تیانجین بنهای ؛ کتابخانه مدرن چین با ۱.۲ میلیون جلد کتاب

کشور چین به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته بناها و ساختمان‌های باشکوه فراوانی دارد که باعث تعجب همگان می‌شود. اما این کشور به تازگی ساخت کتابخانه‌ای بزرگ را به پایان رسانده که میزبان بیش از ۱.۲ میلیون جلد کتاب است. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و با این کتابخانه مدرن چین به نام تیانجین بنهای (Tianjin Binhai) آشنا شوید.

[c][/c]

کتابخانه مدرن چین

کشور چین به تازگی کتابخانه‌ای مدرن و آینده‌نگرانه‌ای افتتاح کرده است که در خود ۱.۲ میلیون جلد کتاب جای داده است. این کتابخانه علاوه بر مساحت بزرگ خود و داشتن این تعداد کتاب، معماری بسیار زیبا و جذابی دارد و در صورتی که جزء علاقمندان به عکاسی و معماری هستید، پینهاد می‌کنیم در ادامه با زرین نما همراه شده و تصاویر این کتابخانه مدرن چین را که عکاس معروف هلندی،  اُسیپ وان دوایونبود ثبت کرده است را مشاهده نمایید.

کتابخانه جدید چین که در شهر تیانجین واقع شده، توسط شرکت معماری هلندی MVRDV طراحی شده و طراحی آن از دور به شکل یک چشم بزرگ می‌باشد که در تصاویر می‌توانید مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

کتابخانه مدرن چین کتابخانه مدرن چین کتابخانه مدرن چین

این کتابخانه پنج طبقه با مساحت حدود ۳۳ هزار متر مربع، قفسه‌هایی دارد که از کف تا سقف این کتابخانه کشیده شده‌اند و بعضی از آن‌ها نیز در خود صندلی‌هایی دارند که می‌توان در آن‌ها استراحت کرده و یا به مطالعه کتاب‌های موجود بپردازند.

کتابخانه مدرن چین کتابخانه مدرن چین کتابخانه مدرن چین کتابخانه مدرن چین

نکته جالبی که در رابطه با قفسه‌های این کتابخانه وجود دارد این است که در قفسه‌های بالایی آن در واقع کتاب وجود نداشته و قفسه‌ها نقاشی شده‌اند تا به زیبایی کتابخانه افزوده شده و این چنین احساس شود که قفسه‌ها از کف کتابخانه تا سقف آن کشیده شده‌اند.

کتابخانه مدرن چین کتابخانه مدرن چین

این کتابخانه مدرن چین در طی سه سال ساخته شده و در تاریخ اول اکتبر ۲۰۱۷ (نهم مهرماه ۱۳۹۶) افتتاح شد. نظر شما در مورد این کتابخانه چیست؟

منبع: petapixel

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *