افتتاح اولین پارک یخی در دبی

دبی اولین پارک یخی خود را در مجموعه گاردن گلو دبی (Garden Glow Dubai) افتتاح کرده است. شاید بتوان این خبر را جالب‌ترین خبر تازه از دبی دانست. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و از جزئیات افتتاح پارک یخی دبی آگاه شوید.

[c][/c]

پارک یخی دبی

دبی که همیشه با فناوری‌ها و خلاقیت‌های جدید خود مانند تاکسی هوایی به جای تاکسی‌های معمولی، ویلاهای شناور به جای ویلاهای معمول و شناخته شده، شهر سرپوشیده با قابلییت کنترل دما، استفاده از آکورایوم به جای گیت امنیتی معمول در فرودگاه‌ها، رستوران معلق دبی و… همگان را شگفت‌زده کرده است، این بار در این شهر که با آب و هوای گرم خود شناخته می‌شود، دست به افتتاح پارک یخی کرده است!

پارک یخی دبی

این پارک با تم زمستانی، اولین پارک یخی خاورمیانه است که در دبی افتتاح می‌شود و نکته جالبی که درباره آن وجود دارد، این است که در آب و هوای گرم دبی، این پارک در فضایی با دمای منفی هشت درجه سانتی‌گراد ساخته شده و فضای پارک نیز در تمام طول روز و شب در این دما نگهداری می‌شود. اما در صورتی که با لباس‌های تابستانی به دبی سفر کرده‌اید و قصد بازدید از این پارک را دارید، نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که در ورودی این پارک لباس‌های گرم مخصوص بازدید از پارک یخی دبی به مسافرین و بازدیدکنندگان داده می‌شود تا به راحتی از پارک بازدید کنند.

مطالب مرتبط:

پارک یخی دبی

گفتنی است که این پارک در مساحتی بالغ بر 160 هزار متر مربع با بیش از 5000 تن یخ احداث شده است و در آن ماکت برج‌هایی مانند برج خلیفه، برج العرب و مسجد شیخ زاید و فرودگاه های دبی و ابوظبی و همچنین مجسمه‌هایی از برخی حیوانات مانند شتر، اسب و دایناسور در آن ساخته شده است. یکی از قسمت‌های جالب این پارک، «شب‌های جادویی» است که به زیبایی هرچه تمام‌تر با چراغ‌هایی روشن شده است.

پارک یخی دبی پارک یخی دبی

لازم به ذکر است که این پارک در سه قسمت احداث شده و شامل قسمت تاریخی، فرهنگ بومی و حیات وحش و محیط زیست است که در بخش محیط زیست بیش از 100 مجسمه یخی دایناسور به نمایش گذاشته شده است.

پارک یخی دبی

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *