معرفی کشورهای خارجی به عنوان پیشنهاد سفر پاییزی – قسمت دوم

همانند فصل بهار، فصل پاییز نیز طرفداران خود را دارد و بسیاری این فصل را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. چرا که فصل پاییز نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد. در این پست از زرین نما چند کشور خارجی را به عنوان مقاصد سفر پاییزی آماده کرده‌ایم تا به سؤال « پاییز کجا سفر کنیم ؟ » پاسخ داده باشیم. با ما همراه باشید.

در فصل پاییز کجا سفر کنیم ؟

مطالعه قسمت قبلی:

پیشنهاد سفر پاییزی کشورهای خارجی – قسمت اول

اکثر افرادی که به دنبال سفر در پاییز هستند، قصدشان از سفر طبیعت‌گردی و لذت بردن از رنگ‌های پاییزی است. شاید بتوان گفت که به تعداد افرادی که فصل بهار را دوست دارند، هستند کسانی هم که به فصل پاییز علاقمندند. این افراد معمولاً پاییز را به خاطر رنگ‌های زیبای آن دوست دارند و از آنجایی که معمولاً در این فصل آب و هوا نه زیاد گرم است و نه زیاد سرد، می‌تواند فصل مناسبی برای سفر نیز به حساب آید. بسیاری از افرادی که گردشگر حرفه‌ای هستند، فصل پاییز را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. چرا که در این فصل علاوه بر لذت بردن از آب و هوا، زیبایی‌ها و رنگ‌های پاییزی، می‌توان در هزینه‌های سفر نیز صرفه‌جویی کرد. با توجه به اینکه فصل پاییز در اکثر کشورها فصل پیک سفر نیست، می‌توان از تخفیف‌های هتل‌ها و اقامتگاه‌ها نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

پاییز کجا سفر کنیم
همانند فصل بهار، فصل پاییز نیز طرفداران خود را دارد و بسیاری این فصل را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند چرا که پاییز نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد

 

اما یکی از چالش‌هایی که در این بین وجود دارد، انتخاب کشور مناسب برای سفر پاییزی است. چرا که با توجه به تعداد زیاد کشورهای خارجی برای سفر پاییزی انتخاب از میان آن‌ها کمی دشوار می‌شود. به همین دلیل نیز در این پست به معرفی چند کشور خارجی برای سفرهای پاییزی پرداخته‌ایم تا پاسخ سؤال پاییز کجا سفر کنیم را داده باشیم. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر نیز می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]

 

مطالب مرتبط:

پاییز کجا سفر کنیم
اکثر افرادی که به دنبال سفر در پاییز هستند، قصدشان از سفر طبیعت‌گردی و لذت بردن از رنگ‌های پاییزی است

امارات متحده عربی، دبی

دبی در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری منطقه شده است و از جمله شهرهایی است که در آن سنت و مدرنیته در کنار هم قرار گرفته‌اند. از طرفی نیز با توجه مسافرینی که از سراسر جهان به این شهر می‌آیند، در شهر دبی شاهد فرهنگ‌های متفاوتی خواهید بود.
اما با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر،‌ دبی همواره دارای آب و هوا بسیار گرم و خشک می‌باشد. دبی در فصل تابستان بسیار گرم، پر باد و خشک است و به طور میانگین دارای دمایی در حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد در روز و ۳۰ درجه سانتی‌گراد در شب است. همچنین در اغلب روزهای سال آسمانی آفتابی مشاهده می‌شود. به همین دلیل نیز در تابستان مسافرین کمتری به این شهر سفر می‌کنند.

پاییز کجا سفر کنیم
اما با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر،‌ دبی همواره دارای آب و هوا بسیار گرم و خشک می‌باشد و به همین دلیل نیز در تابستان مسافرین کمتری به این شهر سفر می‌کنند

 

دبی در سایر فصل‌ها نیز دارای آب و هوای گرم است، ولی دمای هوا در سایر فصل‌ها یعنی بهار، پاییز و زمستان، نسبت به تابستان خنک‌تر است. به همین دلیل نیز گفته می‌شود که بهترین زمان برای سفر به دبی یکی از این فصل‌ها می‌باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که در سفر به دبی نیازی به نگرانی درمورد دمای هوا نیست. چرا که شاید دمای هوای بیرون بسیار بالا باشد، اما همه فضاهای سربسته موجود در این شهر با استفاده از سیستم‌های سرمایشی بزرگ و مناسب کاملاً خنک هستند.

پاییز کجا سفر کنیم
دبی در همه فصل‌ها دارای آب و هوای گرم است، ولی دمای هوا در بهار، پاییز و زمستان، نسبت به تابستان خنک‌تر است

 

مطالب بیشتر در مورد دبی:

 

فرانسه ؛‌ پاریس

پاریس همه چیز برای داشتن یک سفر دلپذیر و به یادماندنی در خود دارد. موزه‌ی لوور، موزه‌های سبک امپرسیونیسم یا دریافتگری، برج ایفل، رود سن، پارک‌های متعدد و فرهنگ، غذای بی‌نظیر و متفاوت و نوشیدنی‌های منحصر به فرد تنها تعدادی از جاذبه‌های این شهر به حساب می‌آیند. پاریس برای علاقمندان به هنر و غذا یک شهر ایده‌آل به حساب می‌آید چرا که این شهر فرهنگ و تاریخی غنی در هر دوی این‌ها دارد. پاریس یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا است و هر بار که به آن سفر کنید، چیز جدیدی برای دیدن و لذت بردن در آن خواهید یافت.

پاییز کجا سفر کنیم
فصل پاییز یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر ارزان به پاریس است

 

اما پاریس یکی از شهرهای اروپایی است که هر چهار فصل را در خود دارد. در سال‌های اخیر پاریس شاهد تابستان‌های گرم و زمستان‌هایی با بارش برف و نوسانات دمایی بوده است. اما با این حال، این شهر تقریباً همیشه هر چهار فصل را در طول سال داشته است. فصل تابستان پاریس که توریستی‌ترین فصل این شهر به حساب می‌آید، یعنی ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست معمولاً گرم و شرجی بوده و گاهی نیز آب و هوای معتدل و دلپذیر بر شهر حاکم است. اما آب و هوای پاریس در فصل پاییز معمولاً سرد است، ولی دمای هوا معمولاً به زیر نقطه انجماد نمی‌رسد. ولی پاییز در پاریس بهترین زمان برای لذت بردن از روزهای آفتابی است؛ چرا که دمای هوای همانند تابستان بالا نیست. مخصوصاً در ماه‌های اکتبر و اوایل نوامبر شاهد روزهای آفتابی در این شهر دوست‌داشتنی خواهید بود.

پاییز کجا سفر کنیم
پاریس یکی از شهرهایی است که هر چهار فصل را در خود دارد و در سال‌های اخیر شاهد تابستان‌های گرم و زمستان‌هایی با بارش برف بوده است

 

به عقیده بسیاری بهترین زمان برای سفر به پاریس،‌ از ماه ژوئن تا آگوست و سپتامبر تا اکتبر، یعنی فصل تابستان و ماه‌های اول و دوم پاییز است. چرا که در طی این ماه‌ها آب و هوا در پاریس نسبت به زمان‌های دیگر گرم‌تر بوده و شاهد روزهای آفتابی هستیم. البته بایستی به این امر توجه داشته باشید که تابستان توریستی‌ترین فصل شهر پاریس بوده و مسافرین زیادی در این فصل به این شهر هجوم می‌آورند. به همین دلیل نیز در تابستان پاریس شلوغ بوده و از طرفی نیز هزینه‌ها نسبتاً بالا هستند. به همین دلیل در صورتی که نمی‌خواهید با جمعیت زیادی روبرو شوید، و سفر ارزان به پاریس داشته باشید، بهتر است که فصل پاییز را برای مسافرت خود به این شهر انتخاب کنید.

پاییز کجا سفر کنیم
به عقیده بسیاری بهترین زمان برای سفر به پاریس،‌ از ماه ژوئن تا آگوست و سپتامبر تا اکتبر، یعنی فصل تابستان و ماه‌های اول و دوم پاییز است

 

البته به این امر توجه داشته باشید که پاریس فرانسه یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا بوده و سالانه حدود ۳۰ میلیون نفر به این شهر سفر می‌کنند. بنابراین تفاوتی نمی‌کند که چه زمانی به این شهر سفر کنید و همیشه گردشگران زیادی را در این شهر مشاهده خواهید کرد. ولی با انتخاب پاییز به عنوان زمان سفر خود به پایتخت فرانسه، می‌توانید در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید.

پاییز کجا سفر کنیم
با انتخاب پاییز به عنوان زمان سفر خود به پایتخت فرانسه، می‌توانید در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید.

 

در مورد فرانسه بیشتر بخوانید:

 

 

هند ؛ بمبئی

معمولاً در پاسخ به سؤال پاییز کجا سفر کنیم یکی از پاسخ‌ها شهر بمبئی می‌باشد. بمبئی یا مومبای، یکی از زیباترین و توریستی‌ترین شهرهای هند به شمار می‌رود. در کل هوای بمبئی گرم و شرجی بوده و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای ۳ فصل می‌باشد: تابستان، که از فروردین شروع شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد در این فصل هوا بسیار گرم و درجه رطوبت بالا است. میزان بارش در فصل بهار در بمبئی بالا است. فصل باران‌های موسمی یا مانسون که از اوایل خرداد شروع و تا اوایل مهر ماه ادامه دارد و همراه با بارندگی‌های بسیار شدید و سیل آسا است. و زمستان که از اواخر شهریور شروع و تا اوایل اسفند ادامه پیدا می‌کند. با توجه به هوای ملایم، (بین ۱۵ الی ۲۵ درجه) این فصل از توریستی‌ترین فصل‌های بمبئی به شمار می‌رود.

در‌واقع می‌توان گفت که فصل پاییز و زمستان در شهر بمبئی با یکدیگر ادغام شده‌اند و بهترین زمان برای سفر به این شهر محسوب می‌شوند.

پاییز کجا سفر کنیم
فصل پاییز و زمستان در شهر بمبئی با یکدیگر ادغام شده‌اند و بهترین زمان برای سفر به این شهر محسوب می‌شوند.

 

درباره هند بیشتر بخوانید:

 

آفریقای جنوبی ؛ ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ یا یوهانسبورگ بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی بوده و در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد. ژوهانسبورگ پایتخت اقتصادی و صنعتی در آفریقای جنوبی محسوب شده و مرکز استان گائوتنگ، ثروتمندترین استان آفریقای جنوبی است. این شهر در کمتر از یک قرن از یک کمپ کوچک به یک شهر بزرگ تبدیل شده است که پر از موزه‌ها، پارک‌ها، گالری‌ها و معدن‌های طلاست. از سال ۲۰۱۰ و با برگزاری مسابقات جام جهانی عده زیادی برای سفر به این شهر گرایش دارند. شهر ژوهانسبورگ آفریقا از قدیم مکانی ثروتمند بوده است. شهری که خاکش به علت وجود معادن طلا بسیار با ارزش است و باعث شده است که این شهر از اقتصادی قوی برخوردار باشد. در این شهر صنایع دستی، کارهای چوبی، الماس، طلا و جواهر را می‌توان خریداری کرد. موزه‌هایی که در این شهر قرار دارند بسیار زیبا هستند از قبیل: موزه ویکتوریایی لیندفیل، موزه اپارتاید، موزه ارتش افریقای جنوبی، موزه هنر ویتز و موزه ماندلا. گالری هنری ژوهانسبورگ نیز اولین موزه‌ای بود که ۱۰۰ سال پیش در این شهر برپا شد.

پاییز کجا سفر کنیم
ژوهانسبورگ یا یوهانسبورگ بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی بوده و در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد

 

ژوهانسبورگ در کل آب و هوایی آفتابی دارد. تابستان‌های این شهر روزهایی گرم و عصرهایی نسبتاً خنک و معمولاً همراه با رعد و برق است. زمستان‌های این شهر نیز روزهایی آفتابی و خشک داشته و شب‌هایش نسبتاً سرد هستند. تابستان‌های ژوهانسبورگ از دسامبر تا فوریه بوده و زمستان‌های این شهر از ژوئن تا آگوست ادامه می‌یابد. فصل تابستان توریستی‌ترین فصل در این شهر به حساب می‌آید و مسافرین زیادی هوای گرم تابستان را برای سفر به ژوهانسبورگ انتخاب می‌کنند. اما فاصله زمانی سپتامبر تا نوامبر یا همان فصل پاییز، نیز می‌تواند زمان مناسبی برای سفر به ژوهانسبورگ باشد. چرا که آب و هوا در این زمان خوشایند بوده و با توجه به اینکه گردشگران نیز به این شهر هجوم نیاورده‌اند، می‌توان اقامت‌گاه‌هایی با قیمت مناسب پیدا کرد. اگر به دنبال مقصدی متفاوت هستید، می‌توانید آفریقای جنوبی را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده و با سفر در فصل پاییز به این کشور،‌ در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

پاییز کجا سفر کنیم
فصل پاییز می‌تواند زمان مناسبی برای سفر به ژوهانسبورگ باشد. چرا که آب و هوا در این زمان خوشایند بوده و گردشگران نیز به این شهر هجوم نیاورده‌اند

 

در مورد آفریقای جنوبی بیشتر بخوانید:

 

 

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی کشورهایی برای سفر خارجی در پاییز پرداخته و سؤال در فصل پاییز کجا سفر کنیم را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید. نظر شما در رابطه با سفر در پاییز چیست ؟ کدام شهر و کشور را برای سفر خود انتخاب می‌کنید؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *