کاخ پادشاهی بانکوک، قلب پادشاهی تایلند

کاخ پادشاهی بانکوک یکی از مکان های دیدنی بانکوک است که بدون بازدید از آن سفر به بانکوک کامل نخواهد بود. این کاخ خیره کننده، دیدنی و جذاب بدون شک نقطه عطف شهر است.  این کاخ در سال 1782 ساخته شده است و برای 150 سال خانه پادشاه و دربار سلطنتی و قوه اجرایی  و  اداری دولت بوده است. از قرن 20 به بعد پادشاهان تایلند دیگر در آنجا زندگی نکرده اند هیبت معماری زیبا و پیچیده کاخ بزرگ بانکوک مسافرین را حیرت زده کرده و باعث ا افتخار و بیانگر  خلاقیت  مردم تایلند است. امروزه این کاخ، قلب معنوی پادشاهی تایلند است.

بیشتر بخوانید: سفر به بانکوک

grand-palace-bangkok

the-grand-palace-in-bangkok

grand-palace-bangkok

در مجموعه کاخ پادشاهی چندین ساختمان قابل توجه از جمله مبعد وات پرا کو قرار دارد که مجسمه کوچک و زمردی بودا که به قرن 14 بر می گردد و مورد احترام زیادی بوده است را شامل می شود.

بر روی دیوارهای آن نیز نقاشی هایی از تولد و مرگ بودا کشیده شده است.

بودای زمردی واقع در مجموعه کاخ پادشاهی
بودای زمردی واقع در مجموعه کاخ پادشاهی

 

emeraldbuddha
مبعد Wat Phra Kaew

 

بدر کنار ورودی دیوارهای مبعد دو مجسمه نگهبان ایستاده اند که به نظر می رسد حفاظت از مبعد را بر عهده دارند. روبروری آن هم حرم اصلی قرار دارد که بئدای زمردی در آن است.

 

devil

 

 

In Thailand, a yak is a giant demon (or ogre, colossus, monster, titan) from the Ramakian (the Thai version of the Hindu Ramayana epic mythology), seen here with big upward fangs, guarding the temple grounds. (In India, a yaksha male can sometimes be a fearsome warrior; a yakshi/yashini female is usually a benevolent nature spirit.) The Temple of the Emerald Buddha (Wat Phra Kaew) is a shining complex of buildings within the grounds of the Grand Palace in Bangkok, Thailand. The Grand Palace (or Phra Borom Maha Ratcha Wang, in Thai) was built on the east bank of the Chao Phraya River starting in 1782, during the reign of Rama I. It served as the official residence of the king of Thailand from the 18th century to the mid-20th century.

 

 

 

ساختمان های اصلی آن در طبقه بالایی قرار دارند. اولین ساختمان آن Phra Siratana Chedi است با گنبد طلایی که گویی به آسمان ها می رسد. در کنار آن Phra Mondop ، که کتابخانه ای بسیار پیچیده است قرار دارد.

 

 

 

Bangkok_GrandPalace_from_River2

grand palace

Grand-Palace-Bangkok-Night-View

 

نمای بیرونی تمام ساختمانها بسیار عجیب، زیبا و حیرت انگیزند. از دیگر نکات جالب توجه این منطقه یک مدل مینیاتوری Angkor Wat ، ساختمان های دیگر تراس بالا از جمله کتابخانه و آرامگاه خانواده سلطنتی و نقاشی های پیچیده ای است که در و دیوار آن را پوشش می دهد.

 

داخل ساختمان ها عکاسی ممنوع می باشد

کاخ پادشاهی هر روزه از ساعت 08:30 صبح تا 15:30 برای بازدید باز است و میتوان آنجا از  راهنماهای انگلیسی زبان استفاده کنند.

 

grand palace map

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *