کوش آداسی کجاست ؟ با یکی از زیباترین بندرهای ترکیه آشنا شوید

احتمالا اگر که قصد سفر به ترکیه را داشته باشید، علاوه بر شهرهای معروفی مثل آنتالیا، استانبول و ازمیر، نام « کوش آداسی » را نیز شنیده باشید. در این پست از « زرین نما بلاگ » به این مطلب پرداخته‌ایم که « کوش آداسی کجاست ». با ما همراه باشید.

 

کوش آداسی (به ترکی استانبولی: Kuşadası؛ به معنای جزیره پرنده) یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گزدشگری است که در جنوب ساحل دریای اژه واقع شده است و در تعطیلات و به خصوص در فصل تابستان جمعیت موجود در آن چند برابر می‌شود!!

کوش آداسی که زمانی یک دهکده کوچک بوده است، امروزه تبدیل به یکی از شلوغ‌ترین شهرستان‌های ترکیه و مرکزی برای فرش و چرم تبدیل شده است. بندر کوش آداسی ترکیه به علت نزدیک بودن به جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می‌کنند، از جذابیت خاصی برخوردار است. مسافرینی که به این بندر سفر می‌کنند، می‌توانند در فصل‌های بهار و تابستان با استفاده از قایق‌های موتوری به جزیره یونانی ساموس نیز سفر کنند. همچنین تعداد زیادی هتل‌های خوب و مناسب نیز در در این منطقه وجود دارد که کوش آداسی را به جزیره‌های ساموس و میکونوس مرتبط می‌کنند.

کوش آداسی در نزدیکی خرابه‌های شهر باستانی افسوس قرار گرفته و منطقه‌ای ایده‌آل برای کشتی‌های کروز نیز محسوب می‌شود و در صورت سفر به این شهر کوچک، می‌توانید از این کشتی‌های تفریحی نیز لذت ببرید.

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛ کوش آداسی یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گزدشگری است که در جنوب ساحل دریای اژه واقع شده است و در تعطیلات و به خصوص در فصل تابستان جمعیت موجود در آن چند برابر می‌شود!!

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛‌ کوش آداسی که زمانی یک دهکده کوچک بوده است، امروزه تبدیل به یکی از شلوغ‌ترین شهرستان‌های ترکیه و مرکزی برای فرش و چرم تبدیل شده است.

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛  بندر کوش آداسی ترکیه به علت نزدیک بودن به جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می‌کنند، از جذابیت خاصی برخوردار است.

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛ تعداد زیادی هتل‌های خوب و مناسب نیز در در این منطقه وجود دارد که کوش آداسی را به جزیره‌های ساموس و میکونوس مرتبط می‌کنند.

 

مطالب مرتبط : در سفر به آنتالیا کجا بریم‌؟

 

آب و هوای کوش آداسی چگونه است ؟

آب و هوای کوش آداسی بسیار نزدیک به آب و هوای شهر ازمیر ترکیه است. هر دو ساحل دریای اژه و مدیترانه، آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای دارند؛ تابستان‌ها در این منطقه آب و هوا بسیار گرم است ولی در زمستان‌ها آب و هوا معتدل می‌شود. کوش آداسی معمولا در فصل تابستان بارش‌های خیلی کمی را به خود می‌بینید، ولی در زمستان بارش باران در این مکان بیشتر می‌شود. در صورتی که در فصل تابستان به کوش آداسی سفر می‌کنید، توصیه می‌کنیم که با خود حتما کرم ضد آفتاب، کلاه لبه‌دار و عینک آفتابی داشته باشید.

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛ آب و هوای کوش آداسی بسیار نزدیک به آب و هوای شهر ازمیر ترکیه است. هر دو ساحل دریا اژه و مدیترانه آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای دارند؛ تابستان‌های بسیار گرم است و زمستان‌های معتدل

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛‌  کوش آداسی معمولا در فصل تابستان بارش‌های خیلی کمی را به خود می‌بینید، ولی در زمستان بارش باران در این مکان بیشتر می‌شود.

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛‌ کوش آداسی که زمانی یک دهکده کوچک بوده است، امروزه تبدیل به یکی از شلوغ‌ترین شهرستان‌های ترکیه و مرکزی برای فرش و چرم تبدیل شده است.

 

در مورد کوش آداسی یبشتر بخوانید : مناطق دیدنی کوش آداسی

 

در کوش آداسی چه تفریحاتی وجود دارد؟

کوش آداسی جاذبه‌های گردشگری فراوانی در خود دارد که باعث جذب گردشگران متعددی از سراسر جهان می‌شوند. از جمله این جاذبه‌های گردشگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جزیره کبوتر کوش آداسی
 • لیدی بیچ یا ساحل بانوان (بر خلاف نام آن محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد)
 • آب گرم‌های متعدد
 • تورهای تفریحی کوش آداسی
 • پارک آبی کوش آداسی
 • ورزش‌های آبی
 • حمام ترکی
 • غواصی
 • پارک دلفین کوش آداسی
 • پینت بال و …

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛ کوش آداسی جاذبه‌های گردشگری فراوانی در خود دارد که باعث جذب گردشگران متعددی از سراسر جهان می‌شوند

 

کوش آداسی کجاست

 

کوش آداسی کجاست

 

کوش آداسی کجاست

 

مطالب مرتبط : راهنمای سفر به ترکیه

 

چگونه به کوش آداسی برویم ؟

از طریق راه‌های مختلفی می‌توان به کوش آداسی رفت که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • سفر به کوش آداسی با هواپیما

دو فرودگاه بزرگ بین‌المللی در نزدیکی کوش آداسی وجود دارد: فرودگاه بین‌المللی ازمیر (ADB) که در ۸۰ کیلومتری کوش آداسی قرار دارد و فرودگاه بدروم (BJV) که در ۱۳۰ کیلومتری کوش آداسی واقع شده است. پس از رسیدن به این فرودگاه‌ها می‌توان با کرایه یک تاکسی، به کوش آداسی رفت.

 

 • سفر به کوش آداسی با کشتی

از طریق کشتی نیز می‌توان به بندر کوش آداسی رفت؛ اما این راه برای افرادی است که می‌خواهند از جزیره یونانی ساموس به کوش آداسی ترکیه بروند. هر روز دو کشتی مسافرین را از یکی از این جزایر به دیگری می‌برند.

 

 • سفر به کوش آداسی با خودرو

جاده‌های اصلی بزرگی از شهرهایی مثل استانبول، آنتالیا، کاپادوکیه و ازمیر به کوش آداسی متصل هستند. در صورتی که به مسافرت با خودرو و به همراه خانواده خود علاقه دارید، می‌توانید یک خودرو از این شهرهای اجاره کرده و توسط آن سفر خود به کوش آداسی را شروع کنید.

 

 • سفر به کوش آداسی با اتوبوس

یکی از راه‌های مناسب دیگر برای سفر به کوش آداسی از طریق اتوبوس است. از اکثر شهرهای ترکیه مانند استانبول، ازمیر، آنتالیا، نوشهیر و … اتوبوس‌هایی به طور منظم بین کوش آداسی و این شهرها تردد می‌کنند. البته توجه داشته باشید که در صورتی که بخواهید از فرودگاه ازمیر و به وسیله اتوبوس به کوش آداسی بروید، بایستی ابتدا از فرودگاه به ترمینال اتوبوس‌ها بروید که در ۱۵ کیلومتری فرودگاه قرار دارد و سپس سفر خود به بندر کوش آداسی را شروع کنید.

 

در داخل کوش آداسی نیز می‌توانید از طریق مینی‌بوس‌ها، تاکسی‌ها‌ و یا خودروهای اجاره‌ای از نقاط مختلف آن بازدید کنید.

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛ از طریق راه‌های متعددی مانند استفاده از خودرو، هواپیما، اتوبوس و یا کشتی تفریحی می‌توان به کوش آداسی سفر کرد

 

کوش آداسی کجاست
کوش آداسی کجاست ؛ کوش آداسی یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گزدشگری است که در جنوب ساحل دریای اژه واقع شده است و در تعطیلات و به خصوص در فصل تابستان جمعیت موجود در آن چند برابر می‌شود!!

 

مطالب مرتبط :

 

با توجه به نکات ارائه شده در خصوص راه‌های رسیدن به کوش آداسی، بهتر است که قبل از شروع سفر خود به ترکیه، برنامه مناسبی برای سفر خود داشته باشید تا بتوانید با کم‌ترین هزینه و بیش‌ترین لذت به کوش آداسی رفته و از تعطیلات خود را لذت ببرید. برای برنامه‌ریزی مناسب و تصمیم‌گیری بهتر می‌توانید با مشاورین ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع : kusadasi

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *