کابین شیشه‌ای در هواپیما معرفی سیستم اسکای‌دک SkyDeck

در این مطلب به معرفی اسکای‌دک می‌پردازیم. سیستمی مهیج برای داشتن کابین شیشه‌ای در هواپیما که پروازهای طولانی را برای شما تبدیل به سرگرمی خواهد کرد. اسکای دک (SkyDeck) سیستمی است که برای ارائه نمای محیط بیرونی هواپیما در حال پرواز طراحی شده و در محلی نیمه بیرونی امن اجرا می‌شود. در ادامه با زرین نما همراه شوید.

[c][/c]

کابین شیشه‌ای در هواپیما با سیستم اسکای‌دک

هدف این سیستم ایجاد تجربه پروازی هیجان‌انگیز برای صاحبان هواپیماهای VIP و صنعت هواپیمایی است. برای خطوط هواپیمایی این سیستم می‌تواند درآمدی مازاد ایجاد کند و مسافران به ازای هر نما هزینه‌ای پرداخت کنند. ترکیب‌های مختلفی از ویژگی‌های SkyDeck را می‌توان مورد استفاده قرار داد. برای مثال، حتی آسانسور یا راه‌پله هم قابلیت ترکیب دارند و حتی پلتفرم یک یا دو صندلی را می‌توان مشخص کرد.

بررسی عمومی اسکای‌دک

اسکای قابلیت نصب بر روی انواع هواپیماها را داراست، از هواپیماهای سایز بزرگ گرفته تا جت‌های کوچک. برای جت‌های کوچکتر شاید تک‌صندلی گزینه بهتری باشد. سرگرمی‌های حین پرواز در طول دهه های اخیر تغییر چندانی نکرده است. این شرکت قصد داشت محصولی ارائه کند که سطح بالایی از سرگرمی را برای کاهش خستگی پروازهای طولانی مدت فراهم کند. طرح‌های مفهومی نسخه‌های مختلف به اتمام رسیده و SkyDeck درحال انتظار ثبت اختراع و نام تجاری خود است. برای طراحی جزئیات، از جمله انجام مطالعات امکان‌سنجی در تمام جنبه‌های سیستم که شامل تغییرات ساختاری، بارگیری، یکپارچه‌سازی سیستم، تغییرات داخلی، آیرودینامیک و مقررات گواهینامه بود بیش از یک سال وقت و انرژی گذاشته شده است.

کابین شیشه‌ای در هواپیما

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

ویژگی‌های اسکای‌دک

برای معرفی اسکای‌دک به صورت درست باید در مورد نگرانی‌ها و مسائل پیش‌روی آن نیز صحبت کرد. نگرانی‌های اولیه بیشتر در مورد تداخل عملکرد با باله‌های انتهایی هواپیما است. اما مطالعات نشان داد که طراحی سایه‌بان و مهندسی حالت بهینه ارتفاع سایه‌بان این نگرانی را کاهش داده است. علاوه بر این از آنجایی که اسکای‌دک عموما در انتهای هواپیما قرار می‌گیرد، افزایش سوخت هواپیمایی ایجاد خواهد شد که بسیار کم است و قابل چشم‌پوشی است. تجزیه و تحلیل CFD یا تست تونل باد برای این موارد انجام خواهد شد. نصب اسکای‌دک و داشتن کابین شیشه‌ای در هواپیما باعث افزایش وزن آن خواهد شد، البته این افزایش وزن به نسخه اسکای‌دک بستگی دارد. با این حال، برای هواپیماهای سایز بزرگ VIP، تمامی وزن سیستم اسکای‌دک از وزن طرح اصلی MTOW هواپیما کمتر خواهد بود و از این رو افزایش وزن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

طراحی اسکای‌دک

SkyDeck به گونه‌ای طراحی شده که توانایی مقاومت در هر شرایطی مانند فشار پرواز و برخورد پرندگان را داشته باشد. سایه‌بان از مواد مستحکمی که در ساخت سایبان‌های جت‌های جنگی مافوق صوت استفاده می‌شود ساخته شده است. این شرکت در حال حاضر مشغول مذاکره با کارخانه‌های ساخت سایه‌بان است که سایه‌بان‌ها را طراحی، ساخت و آزمایش کنند و آماده نصب بر روی هواپیماها باشد.

کابین شیشه‌ای در هواپیما

مسائل پیش‌روی اسکای‌دک

در معرفی اسکای‌دک باید به چالش‌های تیم مهندسی نیز اشاره کرد. مشکل چگالش یا به وجود آمدن بخار بر سطح سایه‌بان. مشکلی که پدیده چگالش بر روی سطح سایه‌بان ایجاد مه‌گرفتگی است که طبق گفته تولیدکننده سایه‌بان با استفاده از لایه ضدچگالش بر روی سطح سایه‌بان حل شده است. علاوه بر این، سایه‌بان‌ها با پوشش محافظت در مقابل UV ارائه می‌شوند. مقررات ورود و خروج که توسط مقامات صدور گواهینامه تدوین شده در طراحی تمامی SkyDeck ها رعایت شده است.

کابین شیشه‌ای در هواپیما

هزینه

هزینه استفاده از کابین شیشه‌ای در هواپیما به عوامل متعددی مانند انتخاب بین گزینه‌های یک یا دو صندلی، نسخه آسانسور یا پله، هواپیمای بزرگ یا کوچک و غیر بستگی دارد. به صورت کلی سیستم تک‌صندلی همراه با نسخه پله‌ای برای هواپیماهای باریک باری به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از هواپیماهای عریض خواهد بود.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *