آشنایی با پارک ملی کروگر و تور سافاری آفریقای جنوبی

پارک ملی کروگر (Kruger National Park) یکی از مکان‌هایی است که در سفر به آفریقای جنوبی به هیچ عنوان نباید آن را از دست داد. در این مطلب زرین نما به معرفی این پارک ملی در آفریقای جنوبی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

آشنایی با پارک ملی کروگر و تورهای سافاری آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی، جنوبی‌ترین کشور در قاره آفریقا است که در سفر به آن به خاطر تنوعی که این کشور در هر زمینه‌ای دارد و جاذبه‌های گردشگری مسحورکننده‌اش خسته نخواهید شد. این کشور یکی از بهترین مکان‌‌های سیاحتی در قاره آفریقا به حساب می‌آید که در آن طیف وسیعی از حیوانات حیات وحش و از طرفی نیز پوشش گیاهی بسیار متنوع یافت می‌شود. تورهای سافاری که در این کشور برگزار می‌شوند، از جمله تورهای علاقمندان در آفریقای جنوبی است که نباید به راحتی آن‌ها را از دست داد. پارک ملی کروگر نیز یکی از بهترین مکان‌های آفریقای جنوبی برای تور سافاری آفریقای جنوبی است که در استان مپومالانگا واقع شده است.

[c][/c]
پارک ملی کروگر
پارک ملی کروگر (Kruger National Park) یکی از مکان‌هایی است که در سفر به آفریقای جنوبی به هیچ عنوان نباید آن را از دست داد
پارک ملی کروگر
پارک ملی کروگر یکی از بهترین مکان‌های آفریقای جنوبی برای تور سافاری است
پارک ملی کروگر
پارک ملی کروگر یکی از بهترین مکان‌ها برای شرکت در تور سافاری است

 

در مورد آفریقای جنوبی در زرین نما بخوانید:

 

یکی از معروف‌ترین تورهای سافاری برگزار شده در آفریقای جنوبی، تور Big Five است. Big Five به پنج حیوان وحشی اشاره دارد که در آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند. این حیوانات عبارت‌اند از: بوفالو، فیل، شیر، پلنگ آفریقایی و کرگدن سیاه و سفید. این نام به دلیل طبیعت وحشی و درندگی که این حیوانات دارند بر آن‌ها گذاشته شده است. علاقمندان به حیات وحشی که به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند، یکی از تفریحات بزرگشان شرکت در سافاری‌های برگزار شده است و این تورها را به هیچ عنوان از دست نمی‌دهند. پارک ملی کروگو نیز یکی از بهترین پارک‌های ملی آفریقای جنوبی برای دیدن این پنج حیوان است.

پارک ملی آفریقای جنوبی
بوفالو، فیل، شیر، پلنگ آفریقایی و کرگدن سیاه و سفید؛ مشهور به Big Five
پارک ملی کروگر
علاقمندان به حیات وحشی که به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند، یکی از تفریحات بزرگشان شرکت در سافاری‌های برگزار شده است

 

پنج حیوان اشاره شده در پارک ملی کروگر به وفور وجود دارند و هر موقعی که آنجا بروید، می‌توانید شاهد حضور این حیوانات در منطقه باشید. اما بایستی توجه داشته باشید که در تور شما شبیه به مستندهای حیات وحش پخش شده از تلویزیون نبوده و ممکن است که همه این حیوانات را در سافاری خود دیده و یا تنها شاهد تعدادی از آن‌ها باشید. اما با توجه به اینکه تعداد این حیوانات در این پارک ملی زیاد است، در اکثر تورهای برگزار شده شانس دیده شدن هر پنج حیوان زیاد است. اما در کنار این حیوانات، در این پارک می‌توانید صدها گونه ار پرندگان، درختان باشکوه و مسن، رودخانه‌های پر پیچ و تاب و… را نیز مشاهده کنید.
پارک کروگر میزبان هزاران حیوان متنوع در خود است. زرافه‌هایی که در حال جستجو برای برگ‌های درختان هستند، گله‌های بوفالویی که بدون توجه به هیچ چیزی از خیابان عبور می‌کنند، گربه‌هایی که در حال تماشای ماهی‌های رودخانه هستند، عقاب‌هایی که بر فراز این پارک در حال پروازند، شیرهایی که در گوشه‌ای از این پارک و در زیر سایه درختان لم داده‌اند و هزاران حیوان دیگر که در این پارک زندگی می‌کنند.

پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر

 

در این پارک بایستی خود را برای دیدن هر چیزی آماده کنید. گله‌ای از صدها بز کوهی، تمساح‌هایی که در حال شنا هستند، کرگدن‌هایی که برای فرار از هوای گرم آفریقای جنوبی به داخل آب پناه برده‌اند و حیوانات دیگری که در حال گذراندن زندگی خود در کروگو هستند. علاوه بر مشاهده زندگی عجیب حیوانات، آماده شنیدن صداهای عجیب و غریب آن‌ها نیز باشید. صدای کفتارهایی که به دنبال شکار هستند، شیرهایی که با غرش‌های بلند خود سعی در اثبات حاکمیت خود بر جنگل را دارند و صدای قدم‌های سگ‌هایی که در حال پرسه زدن در منطقه هستند.

پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر

 

این‌ها تنها مواردی از زیبایی‌ها و شکوه این پارک ملی شناخته‌شده در سطح جهانی است. شاید این پارک با وسعت ۱.۹ میلیون هکتاری خود و با داشتن بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر جاده آسفالت و خاکی، یکی از عجایب آفریقای جنوبی به حساب آید. با توجه به این وسعت، و با وجود این حیوانات و زیبایی‌های طبیعی که پارک کروگو در خود دارد، شاید عجیب نباشد که این پارک سالانه میزبان بیش از ۱.۴ میلیون نفر بازدیدکننده از سراسر جهان است.

پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر

 

نظر شما در مورد پارک ملی کروگر چیست؟ آیا حاضرید که در تورهای سافاری برگزار شده در این پارک شرکت کنید؟ یا ترجیح می‌دهید که به جای دیدن حیوانات وحشی، از سایر تفریحات لذت ببرید؟

منبع: southafrica

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *