تماشای پنگوئن‌های بامزه در ساحل بولدرز کیپ تاون

آفریقای جنوبی، جنوبی‌ترین کشور در قاره آفریقا است که در سفر به آن به خاطر تنوعی که این کشور در هر زمینه‌ای دارد و جاذبه‌های گردشگری مسحورکننده‌اش خسته نخواهید شد. ساحل بولدرز یکی از جاذبه‌های این کشور به حساب می‌آید که در این پست از زرین نم به آن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

اگر جزء افرادی هستید که با شنیدن نام آفریقای جنوبی تنها چیزی که به ذهنتان می‌رسد آب و هوای گرم و حیوانات وحشی است، بایستی بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. آفریقای جنوبی مناطق دیدنی فراوانی دارد که با آشنا شدن با آن‌ها مطمئنا این کشور را در لیست مقصد سفرهای آینده خود قرار خواهید داد. این کشور یکی از بهترین مکان‌‌های سیاحتی در قاره آفریقا است که در آن طیف وسیعی از حیوانات حیات وحش مانند شیر، پلنگ، فیل، بوفالو،‌ کرگردن و از طرفی نیز پوشش گیاهی بسیار متنوع و سواحل زیبا یافت می‌شود. یکی از این جاذبه‌های گردشگری ساحل بولدرز (Boulders Beach) است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی، جنوبی‌ترین کشور در قاره آفریقا است که در سفر به آن به خاطر تنوعی که این کشور در هر زمینه‌ای دارد خسته نخواهید شد

 

تماشای پنگوئن‌های بامزه در ساحل بولدرز کیپ تاون

ساحل بولدرز که در نزدیکی کیپ تاون واقع شده است، نه به خاطر تخته سنگ‌های پراکنده خود، و یا آب خوشایند و گرم مناسب برای شنا، بلکه به خاطر وجود پنگوئن‌های فراوانش معروف شده است. با رفتن به این ساحل شما فرصت دیدن هزاران پنگوئن در معرض خطر انقراض را خواهید داشت. این پنگوئن‌ها که یکی از ۲۴ گونه باقی مانده پنگوئن‌‌ها به حساب می‌آیند، از انسان‌های اطرافشان ترس زیادی نداشته و ممکن است بتوانید در فاصله چند متری از این پنگوئن‌ها عکس‌هایی بی‌نظیر از خود و این پنگوئن‌ها بگیرید.

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
ساحل بولدرز که در نزدیکی کیپ تاون واقع شده است، بلکه به خاطر وجود پنگوئن‌های فراوانش معروف شده است

 

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
با رفتن به این ساحل شما فرصت دیدن هزاران پنگوئن در معرض خطر انقراض را خواهید داشت

 

ساحل بولدرز با ماسه‌ها و شن‌های سفید و نرم خود در طرف اقیانوس هند قرار گرفته و آب آن نسبت به آب‌های سواحل اقیانوس اطلس در کیپ تاون گرم‌تر است. اما همان‌گونه که اشاره کردیم، شن و ماسه و یا آب‌های این ساحل بازدیدکنندگان را به این مکان نمی‌کشاند. چرا که آب و شن این ساحل ممکن است آن‌گونه که باید تمیز نباشد. ولی پنگوئن‌هایی که در این ساحل وجود دارند، سالانه گردشگران زیادی را به این مکان جذب می‌کنند. این ساحل و ساحلی نزدیک به آن به نام ساحل Foxy محل زندگی هزاران پنگوئن آفریقایی هستند که تماشای زندگی روزانه آن‌ها تبدیل به تفریحات مسافرین آفریقای جنوبی شده است.
زندگی روزانه این پنگوئن‌ها شامل با منقار خود را تمیز کرن، آفتاب گرفتن در ساحل، محافظت از پنگوئن‌های کوچک‌تر، پرسه زدن در ساحل مانند دو زوج عاشق، راه رفتن‌های بامزه مخصوص خودشان و شنا کردن در آب‌های ساحل است که تماشای آن برای افرادی که به این ساحل سفر می‌روند بسیار جالب است.

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
این پنگوئن‌ها از انسان‌های اطرافشان ترس زیادی نداشته و ممکن است بتوانید در فاصله چند متری از این پنگوئن‌ها عکس‌هایی بی‌نظیر از خود و این پنگوئن‌ها بگیرید

 

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
پنگوئن‌هایی که در ساحل بولدرز وجود دارند، سالانه گردشگران زیادی را به این مکان جذب می‌کنند

 

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
تماشای زندگی روزانه پنگوئن‌های بولدرز تبدیل به تفریحات مسافرین آفریقای جنوبی شده است

 

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
برخی از این پنگوئن‌ها همانند دو زوج عاشق در ساحل با یکدیگر قدم می‌زنند

 

 

در مورد آفریقای جنوبی بیشتر بخوانید:

 

اما با رفتن به این ساحل، علاوه بر لذت بردن از تماشای زندگی این پنگوئن‌ها، می‌توانید عکس‌های بسیار زیبا و بانمکی نیز از این پنگوئن‌ها ثبت کنید. پنگوئن‌های ساحل بولدرز ترس زیادی از انسان ندارند و به همین دلیل نیز معمولاً به راحتی می‌توان به آن‌ها نزدیک‌تر شده و تصاویری زیبا از آن‌ها ثبت کرد. بعضی مواقع این پنگوئن‌ها به گونه‌ای می‌ایستند که گویی واقعاً برای عکاسی آمده و ژست گرفته‌اند!! اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که به هیچ عنوان وسوسه نشوید که این پنگوئن‌ها را لمس کنید. ممکن است که پنگوئن‌های بولدرز بانمک و دوست‌داشتنی باشند، ولی در صورتی که بخواهید لمسشان کنید، ممکن است که به شدت بدخلق شوند و با منقار خود به شما حمله کرده و حتی باعث زخمی شدنتان شوند.
اما پس از آنکه از تماشای زندگی روزمره پنگوئن‌ها در این ساحل لذت کافی بردید، به گوشه‌ای دنج از ساحل رفته و در آنجا با تماشای پرندگان در حال پرواز و صدای زیبایشان به لذتی متفاوت دست یابید. علاوه بر این‌ها، لازم به ذکر است که آب ساحل بولدرز گرم بوده و برای شنا بسیار مناسب است. پس بهتر است که بدون شنا کردن این ساحل را ترک نکنید.

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی
با رفتن به این ساحل، علاوه بر لذت بردن از تماشای زندگی این پنگوئن‌ها، می‌توانید عکس‌های بسیار زیبا و بانمکی نیز از این پنگوئن‌ها ثبت کنید

 

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی

ساحل بولدرز آفریقای جنوبی

 

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی ساحل بولدرز کیپ تاون در آفریقای جنوبی پرداختیم. نظر شما در رابطه با این ساحل و پنگوئن‌های بانمکی که در آن زندگی می‌کنند چیست؟

منبع: go2africa

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *