ویزای توریستی اتریش

برای آشنایی بیشتر با چگونگی دریافت ویزای توریستی اتریش مطالعه این مطلب جامع از زرین تراول را از دست ندهید. اتریش یکی از کشورهایی به شمار می‌آید که گرفتن ویزای سفر به آن برای شهروندان ایرانی با مشکلاتی همراه است که اگر با اطلاعات کامل برای دریافت آن اقدام نمایید حتما می‌توانید بدون دردسر ویزای اتریش خود را دریافت کنید. همچنین لازم به ذکر است که یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن ویزای این کشور بهتره بردن از خدمات تور اتریش ما است.

گرفتن ویزای اتریش با دعوتنامه

یکی از بهترین مدارکی که می‌توان برای دریافت بی‌دردسر ویزای اتریش از آن بهره برد استفاده از دعوتنامه است. آژانس مسافرتی زرین نما در تور اتریش خود برای متقاضیان سفر به این کشور یک دعوتنامه توریستی از طرف اتریشی صادر خواهد کرد که کار دریافت ویزای را راحت‌تر می‌کند. البته باید بدانید که لزوما داشتن دعوتنامه به معنای گرفتن صد در صدی ویزا نیست.

ویزای توریستی اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی اتریش

در خصوص مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی اتریش باید این نکته را در نظر بگیرید که تمامی موارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و شما باید برای اینکه بتوانید با کمترین دردسر ویزای خود را دریافت کنید حتی به کوچکترین جزئیات نیز توجه داشته باشید. در زیر لیستی از مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی اتریش را ارائه خواهیم کرد اما باید بدانید که این مدارک دارای ترتیب و اولویت‌هایی هستند که در انتهای به آنها اشاره می‌کنیم.

 1. فرم درخواست ویزای توریستی اتریش
 2. دو قطعه عکس در اندازه‌های 3.5 در 4.5 سانتی‌متری
 3. پاسپورت معتبر به همراه کپی
 4. ارائه مدارک اشتغال
 5. بیمه مسافرتی
 6. ارائه مدارک رزرو هتل
 7. ارائه بلیط سفر
 8. ارائه مدارک مبنی بر تمکن مالی
 9. پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی
 10. رضایت‌نامه محضری والدین برای افرادی زیر سن قانونی

قیمت ویزای توریستی اتریش

اگر قصد سفر به اتریش را داشته باشید برای اقدام جهت دریافت ویزای توریستی اتریش باید مبلغی را به عنوان هزینه درخواست ویزای شنگن به سفارت اتریش پرداخت کنید. لازم به ذکر است که برای پرداخت هزینه‌ها به سفارت باید از واحد پولی یورو استفاده نمایید.

قیمت ویزای توریستی اتریش برای بزرگسالان: 60 یورو

قیمت ویزای توریستی اتریش برای کودکان 6- 12 سال: 35 یورو

قیمت ویزای توریستی اتریش برای کودکان زیر 6 سال :  رایگان

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

فرم درخواست ویزای توریستی اتریش

متقاضیان سفر به اتریش باید این فرم را به زبان انگلیسی تکمیل کرده و به سفارت ارائه کنند. توجه داشته باشید فرم درخواست ویزا باید کاملا بصورت خوانا به سفارت تحویل داده شود.

 
ویزای توریستی اتریش
فرم ویزای توریستی اتریش
ویزای توریستی اتریش
فرم ویزای توریستی اتریش
ویزای توریستی اتریش
فرم ویزای توریستی اتریش
ویزای توریستی اتریش
فرم ویزای توریستی اتریش

ویژگی عکس‌ها برای ویزای اتریش

برای دریافت ویزای اتریش عکس‌هایی که ارائه می‌کنید نباید از بیش از 6 ماه قدیمی‌تر باشد. همچنین این دو قطعه عکس باید دارای ویژگی‌هایی باشد که در تصویر زیر بطور دقیق به آنها اشاره شده است.

ویزای توریستی اتریش
ویژگی های قطعات عکس فرم ویزای توریستی اتریش

پاسپورت معتبر برای ویزای اتریش

توجه داشته باشید که پاسپورت شما حداقل باید دارای دو صفحه آزاد بوده و بیش از 5 سال از تاریخ صدور آن نگذشته باشد. اعتبار پاسپورت شما نیز باید بیش از 6 ماه از مدت زمان اعتبار درخواست شده برای ویزای توریستی باشد. شما باید از صفحه مشخصات فردی و تمامی ویزاهای شنگن قبلی خود یک نسخه کپی تهیه کنید و آن را به عنوان مدرک به سفارت ارائه نمایید. همچنین توصیه می‌شود در صورت امکان اصل پاسپورت قدیمی خود را نیز ارائه کنید.

ویزای توریستی اتریش

ارائه مدارک اشتغال برای دریافت ویزای اتریش

متقاضیان دریافت ویزای اتریش باید مدرکی مبنی بر وضعیت اشتغالشان در ایران را به سفارت اتریش ارائه کنند. همچنین اگر دارای گواهی درآمد نیز هستید ارائه آن را نیز فراموش نکنید. توجه داشته باشید که این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و نسخه اصلی آن نیز تحویل سفارت اتریش شود.

 

بیمه مسافرتی برای سفر به اتریش

یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور اتریش داشتن بیمه مسافرتی می‌باشد. این بیمه مسافرتی باید پوشش حداقل 30 هزار یورویی داشته باشد و در کل مدت زمان اقامت شما در اتریش نیز معتبر باشد.

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

مدارک رزرو هتل برای سفارت اتریش

مهم‌ترین نکته در مورد ارائه مدارک رزرو هتل به سفارت اتریش این است که بدانید تاییدیه‌های آنلاین مورد قبول این سفارت نیست و رزرو هتل باید با امضای آژانس مسافرتی سفرهای ورودی اتریشی و یا مستقیم توسط هتل تایید شده باشد.

ارائه بلیط سفر برای دریافت ویزای اتریش

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور اتریش ارائه بلیط سفر به این مکان به سفارت است. البته باید بدانید که ارائه بلیط قطعی به سفارت اتریش الزامی نیست.

مدارک مبنی بر تمکن مالی

متقاضیان سفر به اتریش برای دریافت ویزا باید مدارکی مبنی برای تمکن مالی خود را سفارت اتریش ارائه نمایند. این مدارک می‌تواند شامل پرینت حساب بانکی به لاتین، گدرش حساب 6 ماهه (الزامی)، تاییدیه بانکی و یا موارد این چنینی باشد. البته باید بدانید که مبلغ دقیقی از حداقل میزان مورد نیاز برای تایید درخواست ویزای توریستی اتریش از سوی سفارت اعلام نشده اما طبق موارد قبلی نیاز است که متقاضی حداقل 50 تا 60 میلیون تومان را در حسابی داشته باشد که دارای گردش مالی مناسبی می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که داشتن وجه نقد و حتی ارائه مدارک در این خصوص مورد تایید سفارت اتریش نخواهد بود.

پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی

در خصوص این مورد باید بدانید که مبلغی که به عنوان هزینه برای رسیدگی به درخواست ویزای توریستی اتریش شما دریافت می‌گردد حتی در صورت رد درخواست نیز بازگردانده نخواهد شد. پس بهتر است پیش از هرگونه اقدامی برای ویزای اتریش تمامی موارد و مدارک مورد نیاز را بررسی کرده و با اطلاعات دقیق کار را شروع کنید.

ویزای توریستی اتریش

ترتیب تحویل مدارک به سفارت اتریش

یکی از موارد مهمی که باید در هنگام اقدام برای دریافت ویزای توریستی اتریش به آن توجه کنید ارائه مدارک طبق ترتیب و اولویت‌‌های مورد نظر سفارت اتریش است.

 1. پاسپورت
 2. عکس‌ها به همراه فرم درخواست ویزا
 3. مدارک مربوط به رزرو هتل و یک کپی از بلیط
 4. ارائه مدرک دعوتنامه
 5. پرینت حساب بانکی متقاضی
 6. گواهی تمکن مالی از طرف بانک
 7. ارائه فیش حقوقی
 8. ارائه گواهی اشتغال به کار
 9. ارائه گواهی ثبت شرکت/ پروانه کسب و یا پروانه مطب (در صورت وجود)
 10. سند ملکی
 11. شناسنامه
 12. سایر مدارک
 13. ارائه کپی بیمه مسافرتی

چقدر طول می‌کشد تا ویزای اتریش صادر شود ؟

حدودا دو هفته پس از وقت مصاحبه در صورت تایید درخواست از طرف سفارت اتریش ویزای توریستی اتریش شما صادر خواهد شد.

ویزای توریستی اتریش

آدرس سفارت اتریش در تهران

سفارت اتریش در تهران در آدرس نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 8 قرار دارد. همچنین در خصوص ساعات کاری این سفارت نیز اطلاعات زیر باید مورد توجه قرار گیرد.

یکشنبه‌ها الی پنجشنبه‌ها از ساعت 13:30 الی 15 به وقت تهران

ساعت مراجعه: یکشنبه‌ها الی پنجشنبه‌ها از ساعت 9 الی 12

تکمیل نواقص پرونده: یکشنبه‌ها الی پنجشنبه‌ها ساعت 8 الی 10

تحویل نامه (پس از هماهنگی): یکشنبه‌ها الی پنجشنبه‌ها ساعت 8 الی 10

تحویل گذرنامه و تأیید مدارک: یکشنبه‌ها الی پنجشنبه‌ها ساعت 14 الی 14:30

تلفن تماس با سفارت اتریش در تهران

تلفن: 0040 2275 021

فاکس: 5262 2270 021

تلفن بخش کنسولی: 0046 2275 021

 منبع : vfsglobal | bmeia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *