راهنمای کار در کشور گرجستان برای ایرانیان

در سال‌های اخیر به دلیل وجود موقعیت‌های شغلی مناسب و متعدد در کشورهای منطقه، افراد زیادی برای کار به این کشورها سفر می‌کنند. در این مطلب از زرین نما به بررسی وضعیت کار در گرجستان که یکی از کشورهای مناسب منطقه برای کار به شمار می‌رود پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

راهنمای کار در گرجستان برای ایرانیان

در مطالب قبلی زرین نما بلاگ به ارائه بهترین کشورها برای کار کردن در خارج در سال ۲۰۱۷ از نظر HSBC پرداخته و گفتیم که HSBC گزارش و بررسی جدید خود را در زمینه مهاجرت و کار در کشورهای خارجی را منتشر کرده است. در این گزارش که در آن ۱۰۰ کشور جهان از نظر شغل، درآمد، امنیت شغلی، تعادل میان زندگی و کار و… و با نظرسنجی از بیش از ۲۶ هزار مهاجر مورد بررسی قرار گرفته‌اند، لیست ده مورد از بهترین کشورهای خارجی برای کار کردن در سال ۲۰۱۷ را ارائه دادیم. بیشتر کشورهای حاضر در این لیست، از قاره اروپا بودند؛ ولی با توجه به این امر که کار کردن در کشورهای اروپایی با توجه به شرایط سخت ویزا و اقامت در این کشورها ممکن است برای ایرانیان اندکی سخت و چالش برانگیز باشد، معمولاً ایرانیان کشورهای منطقه و نزدیک به ایران برای کار کردن انتخاب می‌کنند. یکی از این کشورها گرجستان است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان جویای کار در خارج قرار گرفته است. به همین دلیل نیز در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با کار کردن در گرجستان و پایتخت این کشور یعنی تفلیس فراهم کرده‌ایم.

[c][/c]

 

مطالب بیشتر در مورد گرجستان:

 

راهنمای کار در گرجستان
راهنمای کار در گرجستان برای ایرانیان

 

پیدا کردن شغل در گرجستان شاید زیاد آسان نباشد، اما با این حال افراد زیادی از کشورهای در این کشور وجود دارند که مشغول به آموزش زبان‌های خارجی در این کشور بوده و یا در شرکت‌های خصوصی و بین‌المللی استخدام شده‌اند. در این مطلب اطلاعاتی را در رابطه با اقتصاد و بازار کار گرجستان، موعقیت‌های شغلی و مجوز کار در گرجستان برایتان آماده کرده‌ایم که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده نمایید.

بررسی اقتصاد گرجستان

اقتصاد کشور گرجستان به دلیل برخورداری از امتیازاتی مانند موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب، دارای کشاورزی پیشرفته، معادن، بهره‌برداری از صنایع و صنعت گردشگری از ثروتمندترین جمهوری‌های شوروی سابق به شمار می‌آمد؛ و مردم آن از استاندارد زندگی بالایی برخوردار بودند. اما پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی و از طرفی نیز به دلیل وقوع جنگ‌های داخلی از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ میلادی، اقتصاد گرجستان را به عنوان یک کشور تازه استقلال یافته با بحرانی شدید مواجه ساخت. اما این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی ممتاز خود، توانست با اتکا به کشاورزی و معدن، دوباره به اقتصاد خود رونق ببخشد. از طرفی نیز با توجه به جاذبه‌های گردشگری گرجستان، این کشور مورد توجه گردشگران فراوانی نیز قرار گرفت و این امر باعث شد که گردشگری نیز نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا کند. در حال حاضر دولت گرجستان نیز توجه ویژه‌ای به صنعت گردشگری در این کشور داشته و زیرساخت‌های مناسبی را برای این امر فراهم کرده است. اما به طور کلی کشاورزی، معدن و انرژی نقش اصلی را در اقتصاد گرجستان ایفا می‌کنند.

راهنمای کار در گرجستان
گرجستان با توجه به موقعیت جغرافیایی ممتاز خود، توانسته است با اتکا به کشاورزی و معدن، اقتصاد خود را رونق ببخشد

 

برخی از شهرهای گرجستان از جمله پایتخت آن یعنی تفلیس نیز مورد توجه برخی از موسسه‌های خیریه و شرکت‌های خارجی شده است و تعدادی از آن‌ها در این شهر برای افراد زیادی شغل مناسب فراهم کرده‌اند.

علی‌رغم حضور سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد، سازمان امنیت و همکاری اروپا و صلیب سرخ، فرصت‌های شغلی مدودی در کشور گرجستان برای اتباع خارجی وجود دارد. تدریس زبان انگلیسی یکی از معدود فرصت‌های شغلی در گرجستان برای اتباع خارجی و مهاجرین در این کشور است و تعدادی از مهاجرین نیز در این کشور مشغول به این کار هستند.

پیدا کردن شغل در گرجستان

روند پیدا کردن کار در گرجستان معمولاً به صورت آنلاین و یا از طریق ارتباطات افراد صورت می‌گیرد. اگر قصد آموزش در این کشور را ندارید، پیدا کردن کار در گرجستان برایتان کمی دشوار خواهد بود. اما در این صورت نیز می‌توانید با شرکت‌های بین‌المللی گرجستان در ارتباط باشید تا ببینید که فرصت شغلی مناسب با تخصص شما دارند یا خیر. چرا که این شرکت‌ها معمولاً اطلاعیه‌ای مبنی بر استخدام افراد خارجی منتشر نمی‌کنند و اولویت خود را مبنی بر استخدام مردم گرجستان قرار می‌دهند. به همین دلیل نیز بهتر است که خودتان مستقیما با این شرکت‌ها در ارتباط بوده و به دنبال فرصت‌های شغلی باشید. به طور کامل در مورد این شرکت‌ها تحقیق کرده و به دنبال شرکت‌هایی باشید که برای تخصص شما مناسب باشند. چرا که در این صورت شانس استخدام شما نیز بیشتر می‌شود.

همچنین پورتال‌های مخصوصی نیز در این کشور برای پیدا کردن شغل مخصوص اتباع خارجی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها نیز برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی در گرجستان استفاده کنید. این پورتال‌ها می‌توانند شروع خوبی برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی در این کشور باشند. در این بین علاوه بر شرکت‌های بین‌المللی، می‌توانید به دنبال شرکت‌های محلی گرجستان نیز باشید. چرا که با توجه به رونق اقتصادی این کشور، شاید برخی از این شرکت‌ها نیز به دنبال گسترش فعالیت خود بوده و به دنبال استخدام‌های بین‌المللی نیز باشند. اکثر مردم گرجستان به زبان گرجی و برخی از آن‌ها نیز به زبان روسی صحبت می‌کنند. افراد جوان این کشور نیز معمولاً تا حدی مسلط به زبان انگلیسی هستند. بنابراین در صورتی که به زبان‌های اروپایی مانند فرانسوی و یا آلمانی تسلط داشته باشید، شانس بیشتری برای استخدام در شرکت‌های گرجستان را دارید.
در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط هستید، می‌توانید فرصت مناسبی برای کسب درآمد در کشور گرجستان داشته باشید. چرا که فرصت‌های شغلی مناسبی برای آموزش انگلیسی در این کشور وجود دارند. البته طبیعتا درآمدی که می‌توانید از این راه داشته باشید با توجه به میزان تجربه و تخصص شما در این کار متفاوت می‌باشد.

راهنمای کار در گرجستان
روند پیدا کردن کار در گرجستان معمولاً به صورت آنلاین و یا از طریق ارتباطات افراد صورت می‌گیرد

 

دریافت مجوز و ویزای کار گرجستان

شرایط ویزای کاری گرجستان برای مهاجرین کمی مبهم است. چرا که قبلاً بدون نیاز به هیچ گونه مجوز اقامت دائمی، افراد می‌توانستند به مدت ۳۶۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند و به همین دلیل نیز در این مدت افراد زیادی در این کشور مشغول به کار می‌شدند. به همین دلیل نیز شرکت‌هایی بدون درخواست ویزای کاری و تنها با ویزای توریستی مهاجرین را استخدام می‌کردند. منابع زیادی در اینترنت وجود دارند که اعلام کرده‌اند نیازی به ویزای خاصی برای کار در کشور گرجستان وجود ندارد، اما لازم به ذکر است که کار در است کشور تنها با ویزای توریستی، تحت اکثر شرایط غیر قانونی محسوب می‌شود.
این سردرگمی بابت شرایط مجوز کاری گرجستان، به دلیل تغییر سیاست‌های گرجستان در اواخر سال ۲۰۱۴ است. گردشگران، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و کسانی که در جلسات و یا کنفرانس‌ها شرکت می‌کنند، می‌توانند با همان ویزای معمول در این کشور به کار خود مشغول باشند، اما در صورتی که به دنبال استخدام در یکی از شرکت‌های این کشور و یا به نوعی به دنبال شغلی برای کسب درآمد در گرجستان باشید، بایستی به دنبال ویزای بلند مدت بوده و شرایط آن را با توجه به مدت اقامت خود و سایر شرایط، از دپارتمان مربوطه جویا شوید.

با استفاده از ویزاهای معمول گرجستان می‌توانید به مدت ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید و توجه کنید که این ویزاها از نوع سینگل هستند. یعنی شما با این نوع ویزا تنها یک بار اجازه ورود به گرجستان را خواهید داشت. پس در صورتی که به دنبال شغل دائم در این کشور هستید، بایستی به دنبال ویزای بلند مدت و از نوع مالتیپل باشید تا بتوانید در طول سال بارها به این کشور تردد داشته باشید. برای آشنایی با انواع ویزای سینگل و مالتیپل، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب قبلی زرین نما در رابطه با انواع ویزا را مطالعه کنید.

راهنمای کار در گرجستان
زندگی و کار کردن در هر کشور خارجی می‌تواند یک تجربه جدید و ارزشمند برای هر فرد به حساب آید. اما شاید این امر در ابتدا در کشور گرجستان با چالش‌هایی همراه باشد. اما مواجهه با این چالش‌ها برای پیدا کردن شغل در این کشور می‌تواند ارزشمند می‌باشد. چرا که با توجه به جاذبه‌های گردشگری این کشور،‌ معماری منحصر به فرد و دوست‌داشتنی آن به همراه فرهنگ غنی و غذاهای خوشمزه گرجی، زندگی در گرجستان می‌تواند یکی از تجربه‌های منحصر به فرد زندگی هر شخصی باشد.

 

در صورتی که در زمینه های دریافت ویزای توریستی، بلیط و سفر خود احتیاج به مشاوره داشتید با کارشناسان آژانس مسافرتی زرین نما تماس بگیرید.

02188790590

 

بیشتر بخوانید:

منبع : internations

دسته بندی های مرتبط

31 دیدگاه برای ”راهنمای کار در کشور گرجستان برای ایرانیان

 1. سلام
  برای خرید بک مغازه در تفلیس چقدر سرمایه نیاز است؟
  آیا ویزای گرجستان شنگن می دهند

 2. سلام
  برای خرید بک مغازه در تفلیس چقدر سرمایه نیاز است؟
  آیا ویزای گرجستان شنگن می دهند

 3. سلام
  برای خرید بک مغازه در تفلیس چقدر سرمایه نیاز است؟
  آیا ویزای گرجستان شنگن می دهند

 4. سلام من در زمینه طراحی صنعتی و طراحی خودرو و طراحی لوازم خانگی کار میکنم و 28 سال دارم تو این زمینه ها میتونم امیدوار باشم ؟>

 5. سلام من در زمینه طراحی صنعتی و طراحی خودرو و طراحی لوازم خانگی کار میکنم و 28 سال دارم تو این زمینه ها میتونم امیدوار باشم ؟>

 6. سلام من در زمینه طراحی صنعتی و طراحی خودرو و طراحی لوازم خانگی کار میکنم و 28 سال دارم تو این زمینه ها میتونم امیدوار باشم ؟>

 7. سلام
  من دیپلم بهیاری (جنرال نرس)و 20سال سابقه کار دارم میخواهم در شرکتهای مانند سرای سالمندان در سو ئد کارکنم لطفا من را راهنمایی کنید

 8. سلام
  من دیپلم بهیاری (جنرال نرس)و 20سال سابقه کار دارم میخواهم در شرکتهای مانند سرای سالمندان در سو ئد کارکنم لطفا من را راهنمایی کنید

 9. سلام
  من دیپلم بهیاری (جنرال نرس)و 20سال سابقه کار دارم میخواهم در شرکتهای مانند سرای سالمندان در سو ئد کارکنم لطفا من را راهنمایی کنید

 10. اینجانب دارای مدرک دیپلم برق خودرو و مکانیک خودرو بوده و در زمینه مکانیک ماشینهای سواری تجربه کاری دارم و دارای تجربه کاری در زمینه جوشکاری GTAW,SMAW,CO2 میباشم و همچنین دارای مدرک کارشناسی بازرسی جوشکاری بوده و دارای مدارک بازرسی تستهای غیرمخرب:UT,RT,RTI,PT,MT,VT,CWI,میباشم و مدت یکسال هم سابقه کار در قسمتQC شرکتی در زمینه ساخت و تولید تجهیزات نیروگاهی و پالایشگاهی را داشته ام و در زمینه رادیوگرافی صنعتی بصورت حرفه ای تخصص دارم در مورد کار با رادیو ایزوتوپ و دستگاه ایکس و گاما. Non destructive testing NDT،در زمینه هایی که عرض کردم آیا شغلی در گرجستان برای من وجود دارد؟

  1. سلام
   متاسفانه ما نمی تونیم برای شما در گرجستان کار پیدا کنیم. ضمینه فعالیت شرکت در زمینه بلیط و هتل و ویزا و … سایر خدمات مرتبط با سفر می باشد. کاریابی توسط خود شما باید انجام شود و ما می توانیم برای سفرتان طبق قوانین فقط مواردی که مربوط به یک آژانس مسافرت هوایی است انجام دهیم

 11. اینجانب دارای مدرک دیپلم برق خودرو و مکانیک خودرو بوده و در زمینه مکانیک ماشینهای سواری تجربه کاری دارم و دارای تجربه کاری در زمینه جوشکاری GTAW,SMAW,CO2 میباشم و همچنین دارای مدرک کارشناسی بازرسی جوشکاری بوده و دارای مدارک بازرسی تستهای غیرمخرب:UT,RT,RTI,PT,MT,VT,CWI,میباشم و مدت یکسال هم سابقه کار در قسمتQC شرکتی در زمینه ساخت و تولید تجهیزات نیروگاهی و پالایشگاهی را داشته ام و در زمینه رادیوگرافی صنعتی بصورت حرفه ای تخصص دارم در مورد کار با رادیو ایزوتوپ و دستگاه ایکس و گاما. Non destructive testing NDT،در زمینه هایی که عرض کردم آیا شغلی در گرجستان برای من وجود دارد؟

  1. سلام
   متاسفانه ما نمی تونیم برای شما در گرجستان کار پیدا کنیم. ضمینه فعالیت شرکت در زمینه بلیط و هتل و ویزا و … سایر خدمات مرتبط با سفر می باشد. کاریابی توسط خود شما باید انجام شود و ما می توانیم برای سفرتان طبق قوانین فقط مواردی که مربوط به یک آژانس مسافرت هوایی است انجام دهیم

 12. اینجانب دارای مدرک دیپلم برق خودرو و مکانیک خودرو بوده و در زمینه مکانیک ماشینهای سواری تجربه کاری دارم و دارای تجربه کاری در زمینه جوشکاری GTAW,SMAW,CO2 میباشم و همچنین دارای مدرک کارشناسی بازرسی جوشکاری بوده و دارای مدارک بازرسی تستهای غیرمخرب:UT,RT,RTI,PT,MT,VT,CWI,میباشم و مدت یکسال هم سابقه کار در قسمتQC شرکتی در زمینه ساخت و تولید تجهیزات نیروگاهی و پالایشگاهی را داشته ام و در زمینه رادیوگرافی صنعتی بصورت حرفه ای تخصص دارم در مورد کار با رادیو ایزوتوپ و دستگاه ایکس و گاما. Non destructive testing NDT،در زمینه هایی که عرض کردم آیا شغلی در گرجستان برای من وجود دارد؟

  1. سلام
   متاسفانه ما نمی تونیم برای شما در گرجستان کار پیدا کنیم. ضمینه فعالیت شرکت در زمینه بلیط و هتل و ویزا و … سایر خدمات مرتبط با سفر می باشد. کاریابی توسط خود شما باید انجام شود و ما می توانیم برای سفرتان طبق قوانین فقط مواردی که مربوط به یک آژانس مسافرت هوایی است انجام دهیم

 13. سلام،
  با سرمایه 100 تا 150 میلیون ، چه کاری میشه در تفلیس راه انداخت که مورد نیاز منطقه هم باشه.

 14. با عرض سلام خسته نباشید من جویای کار در رستوران میگردم ایا کاری هست در رستوران برای گارسون نایت کلاب یا هرچه باشد

  گرجستان یا ارمنستان هر شرایت کاری سخت کاردن هم باشد قبول میکنم حتی حقوق اش کم باشد قبول میکنم فقط جای استراحت داشته باشد لطف کنیدجوابم بده هید زبان ام فول نیست ولی فن بیانم بالاست با تشکر از شما از سیات خوبتان

 15. با سلام
  من فارغالتحصیل ارشد زبان انگلیسی هستم. آیا فرصت شغلی راهنمای تور برای من در گرجستان وجود دارد؟ از چه طریق باید اقدام کنم؟

  1. سلام
   شما باید به کشوری که می خواید در آن راهنمای تور باشید اشراف کامل داشته باشید

 16. سلام من یک استاد کار نجار هستم که از لحاظ کارهای نجاری در ساختمان کاملا وارد هستم از صفر تا صد کارهای چوبی را انجام میدهم طرحهای خاصی هم دارم که انحصارا مربوط به خودم میباشم آیا میتوانم در گرجستان کار مناسب پیدا کنم

 17. سلام و عرض ادب، بنده کار ماساژ انجام می دهم آیا در گرجستان کار برایم پیدا میشود؟

  1. سلام
   ممکنه پیدا کنید ولی تعدادشون خیلی کمه و فقط توریست ها و ثروتمندان گرجستان مشتریتون خواهند بود

 18. سلام من یک استادکار جلوبندی ماشین های سواری هستم ایا واسه من شرایط کاری هست

 19. باعرض سلام وخسته نباشیدکنافکار هستم میخواستم ببینم کارکناف اونجا هست یا نه.اگه هست معرفی کنید

 20. باسلام،نقاش حرفه ای ساختمان با۱۵سالسابقه هستمو نشاب دربهای برقی و شیشه سکوریت با۵سال سابقه..۳۱ساله.بازارش خوبه؟اقامت کاری میدن؟

 21. سلام و عرض ادب.
  من رابیتس کار هستم تمامی طرح های داخلی و نما رو انجام میدم ایا میتونم کار پیدا کنم اشنایی به زبان گرجی رو هم ندارم ترو خدا راهنمایی کنید قرار تا 15 ماه بعد برم لعنت به این بیکاری

 22. سلام من درتفلیس شرکت درب و پنجره یو پی وی سی دارم دنبال کار میگردم جهت تولید انبوه.
  میتونیدکمکم کنید؟
  ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *