ونیز بدون آب ؛ قایق‌های به گل نشسته در کانال‌های ونیز

ونیز را همه با کانال‌های زیبای آبی می‌شناسند و برای بسیاری ونیز یکی از شهرهای رویایی به حساب می‌آید. اما آیا ونیز بدون آب نیز همان ونیز سابق برای گردشگران و علاقه‌مندان به این شهر خواهد بود؟ در ادامه با « زرین‌نما بلاگ » همراه باشید تا با علت خشک شدن آب شهر آشنا شوید.

 

ونیز بدون آب و قایق‌های به گل نشسته در کانال‌های این شهر

برای دومین سال پیاپی، جزر و مد در شهر ونیز به اندازه‌ای پایین بوده است که این شهر بدون آب باقی مانده است. مسافرین زیادی سالانه به این شهر سفر می‌کردند تا کانال‌های زیبای آبی-سبز آن را دیده و سوار قایق‌هایی نام «گوندولا» شوند. ولی این قایق‌ها و سیستم حمل و نقل شهر ونیز، بدون آب به گل نشسته‌اند.

جزر و مدهای غیر طبیعی و میزان بارش پایین باران در نواحی شمال شرقی ایتالیا دست به دست هم داده‌اند تا ونیزی که همه آن را با کانال‌های پر آب میشناختند، اکنون ونیزی با قایق‌های به گل نشسته باشد. البته در این زمان از سال پایین آمدن سطح آب در این شهر معمولی است، ولی امسال سطح آب حدود ۷۰ سانتیمتر از میانگین پایین‌تر رفته است.

همان طور که می‌توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید، پایین رفتن سطح آب در ونیز به این شهر چهره‌ای زشت بخشیده است. اکنون با توجه به پایین آمدن سطح آب در این شهر، قایق‌ها بین گل و لای آشغال‌ها مانده و آجرکاری‌های پایه ساختمان‌های تاریخی نیز آشکار شده‌اند. مقامات ونیزی در تعمیر و نگهداری کانال‌های این شهر عملکرد مناسبی نداشته‌اند. لایروبی کانال‌های شهر ونیز برای اولین بار در اواخر دهه ۹۰ آغاز شد و این شهر همچنان سیستم فاضلاب مدرن ندارد.

شورای شهر ونیز در سال‌های اخیر هزینه کمتری برای نگهداری کانال‌ها خرج کرده، ولی در عوض ۵.۴ میلیارد یورو برای تکمیل دروازه‌های جزر و مدی MOSE هزینه کرده است. این پروژه احتمالا بتواند ونیزی‌ها را از این وضع نجات دهد. بایستی منتظر بمانیم و ببینیم که مقامات ونیزی برای نجات این شهر از این وضعیت و جلوگیری از رخ دادن آن در آینده چه تدابیری خواهند داشت.

 

ونیز بدون آب
ونیز بدون آب ؛ برای دومین سال پیاپی، جزر و مد در شهر ونیز به اندازه‌ای پایین بوده است که این شهر بدون آب باقی مانده است

 

ونیز بدون آب
جزر و مدهای غیر طبیعی و میزان بارش پایین باران در نواحی شمال شرقی ایتالیا دست به دست هم داده‌اند تا ونیزی که همه آن را با کانال‌های پر آب میشناختند، اکنون ونیزی با قایق‌های به گل نشسته باشد

 

ونیز بدون آب
 در این زمان از سال پایین آمدن سطح آب در شهر ونیز معمولی است، ولی امسال سطح آب حدود ۷۰ سانتیمتر از میانگین پایین‌تر رفته است.

 

ونیز بدون آب
 پایین رفتن سطح آب در ونیز به این شهر چهره‌ای زشت بخشیده است

 

 

ونیز بدون آب
ونیز بدون آب ؛ شورای شهر ونیز در سال‌های اخیر هزینه کمتری برای نگهداری کانال‌ها خرج کرده، ولی در عوض در حال سرمایه‌گزاری بر روی دروازه‌های جزر و مدی MOSE است

 

ونیز بدون آب
مقامات ونیزی در تعمیر و نگهداری کانال‌های این شهر عملکرد مناسبی نداشته‌اند

 

ونیز بدون آب
با توجه به پایین آمدن سطح آب در این شهر، قایق‌ها بین گل و لای آشغال‌ها مانده و آجرکاری‌های پایه ساختمان‌های تاریخی نیز آشکار شده‌اند

 

ونیز بدون آب
ونیز بدون آب ؛ پایین آمدن سطح آب در شهر ونیز و قایق‌های به گل نشسته در کانال‌های بدون آب این شهر

 

ونیز بدون آب
 مقامات ونیزی ۵.۴ میلیارد یورو برای تکمیل دروازه‌های جزر و مدی MOSE هزینه کرده‌اند. این پروژه احتمالا بتواند ونیزی‌ها را از این وضع بحرانی نجات دهد

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : amusingplanet

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *