پوشش مناسب در تایلند چگونه است؟

تایلند یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مسافرت و یکی از کشورهای ارزان آسیایی به حساب آمده و سالانه ایرانیان زیادی این کشور را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند. اما یکی از سوال‌هایی که معمولا در سفر به تایلند وجود دارد، در رابطه با نوع پوشش مناسب در تایلند بوده و سوال «در تایلند چی بپوشیم ؟» می‌باشد. به همین دلیل در این پست از زرین نما بلاگ به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

[c][/c]

پوشش مناسب در تایلند چگونه است؟

در سفر به هر کشوری بایستی به فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور توجه کرده و آن‌ها را رعایت کرد. و یکی از موارد مهمی که حتما بایستی در سفر به هر شهر و کشوری به آن توجه کرد، نحوه پوشش مردم آن کشور است و اینکه در سفر به آن بایستی چه نوع پوششی داشت. پس بهتر است که قبل از شروع سفر و برداشتن وسایل ضروری برای سفر، با نوع پوشش مردم تایلند و توریست‌هایی که به این کشور می‌آیند، آشنا شوید.

قبل از مطالعه نوع پوشش مناسب در تایلند، پیشنهاد می‌کنیم که مطالب قبلی زرین نما در رابطه با تایلند را نیز مطالعه کرده و با فرهنگ آن بیشتر آشنا شوید:

پوشش مناسب در تایلند چگونه است؟

کفش مناسب در تایلند

یکی از نکاتی که در سفر به تایلند در رابطه با نوع پوشش به آن توجه کنید، انتخاب کفش و نوع پوشش در بازدید از معابد است؛ چرا که در بازدید از معابد بودایی، بایستی کفش‌های خود را درآورید. پس بهتر است در بازدید از معابد این کشور، کفش‌هایی را انتخاب کنید که به راحتی پوشیده شده و به راحتی نیز از پا درمی‌آیند.

پوشش مناسب در تایلند
پوشش مناسب در تایلند

نوع پوشش زنان در تایلند

در مورد سایر لباس‌ها نیز اشاره به این امر مهم است که گردشگران در هنگام میل شام توجه بیشتری به لباس‌های خود داشته و معمولا لباس‌های شیکی را برای سرو شام در هتل‌ها انتخاب می‌کنند. این امر در مورد بانوان بیشتر صدق کرده و می‌توان بانوان بسیاری را مشاهده کرد که همراه با لباس‌های شیک خود جواهراتی را نیز برای شیک‌تر شدن همراه دارند.

در صورتی که قصد بازدید از معابد را دارید، بهتر است لباس‌هایی با آستین‌های بلند را انتخاب کرده و دامن و یا شلوار بلند بر تن داشته باشید. همچنین می‌تواند از سارونگ نیز برای این امر استفاده کنید.

آب و هوای شرجی و مرطوب تایلند می‌تواند باعث شود که موهایتان نامرتب به نظر برسند. پس بهتر است که در سفر به تایلند یک یا چند شال همره خود داشته و در صورت نیاز موهای خود را با آن تمیز و مرتب نشان دهید.

در صورتی که به قصد سفر کاری به این کشور سفر کرده‌اید نیز حتما همراه خود لباس رسمی به همراه داشته باشید. زنان تایلندی به عنوان لباس رسمی معمولا پوشیدن ست دامن و کت را به پوشیدن ست کت و شلوار ترجیح می‌هند.

پوشش مناسب در تایلند

پوشش مناسب مردان در تایلند

پوشش مردان در تایلند محدودیت‌های زیادی نداشته و معمولا سلیقه‌ای است. در صورتی که به قصد سفر کاری به این کشور سفر کرده‌اید، حتما یک لباس رسمی همراه خود داشته باشید؛ در غیر این صورت می‌توانید با توجه به سلیقه خود پوشش‌هایی مانند تی‌شرت، شلوارک، شلوار و یا پیراهن را انتخاب کنید.

پوشش مناسب در تایلند

لباس مناسب تایلند با توجه به آب و هوا

نوامبر، دسامبر، ژانویه و فوریه فصل‌های خنک تایلند بوده و در این ماه‌ها شاهد کم‌ترین میزان دما و بارش باران هستیم، ولی با این حال این آب و هوا و دمای تایلند در این فصل‌ها نیز ممکن است برای افرادی که از مناطق سردسیر آمده‌اند، گرم به نظر برسد.

آب و هوای تایلند در ماه‌های مارس، آوریل، می و ژوئن نیز بسیار گرم است. از طرفی در این ماه‌ها میزان رطوب و شرجی بودن هوا نیز بسیار بالا است. با توجه به میزان رطوبت بالای هوا، بهتر است از لباس‌های نخی و سبک استفاده کنید. از طرفی نیز بهتر است که شلوار بلند و لباس‌های آستین بلند پوشیده و خود را از گزند پشه‌ها در امان نگه دارید.

ماه‌های ژوئن، جولای، آگوست، سپتامبر و اکتبر فصل موسومی در کشور تایلند بوده و محبوبیت خاصی بین گردشگران نداشته و فصل توریستی محسوب نمی‌شود. اما در صورتی که قصد سفر در این ماه‌ها را به تایلند داشته باشید،‌ یک لباس بارانی مناسب و سبک به همراه یک چتر با خود داشته باشید.

پوشش مناسب در تایلند

چه لباس‌هایی در تایلند همراه خود داشته باشیم؟

پیشنهاد می‌کنیم که در سفر خود به تایلند، لباس‌های زیر را به همراه داشته باشید:

  • ۲ شلوار
  • ۲ شلوارک
  • ۳ لباس زنانه
  • ۳ عدد بلوز بلند
  • ۲ عدد شال
  • چند تی‌شرت
  • سوئیشرت و یا کت سبک
  • کفش‌های مناسب (برای پیاده‌روی، کفش رسمی، صندل)

منبع: whattowearonvacation

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *