روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها

شاید با شنیدن نام شهری روی آب تنها شهری که به ذهنمان می‌رسد، ونیز ایتالیا است. اما بد نیست بدانید که ونیز تنها شهر روی آب نبوده و هلندی‌ها نیز برای خود شهری مانند ونیز دارند. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا با « روستای گیتورن » که به « ونیز هلند » مشهور است، آشنا شوید.

[c][/c]

گیتورن (Giethoorn)، که با عنوان ” ونیز هلند ” یا “ونیز شمالی” نیز شناخته می‌شود، یک روستای زیبا در هلند است که در آن هیچ اتومبیل یا جاده‌ای وجود ندارد و تمام راه‌ها به وسیله کانال‌هایی از آب به هم متصل می‌شوند. گردشگران نیز برای آمدن به این مکان بایستی از این کانال‌های آبی و قایق‌ها استفاده کرده و به آن بیایند. در داخل روستا نیز برای گشت و گذار در آن بایستی از آب‌راه‌ها و پل‌های زیبای چوبی عبور کرد؛ چرا که خانه‌های این روستاها با این پل‌های دوست‌داشتنی به یکدیگر متصل شده‌اند.

روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها

روستای گیتورن در استان افریسل هلند و در پارک ملی Weerribben-Wieden واقع شده و از شهر آمستردام، پایتخت هلند حدود ۱٫۵ ساعت رانندگی فاصله دارد. این روستا یکی از مکان‌های گردشگری مورد علاقه توریست‌ها در سفر به هلند محسوب شده و با خانه‌های رنگارنگ ۲۰۰ ساله، کانال‌های آبی آرام، پل‌های چوبی دوست‌داشتنی و مناظر طبیعی و سرسبز و زیبا شناخته می‌شود.

روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها

 

مطالب مرتبط:

 

تاریخچه روستای گیتورن

این روستا اولین بار و در سال ۱۲۳۰ میلادی توسط گروهی از مهاجرانی که از سمت جنوب برای پیدا کردن اقامتگاه جدید به جستجوی مکانی مناسب بودند پیدا شد. زمانی که این گروه وارد روستا شدند، این مکان پر از شاخ‌های بزی بود که بعد از یک طوفان سهمگین در این مکان باقی مانده بود. به همین دلیل هم Giethoorn یعنی «شاخ های بز» نامیده شد.

روستای گیتورن - ونیز هلند روستای گیتورن - ونیز هلند روستای گیتورن - ونیز هلند

زمانی که نخستین ساکنان این سرزمین به آن داخل شدند، مقادیری ذغال سنگ نارس را در آنجا یافتند. آنها از این کشف خود بسیار خرسند شده و برای یافتن مقدار بیشتری از آن به کندن زمین های منطقه ادامه دادند. بر اثر کندن این زمین ها، نهرها و چشمه هایی از آن جریان پیدا کرد. با کندن بیشتر و بیشتر، این گودال‌ها به کانال‌های آب و در نهایت رودهای جاری تبدیل شدند و شکل کنونی این روستا شکل گرفت تا اکنون آن را با عنوان ونیز هلند بشناسیم.

روستای گیتورن - ونیز هلند روستای گیتورن - ونیز هلند روستای گیتورن - ونیز هلند

جمعیت روستای گیتورن حدود ۲۶۰۰ نفر می‌باشد. هیچ گونه ماشینی در این روستا تردد ندارد و برای گشت و گذار در آن بایستی از قایق و کانال‌های آبی استفاده کرد. با توجه به اینکه این روستا مورد توجه توریست‌ها قرار گرفته است، محل‌های اقامت مناسب و تورهای ویژه توریست‌ها نیز در این روستا تدارک دیده شده‌اند تا مسافرین در این روستا راحت باشند. همچنین در صورت سفر به ونیز هلند،‌ می‌توان قایق‌هایی را اجاره کرده و با آن‌ها به راحتی به گشت و گذار در روستا پرداخت. البته مسیرهایی نیز برای دوچرخه‌سواری وجود دارند و می‌توان با اجاره دوچرخه نیز به قسمت‌های مختلف روستا رفت.

روستای گیتورن - ونیز هلند روستای گیتورن - ونیز هلند روستای گیتورن - ونیز هلند

منبع : tourismontheedge

دسته بندی های مرتبط

2 دیدگاه برای ”روستای گیتورن، ونیز سرسبز هلند‌ی‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *