30
تمرین سوم: شنبه – 14:00 – 15:00
دور مقدماتی: شنبه – 17:00 – 18:00
مسابقه: یکشنبه – 17:00 – 19:00
در صورت داشتن هر گونه سؤال و یا نیاز به مشاوره در زمینه سفر می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع: formula1

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *