کاخ شون‌برون باشکوه‌ترین جاذبه گردشگری در شهر وین + [تور مجازی]

در این مطلب از زرین نما قصد داریم تا شما را با کاخ شون‌برون در شهر وین آشنا کنیم. قدم زدن در میان زیبایی‌های این کاخ عظیم موج حیرت هر گردشگری خواهد شد.

[c][/c]

ویدئو از کاخ شون‌برون باشکوه‌ترین جاذبه گردشگری در شهر وین

آشنایی با کاخ شون‌برون باشکوه‌ترین جاذبه گردشگری در شهر وین

کاخ شون‌برون در هر سال بیش از 2.5 میلیون نفر بازدیدکننده دارد. این کاخ در صدر لیست پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری در شهر وین قرار گرفته است.

چگونه به کاخ شون‌برون برویم؟

کاخ شون‌برون

برای رفتن به کاخ شون‌برون شما می‌توانید از مترو، تراموا و اتوبوس استفاده کنید. تقریبا تمامی وسایل نقلیه عمومی در وین در کاخ شون‌برون ایستگاه دارند.

مسیر دسترسی به کاخ شون‌برون با تراموا

کاخ شون‌برون

اگر قصد دارید تا با تراموا به این مکان بروید باید از خطوط 10 و 60 استفاده کنید.

مسیر دسترسی به کاخ شون‌برون با مترو

کاخ شون‌برون

در صورتی که در نزدیکی محل اقامت خود ایستگاه مترویی وجود دارد، با سوار شدن در خط یو‌4 (U4) می‌توانید به کاخ شون‌برون دسترسی داشته باشید.

مسیر دسترسی به کاخ شون‌برون با اتوبوس

کاخ شون‌برون

همچنین برای رسیدن به این مکان با استفاده از اتوبوس باید بدانید که خط 10A شما را به این کاخ می‌رساند.

موقعیت کاخ شون ‌برون بر روی نقشه

تور مجازی در کاخ شون‌برون

نقشه داخلی کاخ شون‌برون

کاخ شون‌برون

در این نقشه عدد 1 مربوط به  دفتر مرکزی کاخ است. شما می‌توانید از این مکان برای خود بلیط تهیه کنید. عدد 2 ورودی‌های اصلی و گیت‌های A و B  را نشان می‌دهد. عدد 3 نیز مربوط به موزه کودکان است.

هزینه ورودی کاخ شون‌برون چقدر است؟

کاخ شون‌برون

با توجه به اینکه کاخ بسیار بزرگ می‌باشد، تورهای متنوعی هم در آن ارائه می‌شود. از جمله این تورها می‌توان به گرند تور و امپریال تور اشاره کرد. در امپریال تور شما با پرداخت 14.20 یورو می‌توانید به اندازه 40 دقیقه از 22 اتاق در کاخ بازدید کنید. در گرند تور نیز برای بازدید از 40 اتاق 17.50 یورو از شما گرفته می‌شود البته این تور به اندازه 60 دقیقه طول خواهد کشید.

کافه‌ها و رستوران‌ها در کاخ شون‌برون

کاخ شون‌برون باشکوه‌ترین جاذبه گردشگری در شهر وین + [تور مجازی]

در این کاخ 9 کافه و رستوران وجود دارد که شما می‌توانید پس از بازدید از کاخ به آنها مراجعه کنید. از جمله این رستوران‌ها می‌توان به کافه رستوران ریزیدنز (Residenz)، کافه شلوز (Schloßcafé)، گاستهاوس تیرولرگارتن (Gasthaus Tirolergarten) و رستوران کایسرپویلون (Kaiserpavillon) اشاره کرد.

کنسرت‌ها در کاخ شون‌ برون

کاخ شون‌برون

جالب است بدانید که در این کاخ رویدادهای فرهنگی زیادی از جمله‌ کنسرت‌های موسیقی کلاسیک برگزار می‌شود که شما نیز می‌توانید در آنها شرکت داشته باشید. البته این کنسرت‌ها معمولا در پکیج‌های متنوع و به همراه شام و دیگر پذیرایی‌ها ارائه می‌شود. این پکیج‌ها از سطح معمولی تا وی‌آی‌پی از ۷۹ تا ۱۲۹ یورو قیمت دارند.

گلخانه‌های کاخ شون‌ برون

کاخ شون‌برون

در این کاخ دو گلخانه قرار گرفته است. در یکی از این گلخانه‌ها فضا به گونه‌ای طراحی شده که در آن گیاهان بیابانی رشد می‌کند. گلخانه دیگر نیز مربوط به گیاهان گرمسیری است.

باغ‌وحش کاخ شون‌ برون

کاخ شون‌برون

باغ‌وحش کاخ شون‌برون در حقیقت قدیمی‌ترین باغ‌وحش در دنیا محسوب می‌شود. در گذشته‌های دور حاکمان برخی از کشورها به عنوان هدیه یکی از حیوانات کشور خود را اهدا می‌کردند. دختر شاه اتریش هم که با حیوانات میانه خوبی داشت از پدرش درخواست می‌کند تا برای نگهداری حیوانات اهدایی مکانی ایجاد شود. بدین صورت بود که نخستین باغ‌وحش در دنیا در داخل این کاخ ساخته شد.

تاریخچه کاخ شون ‌برون

کاخ شون‌برون

نخستین بار در سال 1548 فردی که هویتش در تاریخ مشخص نیست عمارتی در این مکان داشته است. اما پس از آن در سال 1596 ماکسیمیلیان دوم، امپراتور مقدس روم این مکان را خریداری کرد. او دستور داد که دور آن را حصار بکشند و سپس تعدادی حیوان همچون گوزن، اردک و گراز را در آن رهاسازی کرد. ماکسیمیلیان دوم از این مکان، شکارگاهی تفریحی ساخته بود. اما این تصویر حتی گوشه‌ای از نمای کنونی کاخ را ندارد.

کاخ شون ‌برون در ظاهر کنونی

کاخ شون‌برون

این کاخ در فرم کنونی بین سال‌‌های 1740 تا 1750 میلادی ساخته شده است. همچنین از سال 1950 نیز یک جاذبه گردشگری مهم به شمار می‌آید.

رویداد‌های تاریخی مهم در کاخ شون ‌برون

کاخ شون‌برون

این کاخ میزبان رویداد‌های تاریخی بسیار مهمی بوده که از جمله آنها می‌توان به کنسرت موتزارت در زمانی که تنها 6 سالش بود اشاره کرد. همچنین چارلز اول نیز در همین کاخ از حکومت کناره‌گیری کرد.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *