بهترین کشورها برای کار کردن کدام‌اند؟

افراد زیادی به دنبال مهاجرت به کشورهای خارجی و کار کردن در آن‌ها هستند، ولی شرایط آن و اینکه کدام کشورها برای کار کردن بهتر است را نمی‌دانند. اگر شما هم به دنبال کار در کشورهای خارجی هستید، با ما همراه باشید تا با لیست ده کشور برتر برای کار کردن در خارج در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید.

HSBC به تازگی بررسی جدید خود در زمینه مهاجرت و کار در کشورهای خارجی را منتشر کرده است. در این گزارش که در آن ۱۰۰ کشور جهان از نظر شغل، درآمد، امنیت شغلی، تعادل میان زندگی و کار و… و با نظرسنجی از بیش از ۲۶ هزار مهاجر مورد بررسی قرار گرفته‌اند، لیست ده مورد از بهترین کشورهای خارجی برای کار کردن در سال ۲۰۱۷ آمده است که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده نمایید.

۱۰ مورد از بهترین کشورها برای کار کردن در خارج :

۱۰. بحرین

طبق گزارش HSBC، حدود ۶۵٪ از مهاجرینی که در بحرین مشغول به کار هستند، کمک هزینه سالانه برای مرخصی و سفر به کشور خود دریافت می‌کنند. گفته می‌شود که در خاورمیانه ۹۱٪ از افراد در قراردادهای خود این مورد را دارند که در مقایسه با آمار میانگین ۶۱ درصدی در سراسر جهان، آمار قابل توجهی به حساب می‌آید. همچنین طبق بررسی‌هایی که HSBC انجام داده است، میانگین حقوق سالانه‌ای که مهاجرین در کشور بحرین دریافت می‌کنند، ۹۸۶۲۲ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۹. انگلستان

در سال ۲۰۱۷ کشور انگلستان برای اولین بار است که در لیست ده کشور برتر برای کار کردن در خارج آورده می‌شود. طبق گزارش ارائه شده، بیشتر مهاجرین با هدف به دست آوردن مهارت‌های جدید شغلی و یا پیشرفت در حرفه خود به کشور انگلستان مهاجرت می‌کنند. درآمد سالیانه مهاجرین در انگلیس نیز ۸۳۲۲۷ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۸. هنگ کنگ

طبق بررسی انجام شده توسط HSBC، هنگ کنگ محل مناسبی برای افرادی است که به دنبال شغل مناسب هستند، ولی برای افرادی که به دنبال زندگی با کیفیتی هستند، نمی‌تواند محل مناسبی باشد. ۶۸٪ از افرادی که در این بررسی وجود داشته‌اند، گفته‌اند که هنگ کنگ برای پیشرفت در شغلشان مکان مناسبی است، ولی ۵۰٪ از افراد نیز گفته‌اند که در هنگ کنگ توازن زندگی و شغل مناسب نیست. متوسط درآمد مهاجرین در هنگ کنگ، برابر با ۱۶۹۷۵۶ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۷. اتریش

همانند انگلستان، اتریش نیز برای اولین بار در این لیست قرار گرفته است. اتریش امتیاز بالایی در تعادل میان کار و زندگی دریافت کرده است؛ ۷۱٪ از مهاجرین راضی بوده‌اند و از از طرفی نیز ۶۲٪ از افراد نیز از فرهنگ شغلی حاکم بر این کشور راضی بوده‌اند. میانگین حقوق افراد در اتریش نیز ۸۵۲۸۸ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۶. سنگاپور

سنگاپور نیز در این لیست وضعیتی شبیه به هنگ کنگ داشته و بیشتر مهاجرین از پیشرفت شغلی خود راضی بوده و از تعادل شغل و زندگی ناراضی هستند. طبق گزارش، ۶۲٪ گفته‌اند که از پیشرفت شغلیشان در این کشور راضی‌اند،‌ ولی ۳۰٪ نیز اعلام کرده‌اند که وضعیت زندگی‌شان نسبت به قبل بدتر شده است. با این حال ۵۳٪ درصد از این افراد نیز اعلام کرده‌اند که رضایت بیشتری نسبت به کارشان در این کشور دارند. متوسط درآمد سالیانه اتباع خارجی در سنگاپور ۱۳۸۶۴۱ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۵. نروژ

نروژ نیز به تازگی وارد این لیست شده است و طبق گزارش HSBC این کشور بیشترین پیشرفت را در زمینه کاری و شغلی داشته است. در بین کشورهایی که برای کار مهاجرین مورد بررسی قرار گرفته‌اند، شرایط کار اتباع خارجی در نروژ بیش‌ترین پیشرفت را در زمینه تعادل میان کار و زندگی داشته است و ۸۷٪ از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نیز به این مسئله اشاره کرده‌اند. میانگین حقوق سالانه در این کشور ۹۷۴۸۶ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۴. امارات متحده عربی

طبق گزارش ارائه شده HSBC، حدود ۵۶٪ از مهاجرینی که در امارات مشغول به کار هستند، کمک هزینه مسکن و ۷۵٪ از آن‌ها نیز مزایای درمانی و سلامتی دریافت می‌کنند. میانگین درآمد این افراد نیز حدود ۱۱۲۸۲۰ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۳. سوئد

۷۱٪ از افرادی که برای کار کردن به کشور سوئد می‌روند، گفته‌اند که شرایط فرهنگ کار در کشور سوئد نسبت به کشور خودشان بهتر بوده است. Dean Blackburn، مدیر مهاجرین HSBC می‌گوید که اروپا با داشتن ۶ کشور در این لیست نشان داده است که پیشرفت زیادی در زمینه کار در کشورهای خارجی داشته و تعادل مناسبی بین کار و زندگی بوجود آورده است. میانگین درآمد در کشور سوئد نیز ۸۴۸۰۲ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۲. آلمان

کشور آلمان بهترین مکان برای افرادی است که اولویت اصلی آن‌ها از کار در کشورهای خارجی پیشرفت در زمینه شغلی و افزایش مهارت‌هایشان است. در این کشور امنیت و پیشرفت شغلی در وضعیت مناسبی قرار داشته و طبق نظر ۷۰٪ از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، امنیت شغلی آلمان از کشور خودشان بهتر بوده است. درآمد سالانه اتباع خارجی در این کشور ۹۷۶۹۳ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

۱. سوئیس

سوئیس در دو سال اخیر به عنوان بهترین کشور برای کار کردن اتباع خارجی انتخاب شده است. این کشور ترکیبی از بهترین شرایط برای درآمد، تعادل بین کار و زندگی و فرهنگ شغلی را دارد. میانگین درآمد مهاجرینی که به قصد کار به این کشور می‌روند، ۱۸۸۲۷۵ دلار است که تقریبا دو برابر میانگین جهانی یعنی ۹۷۴۱۹ دلار است.

کار کردن در خارج ۲۰۱۷

در این مطلب به معرفی ده کشور برتر برای کار کردن در خارج پرداختیم. در مطالب بعدی زرین نما بلاگ به راهنمای کار کردن کشورهای خارجی پرطرفدار برای ایرانیان خواهیم پرداخت. منتظر مطالب بعدی ما باشید.

 

در صورتی که در زمینه های دریافت ویزای توریستی، بلیط و سفر خود احتیاج به مشاوره داشتید با کارشناسان آژانس مسافرتی زرین نما تماس بگیرید.

02188790590

 

منبع: businessinsider

دسته بندی های مرتبط

2 دیدگاه برای ”بهترین کشورها برای کار کردن کدام‌اند؟

    1. با سلام …
      برای گرفتن کار در یک کشور اروپایی شما میتونید از طریق شرکتهایی که خدمات مهاجرتی میدن اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *