سفر به کیپ تاون،‌ شهر زیبای آفریقای جنوبی

کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی، که یکی از مقاصد محبوب گردشگران در سفر به افریقای جنوبی محسوب می‌شود، تمامی آنچه که برای یک خوش گذرانی نیاز دارید را در خود دارد. در این پست از زرین نما به این سوال پرداخته‌ایم که کیپ تاون کجاست و چرا باید به این شهر سفر کنیم. با ما همراه باشید.

 

افراد زیادی وجود دارند که با شنیدن نام آفریقای جنوبی تنها چیزی که به دهنشان می‌رسد آب و هوای گرم و حیوانات وحشی است؛ اگر شما نیز جزء این افراد هستید، بایستی بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. آفریقای جنوبی و به خصوص پایتختش کیپ تاون، مناطق دیدنی فراوانی دارد که با آشنا شدن با آن‌ها مطمئنا این کشور را در لیست مقصد سفرهای آینده خود قرار خواهید داد. در ادامه به معرفی این شهر، آب و هوای آن و مناطق دیدنی و جاذبه‌های گردشگری کیپ تاون پرداخته‌ایم. مطمئنا با دیدن تصاویر زیبای این شهر و جاذبه‌های گردشگری‌اش، شیفته آن شده و برای سفر به کیپ تاون وسوسه خواهید شد.

کیپ تاون کجاست
آفریقای جنوبی و پایتختش کیپ تاون، مناطق دیدنی فراوانی دارد که با آشنا شدن با آن‌ها مطمئنا این کشور را در لیست مقصد سفرهای آینده خود قرار خواهید داد

درباره آفریقای جنوبی در زرین نما بخوانید:

 

کیپ تاون کجاست ؟ چرا باید به این شهر سفر کنیم ؟

کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی، که یکی از مقاصد محبوب گردشگران در سفر به افریقای جنوبی محسوب می‌شود، در نقطه‌ی تلاقی اقیانوس هند و اقیانوس اطلس واقع شده است. می‌توان گفت که این شهر زیبا تمامی آنچه که برای یک خوش گذرانی نیاز دارید را در خود دارد. در کیپ تاون که با نام « شهر مادر » نیز شناخته می‌شود، می‌‌توانید سواحل زیبا، بنادر شگفت‌انگیز، باغ‌هایی دوست داشتنی و همچنین مناظر هیجان‌انگیزی را در نزدیکی کوه تیبل (Table Mountain)‌ مشاهده کرده و از آن‌ها نهایت لذت را ببرید. علاوه بر این جاذبه‌های طبیعی، کیپ تاون شهری سرشار از انرژی است که زندگی شبانه همواره در آن جریان دارد.

کیپ تاون کجاست
کیپ تاون کجاست ؟ چرا باید به این شهر سفر کنیم ؟

آب و هوای کیپ تاون چگونه است ؟

آب و هوای کیپ تاون مدیترانه‌ای بوده و دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های مرطوب و معتدل است. در طول تابستان و به خصوص در ماه‌های نوامبر تا فوریه، دمای هوا در ساحل‌های این شهر معمولا بین ۱۵ و ۳۵ درجه سانتی گراد متغیر است، در حالی که ممکن است در همان لحظه در داخل شهر دمای هوا ۳ تا درجه سانتی گراد بیشتر باشد. البته لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر آب و هوای این شهر در فصل تابستان نسبت به گذشته کمی گرم‌تر شده و بعضی اوقات دمای هوا در شهر کیپ تاون و در تابستان به ۴۰ درجه سانتی گراد نیز رسیده است. در فصل زمستان نیز آب و هوای کیپ تاون خنک‌تر می‌شود. در این فصل و در بین ماه‌های می تا آگوست، دمای هوا در این شهر از ۷ تا ۱۸ درجه سانتی گراد متغیر است.

در صورتی که در فصل تابستان به این شهر سفر می‌کنید، با توجه به آب و هوای گرم و خشکی کیپ تاون در این فصل دارد، حتما همراه خود کرم‌های ضد آفتاب داشته باشید تا از شدت نور آفتاب در امان بمانید. در این فصل بادی از جنوب شرق شروع به وزیدن می‌کند که اندکی باعث خنک شدن هوا می‌شود، ولی مهم‌تر از آن، این باد آلودگی هوا را در این شهر از بین می‌برد و به همین دلیل نیز مردم کیپ تاون این باد را با نام Cape Doctor به معنای « دکتر کیپ تاون » می‌خوانند. این باد از اقیانوس اطلس در غرب شهر کیپ تاون برمی‌خیزد.

از ماه آوریل به بعد آب و هوای کیپ تاون شروع به خنک‌تر شدن می‌کند. فصل پاییز در این شهر با رنگ‌های دوست داشتنی و آب و هوای معتدل خود، مردم را از خانه‌های خود بیرون کشیده و راهی پارک‌ها، کوه‌ها و جنگل‌های این شهر می‌کند. نام زمستان نیز در این شهر با باران و رعد و برق‌های عجین شده و در کیپ تاون در این فصل شاهد بارش باران‌هایی است که باعث خنک شدن هوا می‌شوند.

کیپ تاون کجاست
آب و هوای کیپ تاون مدیترانه‌ای بوده و دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های مرطوب و معتدل است

مکان‌های دیدنی و کارهایی که در سفر به کیپ تاون نباید از دست داد:

کیپ تاون طبیعت وحش و زیبایی‌های خاصی دارد که در سایر نقاط جهان به سختی می‌شود نظیر آن را پیدا کرد. حیات وحش، مکان‌های زیبای ساحلی و کوهستانی و پوشش گیاهی متنوع در کنار هم باعث می‌شود که با سفر به این شهر، مبهوت و مجذوب این شهر شوید. در ادامه می‌توانید لیستی از مکان‌های دیدنی و کارهایی که در سفر به کیپ تاون نباید از دست را مشاهده کنید.

 • دیدن پنگوئن‌های آفریقایی در ساحل بولدرز

ساحل بولدرز (Boulders Beach) که در نزدیکی کیپ تاون و در خلیج False واقع شده است، نه تنها به خاطر تخته سنگ‌های پراکنده خود، بلکه به خاطر وجود پنگوئن‌های فراوانش نیز معروف شده است. با رفتن به این ساحل شما فرصت دیدن هزاران پنگوئن در معرض خطر انقراض را خواهید داشت. این پنگوئن‌ها که یکی از ۲۴ گونه باقی مانده پنگوئن‌‌ها به حساب می‌آیند، از انسان‌های اطرافشان ترس زیادی نداشته و ممکن است بتوانید در فاصله چند متری از این پنگوئن‌ها عکس‌هایی بی‌نظیر از خود بگیرید. این ساحل یکی از پرطرفدارترین مکان‌های شهر کیپ تاون بین گردشگران بوده و افراد زیادی تنها به خاطر عکس گرفتن از این پنگوئن‌های زیبا و دوست داشتنی از آن بازدید می‌کنند. چرا که فرصت این چنینی برای عکس گرفتن از پنگوئن‌ها در فاصله نزدیک را نمی‌توان در مکان‌های دیگر مشاهده کرد.

سفر به آفریقای جنوبی
ساحل بولدرز به خاطر وجود پنگوئن‌های فراوان معروف بوده و با رفتن به این ساحل فرصت دیدن هزاران پنگوئن را خواهید داشت

 

ساحل بولدرز علاوه بر زیبایی خود و امکان مشاهده پنگوئن‌ها، ساحل مناسبی برای شنا کردن و البته برای بازی کردن کودکان نیز به حساب می‌آید. چرا که کودکان می‌توانند در آب‌های خنک خلیج False شنا کرده و به بازی بپردازند. این ساحل و ساحل‌های اطراف آن در حال حاضر بخشی از پارک ملی محافظت شده بوده و به همین دلیل نیز یکی از ساحل‌های امن و تمیز شهر کیپ تاون به حساب می‌آید.

کیپ تاون کجاست
ساحل بولدرز بخشی از پارک ملی محافظت شده بوده و به همین دلیل نیز یکی از ساحل‌های امن و تمیز شهر کیپ تاون به حساب می‌آید
 • بازدید از Groot Constantia در کیپ تاون

Groot Constantia یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های کیپ تاون به حساب می‌آید که تاکستان‌های معروف بسیاری در خود دارد. برای رسیدن به این مکان،‌ مسیر زیبایی به نام Visitors Route Experience ایجاد شده است که با عبور از آن می‌توان تاکستان‌های زیبای موجود در منطقه را مشاهده کرده و از آن‌ها لذت برد. در سال‌های اخیر این مکان توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده و هم‌اکنون یکی از پرطرفدارترین مکان‌های گردشگری در کیپ تاون به حساب می‌آید. ایجاد این مسیر برای بازدید کنندگان یکی از طرح‌های برنامه‌ریزی شده است که از سال ۲۰۱۳ شروع شده و در حال حاضر باعث شده که این منطقه سالانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر بازدید کننده داشته باشد.

کیپ تاون کجاست
Groot Constantia یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های کیپ تاون به حساب می‌آید که تاکستان‌های معروف بسیاری در خود دارد
 • کیپ پوینت (Cape Point)

کیپ پوینت شاید جنوبی‌ترین نقطه آفریقا نباشد، چرا که جنوبی‌ترین نقطه این قاره Cape Agulhas است، ولی با رفتن به این مکان احساس خواهید کرد که در لبه انتهایی دنیا ایستاده‌اید. در کیپ پوینت می‌توانید از تنوع خارق‌العاده گونه‌های گیاهی و جانوری، صخره‌های با شکوه، سواحل و تپه‌های سرسبز و زیبا نهایت لذت را ببرید. در حال حاضر هیج وسیله حمل و نقل عمومی وجود ندارد که توسط آن بتوانید به این منطقه بروید، ولی می‌توانید با استفاده از تاکسی و یا خودروی اجاره‌ای به کیپ پوینت که در ۶۰ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است، بروید. همچنین لازم به ذکر است که ساحل بولدرز نیز در راه رفتن به کیپ پوینت قرار دارد و در راه برگشت خود می‌توانید آنجا نیز توقف داشته و از این ساحل لذت ببرید.

کیپ تاون کجاست
در کیپ پوینت می‌توانید از تنوع خارق‌العاده گونه‌های گیاهی و جانوری، صخره‌های با شکوه، سواحل و تپه‌های سرسبز و زیبا نهایت لذت را ببرید
 • گشت و گذار در شهر با اتوبوس‌های قرمز

بهترین و پرطرفدارترین راه برای گشت و گذار در کیپ تاون استفاده از اتوبوس‌های دو طبقه قرمز رنگی است که در داخل شهر دور زده و شما را به مکان‌های دیدنی داخل شهر می‌برند. در داخل این اتوبوس‌ها راهنمایی‌هایی نیز درباره شهر و مکان‌های دیدنی می‌توانید دریافت کنید. گردش با این اتوبوس‌ها در داخل شهر از جمله کارهایی است که باید حداقل یک بار در سفر به شهر کیپ تاون انجام دهید. با استفاده از این اتوبوس‌ها می‌توانید به کوه تیبل،‌ که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کیپ تاون است نیز سفر کنید.

کیپ تاون کجاست
اتوبوس‌های دو طبقه قرمز رنگ بهترین و پرطرفدارترین راه برای گشت و گذار در کیپ تاون به حساب می‌آیند
 • رفتن به اسکله ویکتوریا و آلفرد (V&A Waterfront)

کمتر مکانی را می‌توان شبیه به اسکله ویکتوریا و آلفرد کیپ تاون پیدا کرد. این اسکله تاریخی بهترین مکان برای خرید در کیپ تاون بوده و در کنار انجام خرید، می‌توان از امکانات تفریحی، رستوران‌ها و موزه‌های موجود در این مکان نیز لذت برد. این اسکله ۱۲۳ هکتاری یکی از جذاب‌ترین مکان‌های شهر کیپ تاون به حساب آمده و از زمان افتتاحش تا کنون مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. در کنار تفریحات هیجان‌انگیزی که برای بزرگسالان وجود دارد،‌ در این اسکله تفریحات زیادی نیز برای کودکان تدارک دیده شده تا خانواده‌هایی که با کودکان خود به این مکان می‌آیند نیز بتوانند از حضور در ان لذت کافی ببرند.

کیپ تاون کجاست
اسکله ویکتریا و آلفرد یکی از جذاب‌ترین مکان‌های شهر کیپ تاون به حساب آمده و از زمان افتتاحش تا کنون مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است
 • باغ ملی گیاه‌شناسی کریستن بوش

باغ ملی گیاه‌شناسی Kirstenbosch یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی در جهان به حساب می‌آید که در حال حاضر بیش از ۷۰۰۰ گونه گیاه آفریقایی در آن وجود دارد. این باغ در نوع خود یکی از بهترین‌ها بوده و به راحتی می‌توان یک روز کامل را در آن گذراند. می‌توانید صبح زود به این باغ رفته و صبحانه را آنجا میل کنید. سپس به گشت و گذار در بغ پرداخته و از انواع گیاهان و درختان موجود در باغ لذت ببرید. در این باغ زوج‌های عاشقی که زیر سایه درخت یک پیک نیک عاشقانه را برگزار کرده‌اند به وفور می‌توانید مشاهده کنید. یکی از جذاب‌ترین قسمت‌هایباغ کریستن بوش، مسیر پیاده‌روی «بومزلانگ» بر فراز درختان است. این مسیر ۱۳۰ متری از درون جنگل شروع شده و به تدریج تا ارتفاع ۱۲ متری بالای درختان بالا می‌رود. پیاده‌روی در این مسیر مطمئنا به یکی از به یادماندنی‌ترین خاطره‌های زندگی‌تان تبدیل خواهد شد. همچنین بعضی اوقات در این باغ کنسرت‌ها و مراسمی نیز برگزار می‌شود که در صورت علاقه می‌توانید در آن‌ها نیز شرکت کنید.

کیپ تاون کجاست
باغ ملی گیاه‌شناسی Kirstenbosch یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی در جهان بوده و در نوع خود یکی از بهترین‌ها است
 • پیاده‌روی و گشت و گذار در شهر

یکی دیگر از راه‌های لذت بردن از مناظر شهر،‌ علاوه بر استفاده از اتوبوس‌های دو طبقه قرمز رنگ، پیاده‌روی در داخل شهر است. با پیاده‌روی در خیابان‌ها و کوچه‌های کیپ تاون فرصت دیدن مناظر زیبا و زندگی مردم این شهر را از نزدیک خواهید داشت. این گشت و گذار می‌تواند به تنهایی انجام شده و یا همراه با یک راهنما انجام شود.

کیپ تاون کجاست
با پیاده‌روی در خیابان‌ها و کوچه‌های کیپ تاون فرصت دیدن مناظر زیبا و زندگی مردم این شهر را از نزدیک خواهید داشت
 • سوار شدن به چرخ و فلک کیپ تاون

اگر به دنبال تجربه منظره ۳۶۰ درجه‌ای و پانوراما از شهر کیپ تاون هستید، در سفر به این شهر و موقع رفتن به اسکله ویکتوریا و آلفرد، سوار شدن به Cape Wheel را از دست ندهید. با سوار شدن به این چرخ و فلک، می‌توانید از مناظر دیدنی شهر، کوه‌ها،‌ خطوط ساحلی، جزیره Robben و… لذت ببرید.

کیپ تاون کجاست
اگر به دنبال تجربه منظره پانوراما از شهر کیپ تاون هستید، در سفر به این شهر سوار شدن به Cape Wheel را از دست ندهید
 • آکواریوم دریایی دو اقیانوس کیپ تاون

اقیانوس اطلس و هند در نوک جنوبی آفریقای جنوبی با یکدیگر تلاقی داشته و در این مکان تنوع زیستی دریایی فراوانی وجود دارد. آکواریوم دریایی دو اقیانوس کیپ تاون یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های جهان است که در این مکان ساخته شده و گفته می‌شود که بیش از ۳۰۰۰ گونه از حیوانات دریایی از جمله انواع ماهی‌ها، کوسه‌ها، پنگوئن‌ها و… در آن وجود دارند. با بازدید از این آکواریوم می‌توانید تجربه منحصر به فردی از زندگی موجودات دریایی در اقیانوس بدست آورید.

کیپ تاون کجاست
آکواریوم دریایی دو اقیانوس کیپ تاون یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های جهان است و گفته می‌شود که بیش از ۳۰۰۰ گونه از حیوانات دریایی در آن وجود دارند
 • رفتن به کوه تیبل در کیپ تاون

کوه تیبل (Table Mountain) یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کیپ تاون به حساب می‌آید که علاقمندان به کوهنوردی،‌ در سفر به کیپ تاون آن را از دست نمی‌دهند. با بالا رفتن از این کوه می‌توانید با مناظری شگفت‌انگیز مواجه خواهید شد که باعث می‌شوند خستگی کوهنوردی را فراموش کنید. کوه تیبل، که به معنی « کوه میز » است،‌ به دلیل قله مسطح خود با این نام خوانده می‌شود. قله مسطح این کوه که گستره‌ای حدود ۳ کیلومتری را در برمی‌گیرد، اغلب توسط ابر یا مه سفید غلیظی موسوم به «رومیزی» که به هنگام وزش باد از سمت جنوب شرقی ایجاد می‌شود، پوشیده شده است و سرسبزی پوشش گیاهی فلات این کوه نیز بیشتر ناشی از همین موضوع است.

کیپ تاون کجاست
کوه تیبل، که به معنی « کوه میز » است،‌ به دلیل قله مسطح خود با این نام خوانده می‌شود
 • بازدید از Bo Kaap

Bo Kaap یکی از مناطق شلوغ شهر کیپ تاون است که ارزش بازدید داشته و با رفتن به آن روحیه و حال و هوایتان عوض خواهد شد. در این منطقه از کیپ تاون، خانه‌ها با رنگ‌های مختلفی رنگ آمیزی شده‌اند که باعث زیبایی منحصر به فرد این منطقه می‌شود. تبدیل این منطقه به چنین مکان زیبایی در سال ۱۷۶۰ توسط گروهی به نام Jan de Waal شروع شده و بعدها مورد استقبال قرار گرفت تا اکنون شاهد این خانه‌های رنگارنگ زیبا باشیم. لازم به ذکر است که Bo Kaap در زبان آفریقایی به معنی « بالای کیپ –  Above the Cape » است.

کیپ تاون کجاست
Bo Kaap یکی از مناطق شلوغ شهر کیپ تاون است که در آن خانه‌ها با رنگ‌های مختلفی رنگ آمیزی شده‌اند که باعث زیبایی منحصر به فرد این منطقه می‌شود

در این مقاله به این سوال پرداختیم که کیپ تاون کجاست ؟ و چرا باید به این شهر سفر کنیم ؟ نظر شما درباره این شهر زیبای آفریقای جنوبی چیست ؟

در صورت داشتن هرگونه و سوال و یا نیاز به راهنمایی، می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع: capetown

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *