آیا کاهش قیمت بلیط هواپیما از مهر انجام خواهد شد؟

با وجود اینکه چند روز پیش انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های جدیدی برای بلیط‌های هواپیما ارائه کرده‌ بود اما این مبالغ نیز هنوز هم برای مسافران خطوط هوایی گران محسوب می‌شود و اکنون گفته شده که قرار است بلیط هواپیما از مهر ارزان‌ شود. در ادامه قصد داریم تا به بررسی خبر کاهش قیمت بلیط هواپیما از مهر بپردازیم.

کاهش قیمت بلیط هواپیما از مهر

به روز رسانی: با توجه به اینکه در چند روز اخیر با افزایش نرخ ارز به 14700 تومان، قیمت بلیط‌ پروازهای خارجی افزایش قابل توجهی داشت. از دقایقی پیش قیمت دلار در سامانه‌های رزرو بلیط به 9700 تومان کاهش پیدا کرده و اگر قصد خرید بلیط خارجی را دارید این فرصت را از دست ندهید. 

02188790590

با توجه به اینکه قیمت بسیار بالای پروازهای داخلی و خارجی بسیاری از شهروندان ایرانی را برای انجام سفرهایشان دچار مشکلاتی جدی کرده به تازگی یک مقام از انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران از کاهش قیمت بلیط هواپیما از مهرماه خبرداده است.

مقصود اسعدی سامانی  که به عنوان دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی شناخته شده است در مورد کاهش قیمت بلیط هواپیما از مهر اعلام کرده که قیمت پایه‌ای برای مسیرهای پروازی مشخص شده است که ایرلاین‌ها  ( و نه آژانس‌های مسافرتی) اجازه دارند تا ۱۰ درصد روی این مبلغ اضافه کرده و بلیط‌هایشان را بفروش برسانند.

همچنین دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به این موضوع نیز اشاره داشته که قیمت‌های اعلام شده بصورت توافقی با ایرلاین‌ها ارائه شده است و البته آنها می‌توانند مطابق با نیاز بازار و میزان تقاضاها برای برخی از مقاصد تا 10 درصد نیز مبالغ را افزایش دهند.

کاهش قیمت بلیط هواپیما از مهر

البته چندی پیش رئیس سازمان میراث فرهنگی  گفته بود : درست است که قیمتها را کاهش داده اند اما همچنان قیمت بلیت هواپیما بالاست و به صنعت گردشگری کشور کمکی نمی کند، چون گران است. من منتظر هستم دستور رئیس جمهور به وزیر صنعت به عنوان رئیس ستاد تنظیم بازار ابلاغ شود، اگر چه همکارانمان در وزارت راه، مسکن و شهرسازی هم حتما گرفتاری هایی دارند و با این قیمت ارز، حتما قیمت تمام شده آنها هم افزایش پیدا کرده است، وگرنه آنها هم علاقه مند نیستند که این افزایش نرخ اتفاق بیفتد. باید حواسمان به موضوع صنعت حمل و نقل هوایی و گردشگری باشد. اگر چه معتقدیم که صنعت هواپیمایی به وجود مسافر زنده است، پس اگر قیمت ها منجر به کاهش سفر شود حتما به گردشگری و صنعت هواپیمایی لطمه می زند.

در این میان جناب آقای مقصود اسعدی سامانی در مورد کاهش قیمت بلیط هواپیما از مهر از احتمال تخصیص ارز 4200 تومانی به ایرلاین‌ها خبر داده. وی در این زمینه گفت : ما پیشنهادی بر این اساس ارائه کرده‌ایم اما تاکنون موافقتی صورت نگرفته است.

این مقام گردشگری همچنین خبری هم از آمار میزان سفر هوایی در بخش‌های داخلی و خارجی ارائه کرده که نشان می‌دهد در سه ماهه اول سال یعنی در همان فصل بهار ما با کاهش 8 درصدی تعداد مسافران نسبت به زمان مشابه در سال پیش مواجه بودیم که به احتمال بسیار زیاد این کاهش در فصل تابستان چند برابر خواهد بود.

 منبع : zarintravel | mehrnews

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *