چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟

در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا اطلاعات جامعی را در خصوص ویزای توریستی کانادا ارائه کنیم. اگر قصد گرفتن ویزای توریستی کشور کانادا را دارید مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

میخوام ویزای توریستی کانادا بگیریم از کجا شروع کنم؟

برای گرفتن ویزای توریستی کشور کانادا مراحلی وجود دارد که شما باید از پیش با تمامی آنها آشنا باشید. در زیر این مراحل را برایتان مشخص کرده‌ایم. توجه داشته باشید که تمامی مراحل بخصوص تهیه مدارک باید با دقت کافی انجام شود چراکه پس از ارائه مدارک به سفارت دیگر امکان دسترسی به آنها وجود ندارد و نمی‌توانید هیچ گونه مدرکی را به آن اضافه و کم کنید.

  • تهیه مدارک توسط متقاضی
  • ترجمه مدارک
  • ثبت نام آنلاین و پرداخت هزینه ویزا توسط همکاران ما
  • ارائه تاییده ثبت نام و برگه مربوط به انگشت نگاری به متقاضی
  • مراجعه متقاضی به یکی از دفاتر ویزای کانادا جهت انجام انگشت نگاری
  • اعلام وضعیت پرونده به متقاضی
  • پیکاپ پاسپورت

مدرک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

1- مهم‌ترین مدرک مورد نیاز اصل  پاسپورت متقاضی است که توصیه می شود در صورت امکان پیش از اقدام جهت دریافت ویزای کانادا تعویض شود. علت این مورد را در ادامه این مطلب توضیح داده‌ایم.

2- پاسپورت‌های باطل شده طی 10 سال اخیر که در آنها ویزا درج شده است.

3- عکس 6* 4 با زمینه سفید که از تاریخ چاپ آن کمتر از 6 شما گذشته باشد (بهتر است عکس جدید باشد)

4- ترجمه شناسنامه، کارت ملی و ترجمه سند ازدواج چنانچه با همسر خود سفر می کنید.

5- مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهربانک به همراه پرینت ریزگردش 4 ماهه اخیر حساب که نشان   دهنده میزان کلی درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق  بهادار دارید، می توانید ارائه  دهید.

نکته مهم اینکه هر چه تاریخ دریافت نامه تمکن مالی و ریز گردش حساب از بانک به روزتر باشد , بهتر است. به این جهت در مرحله آخر آماده‌سازی مدارک خود نسبت به اخذ نامه‌های بانکی اقدام نمایید.

7- ترجمه اسناد ملکی شامل سند آپارتمان, سند زمین, سند ملک محل کار , اجاره‌نامه منزل و یا محل کار, ترجمه سند ماشین.

8- سپس به مدارک شغلی خواهیم رسید که برای افراد مختلف متفاوت می‌باشد.

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد ماهیانه، نام مدیر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی, ترجمه فیش حقوقی دو ماه اخیر، ترجمه سوابق بیمه, ترجمه حکم کارگزینی.

کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس، آگهی تغییرات, آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه, فیش حقوقی دوماه اخیر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداختی، نامه تمکن حساب بانکی شرکت و ریزگردش حساب 4 ماه اخیر به انگلیسی.

تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداختی، ترجمه لیست پرداخت بیمه.

پزشکان: ترجمه پروانه طبابت، کارت نظام‌پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداختی, لیست پرداخت بیمه.

مهندسان: ترجمه پروانه نظام‌مهندسی یا جواز ساخت.

کارخانه‌داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره‌برداری، جواز کسب، آخرین لیست مالیات پرداختی, لیست پرداخت بیمه.

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی, ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی, ترجمه فیش حقوقی دو ماه اخیر بازنشستگی.

9- ترجمه کارت پایان خدمت دوره سربازی و یا ترجمه کارت معافیت از خدمت دوره سربازی.

برای فرزندان : ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل , ترجمه رضایتنامه محضری جهت همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایتنامه باید از سوی کسی باشد که آنها را همراهی نمی‌کند.

10- دعوتنامه:

در دعوتنامه باید موارد این ذکر شود :

مشخصات متقاضی ویزا شامل : نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد, آدرس و تلفن, نسبت با یکدیگر، دلیل سفر متقاضی، مدت زمان اقامت در  کانادا و  زمانی که متقاضی قصد ترک کانادا را دارد .

مشخصات دعوت کننده شامل :  نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد, آدرس و تلفن در کانادا,  عنوان شغلی, نوع اقامت در کانادا دعوتنامه پس از تنظیم به  تایید officeNotary Public برسد زیرا ممکن است افسر پرونده دعوتنامه را همراه با تاییدیه بخواهد.

مدارک فرد دعوت کننده : ارائه پاسپورت کانادایی, کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card) و  یا کارت اقامت  PR، ارائه  گواهی اشتغال به کار، نامه تمکن بانکی، برگه‌های مالیاتی (Notice of Assessment) و فرم‌های  T4 یا  T1 تأثیر بسیار زیادی روی   نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند . چنانچه با دعوت کننده نسبت خانوادگی دارید برای اثبات رابطه خویشاوندی می‌توانید ترجمه شناسنامه دعوت کننده را ارائه دهید .  

  

ویزای توریستی کانادا

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

ترجمه مدارک برای گرفتن ویزای توریستی کانادا

در قدم نخست تمامی مدارکی که در بالا به آنها اشاره خواهیم کرد و زبان فارسی هستند باید بطور رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند. البته باید بدانید ترجمه این مدارک برای دریافت ویزای توریستی کشور کانادا تنها به مهر مترجم رسمی نیاز دارد و احتیاجی به تاییدیه امور خارجه و دادگستری نیست. همچنین این موضوع را نیز به عنوان نکته‌ای مهم در نظر داشته باشید که بهتر است تاریخ ترجمه مدارکتان نزدیک به تاریخی باشد که قصد دارید مدارک را برای سفارت ارسال نمایید.

ویزای توریستی کانادا تضمینی

توجه داشته باشید که هیچ تضمینی برای دریافت ویزای توریستی کانادا وجود ندارد. آژانس مسافرتی زرین نما با 25 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات مسافرتی این هشدار را به شما می‌دهد که به هیچ وجه فریب شرکت‌هایی را نخورید که با وعده ارائه ویزای توریستی کانادا قصد سودجویی را دارند.

اما ما می‌توانیم با ارائه اطلاعات کامل در خصوص گرفتن ویزای توریستی کانادا و تمام مواردی مورد نیاز تا حد بسیار زیادی احتمال دریافت ویزا را برایتان بالا ببریم.

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا و یا تبدیل ویزای توریستی کانادا به پناهندگی

درخواست پناهندگی با ویزای توریستی کانادا یکی دیگر از موارد سوالی است که برای شهروندان ایرانی که قصد سفر به این کشور را دارند مطرح می‌شود. اما در این خصوص شما باید بدانید که بطورکلی چیزی به اسم تبدیل ویزای توریستی برای اقامت دائم و یا موقت وجود ندارد. از سوی دیگر برای گرفتن اقامت موقت و یا دائم در این میان که چه در خاک کشور کانادا باشید و یا اینکه نباشید هیچ تفاوتی نیست.

هزینه ویزای توریستی کانادا

برای آشنایی با جزئیات کامل در خصوص هزینه‌های ویزای توریستی کانادا از طریق تلفن 02188790590 با کارشناسان ما در آژانس مسافرتی زرین نما تماس بگیرید. شما می‌توانید بهترین پیشنهادات هزینه ویزای توریستی کانادا را از ما دریافت نمایید.

ویزای توریستی کانادا

مدت زمان اخذ ویزای توریستی کانادا

بطورکلی پس از انجام انگشت‌نگاری حدودا 100 روز طول می‌کشد تا وضعیت پرونده به متقاضی ویزا اعلام شود. در حقیقت پس ارائه مدارک و انجام ثبت‌نام آنلاین که توسط همکاران ما انجام خواهد شد یک تاییده ثبت نام و برگه‌ای برای انجام انگشت‌نگاری ارائه می‌گردد که وسیله آن فرد می‌تواند جهت انگشت‌نگاری به یکی از مراکز موجود در کشورهای اطراف مراجعه نماید. (برای انگشت‌نگاری نیازی به وقت قبلی نیست و فقط باید به روزهای تعطیل توجه داشته باشید.)

نکته مهم اینکه اگر در 10 سال اخیر در یکی از مراکز ویزای کانادا انگشت نگاری کرده‌ باشید دیگر نیازی به انجام این مورد نخواهید داشت و تنها ارسال مدارک کافی می‌باشد.

اعتبار ویزای کانادا چه مدت است ؟ ویزای 5 ساله کانادا

پس از تمامی دردسرهایی که برای دریافت ویزا خواهید داشت دولت کانادا ویزایی چندبار ورود به شما ارائه خواهد کرد. معمولا تاریخ اعتبار ویزای کانادا تا زمان انقضای پاسپورت شما می‌باشد بطور مثال اگر اعتبار پاسپورت شما در زمان صدور ویزا 8 سال باشد اعتبار ویزای توریستی شما نیز همان 8 سال خواهد بود و به همین دلیل است که توصیه می‌شود پیش از اقدام برای دریافت ویزا توریستی کانادا پاسپورت خود را تعویض نمایید.

 البته این مورد به نظر افسر صادرکننده ویزا نیز بستگی دارد و ممکن است وی تاریخی کمتر از اعتبار پاسپورت را برای اعتبار ویزای شما در نظر داشته باشد.

همانطورکه گفته شد ویزای توریستی کانادا بصورت چندبار ورود و یا همان مولتی‌پل (Multiple) صادر می‌شود و بدین ترتیب شما می‌توانید در طول اعتبار ویزایتان هر چند بار که بخواهید و البته در هر بار ورود به مدت شش ماه در کشور کانادا حضور داشته باشید.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

مراکز ویزای سفارت کانادا در اطراف ایران

برای اقدام جهت امور انگشت‌نگاری کشورهایی در اطراف ایران وجود دارند که انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌آیند. کشورهایی همچون ترکیه، امارت، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان از جمله مکان‌هایی هستند که می‌توانید برای انگشت‌نگاری به آنها مراجعه نمایید. برا این منظور ما اطلاعات مراکز ویزای سفارت کانادا در کشورهای اطراف را در فایل پی دی اف زیر قرار داده ایم که میتوانید آن را دانلود نمایید. همچنین شما میتوانید برای رفتن به این مراکز نیز از خدمات مسافرتی ما استفاده نمایید.

آدرس و اطلاعات مربوط به مرکز ویزای سفارت کانادا در استانبول ترکیه

Address: Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye (opposite of Military Museum)
Sisli /, Istanbul, Turkey
Helpline number: +90 212 373 58 07
Days of Operation: We are open from Monday to Friday
Hours of Operation: Opening time: 08:30 – 16:30 / Application and Passport Submission: 08:30 -15:30

آدرس و اطلاعات مربوط به مرکز ویزای سفارت کانادا در آنکارا ترکیه

Address: Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no : 154 (next to TEB Bank)/Çankaya / Ankara, Turkey
Helpline number: +90 212 373 58 07
Days of Operation: We are open from Monday to Friday
Hours of Operation: Opening time: 08:30 – 16:30 / Application and Passport Submission: 08:30-15:30
Email : info.canadatrank@vfshelpline.com

ویزای توریستی کانادا
تعطیلات مرکز ویزای سفارت ترکیه

آدرس و اطلاعات مربوط به مرکز ویزای سفارت کانادا در دبی امارات

Address: Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2 , Umm Hurair 2 – Dubai – UAE
Helpline number : +971 4 2055881
Days of Operation: We are open from Sunday to Thursday
Hours of Operation: Application Submission: 09:00 to 17:00 / Passport Collection: 16:00 – 17:00
Hours of operation during the Holy month of Ramadan: CVAC Opening time : 08:30 to 15:00 / Application Submission: 08:30 to 15:00 / Passport Collection: 14:00
to 15:00

آدرس و اطلاعات مربوط به مرکز ویزای سفارت کانادا در ابوظبی امارات

Address: Office MO2 , Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi
Helpline number: +971 4 2055881
Days of Operation Application Submission: 09:00 to 17:00. / Passport Collection: 16:00 – 17:00
Hours of operation during the Holy month of Ramadan: CVAC Opening time : 08:30 to 15:00 / Application Submission: 08:30 to 15:00 / Passport Collection: 14:00 to 15:00

Email:info.canauh@vfshelpline.com

ویزای توریستی کانادا
تعطیلات مرکز ویزای سفارت امارات

آدرس و اطلاعات مربوط به مرکز ویزای سفارت کانادا در ایروان ارمنستان

Address : International Organization for Migration – Yerevan / 10 Vazgen Sargsyan St , Yerevan , Armenia
Helpline number: +374 10 583786 / 543375
Days of Operation: We are open from Monday to Friday
Hours of Operation:Opening time: 09:00 to 13:00 and 14:00 to 17:00 / Application Submission: 09:00 to 13:00 and 14:00 to 16:00

Email : info.canarmiom@vfshelpline.com

ویزای توریستی کانادا
تعطیلات مرکز ویزای سفارت ارمنستان

آدرس و اطلاعات مربوط به مرکز ویزای  سفارت کانادا در باکو آذربایجان

Address : International Organization for Migration -Azerbaijan / 18, Yashar Husseynov Street, AZ – 1069,Baku, Azerbaijan
Helpline number : +994125645901
Days of Operation: We are open from Monday to Friday
Hours of Operation:Opening time 9:00-17:00/ Application Submission :9:00-13:00; 14:00- 16:00
Email: info.canbakiom@vfshelpline.com

ویزای توریستی کانادا
تعطیلات مرکز ویزای سفارت آذربایجان

آدرس و اطلاعات مربوط به مرکز ویزای سفارت کانادا در تفلیس گرجستان

Address: 12 Abuladze street 1st lane, (Dead End) 0162, Ground Floor, Tbilisi, Georgia
Helpline number: +995 32 225 22 30
Days of Operation: We are open from Monday to Friday
Hours of Operation: CVAC Opening time 09:00 – 17:00/ Application Submission: 09:00 – 16:00 / Passort Collection: 14:00 –16:00 / Closure for lunch: 13:00-14:00
Email: info.canstbiiom@vfshelpline.com

ویزای توریستی کانادا
تعطیلات مرکز ویزای سفارت گرجستان

 منبع : zarintravel

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *