ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 در روسیه

جام جهانی فوتبال 2018 تابستان در روسیه برگزار می‌شود و 12 ورزشگاه میزبان 64 بازی این جام خواهند بود، در راهنمای ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 قصد داریم تا شما بیشتر با ورزشگاه‌ها و شهرهایی که مسابقات جام جهانی در آن برگزار می‌شود آشنا شوید و ابتدا هم با ورزشگاه‌هایی که تیم ملی کشورمان در دور مقدماتی در آن بازی خواهد کرد، شروع می‌کنیم.

[c][/c]

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات در گستره وسیعی از کشور روسیه پراکنده‌اند. این گستره از رود دانوب تا ولگا را شامل می‌شود و طبیعت و فضای هر شهر از لحاظ جغرافیایی و محلی در نوع خود منحصربه‌فرد است.

راهنمای ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه کرستوفسکی

ورزشگاه کرستوفسکی در سن‌پترزبورگ قرار دارد و در اختیار تیم زنیت روسیه است. گنجایشی بالغ بر 68هزار و 134 نفر دارد و در سال 2017 افتتاح شده است. این ورزشگاه شمالی‌ترین ورزشگاه جام جهانی محسوب می‌شود و بر اساس طرحی از معمار ژاپنی، کیشو کوروکاوا ساخته شده. سقف و زمین متحرک ورزشگاه کرستوفسکی باعث شده یکی از پیشرفته‌ترین ورزشگاه‌های دنیا به حساب آید. هزینه 1 میلیارد دلاری ساخت ورزشگاه کرستوفسکی آن را در جمله گران‌ترین ورزشگاه‌های جهان قرار داد. تیم ملی کشورمان اولین دیدار خود را مقابل مراکش در این ورزشگاه برگزار می‌کند. شهر سن‌پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در کناره خلیج فنلاند در شمال شرقی دریای بالتیک قرار دارد. در فصل جام جهانی میانگین دمای 17 درجه با بارش 60 درصدی باران احتمال می‌رود.

راهنمای ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه کازان

یکی دیگر از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 در بزرگ‌ترین شهر و پایتخت جمهوری تاتارستان در فاصله 831 کیلومتری شرق مسکو در محل تلاقی دو روز ولگا و کازانکا قرار گرفته. گنجایش آن 45 هزار و 379 نفر است که در سال 2013 بنای آن پس 3 سال به اتمام رسید. دومین بازی تیم ملی ایران با اسپانیا در این ورزشگاه برگزار می‌شود و با میانگین دمای 19 درجه و 55 درصد احتمال بارش باران انتظار فضای مناسبی برای مسابقه داریم.

راهنمای ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه موردوویا

ورزشگاه موردوویا یکی دیگر از زیباترین ورزشگاه‌های جام‌جهانی 2018 است که ساخت‌وساز آن هنوز تمام نشده است. ورزشگاه موردوویا در شهر سارانسک، پایتخت جمهوری موردوییا در جنوب شرقی مسکو در فاصله‌ای 644 کیلومتری آن و در کنار رودخانه سارانکا قرار دارد. این ورزشگاه در حدود 45 هزار نفر گنجایش دارد و بعد از جام جهانی ورزشگاه باشکاه موردوویا سارانسک در لیگ برتر روسیه خواهد شد. سومین بازی مرحله گروهی تیم ملی کشورمان در ورزشگاه موردوویا در مقابل پرتغال برگزار خواهد شد.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

ورزشگاه لوژنیکی

قدیمی‌ترین ورزشگاه از میان ورزشگاه‌های میزبان جام‌جهانی 2018 و قطعا بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ورزشگاه نیز است. ورزشگاهی که بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی در آن برگزار خواهد شد گنجایشی بالغ بر 81 هزار نفر دارد و در کنار رود موسکوا، پایتخت قرار دارد. ورزشگاه لوژنیکی در ابتدا ورزشگاه مرکزی لنین نام داشت و در سال 1956 ساخته شد و حدود 100 هزار نفر گنجایش داشت. در المپیک 1980 مسکو ورزشگاه مرکزی المپیک بود و در دهه 1990 بازسازی شد و نامش به نام کنونی تغییر یافت. لوژنیکی برای جام جهانی 2018 نیز بازسازی شده و به پنجمین ورزشگاهی تبدیل خواهد شد که هم فینال جام جهانی و لیگ قهرمانان اروپا در آن برگزار شده و هم ورزشگاه اصلی المپیک تابستانی بوده است.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه اسپارتاک، مسکو

یکی دیگر از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 ورزشگاه خانگی پرافتخارترین تیم روسیه، اسپارتاک مسکو است. این ورزشگاه در مکان فرودگاه سابق مسکو بنا شده و در سال 2014 افتتاح شد و گنجایشی در حدود 43 هزار نفر دارد. نمای بیرونی آن ترکیبی از چندین قطعه لوزی متصل به هم است که ظاهری حماسی به ورزشگاه بخشیده و به تبع از پیراهن تیم اسپارتاک به رنگ‌های سفید و قرمز هستند.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه نیژنی نووگراد

یکی دیگر از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 در شهر نیژنی نووگراد مرکز استان نیژگراد در 426 کیلومتری شرق مسکو قرار گرفته است. این ورزشگاه گنجایشی بالغ بر 45 هزار و 331 نفر دارد و متوسط دمای این شهر 18 درجه سانتیگراد است. در طراحی این ورزشگاه از ویژگی‌های طبیعی ناحیه ولگا استفاده شده و نمایی موج‌دار دارد.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه کاسموس آرنا

یکی دیگر از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 در شهر سامارا در جنوب شرقی بخش اروپایی روسیه و در فاصله 1000 کیلومتری مسکو قرار گرفته است. گنجایشی بالغ بر 45 هزار نفر دارد و در کنار رود ولگا ساخته شده است. کاسموس آرنا ساختاری گنبدی شکل و نمایی فلزی دارد که در شب با نورانی شدن شکل و شمایلی فضایی به این ورزشگاه می‌بخشد که به نوعی نشان از شهرت این منطقه در زمینه فناوری هوافضا است. آب‌وهوای این منطقه نسبت به باقی مناطقی که ورزشگاه‌های دیگر قرار دارند گرم‌تر است و احتمال بارندگی کمتری در فصل جام جهانی انتظار می‌رود.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا

شهر یکاترینبورگ چهارمین شهر بزرگ روسیه است و در مرز جغرافیایی میان آسیا و اروپا قرار دارد. این ورزشگاه شرقی‌ترین ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 است و 1750 کیلومتر با مسکو فاصله دارد. در ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا برای جام جهانی جایگاه موقت اضافه و سقفی تدارک دیده شده که بعد از جام جهانی برداشته خواهد شد. این جایگاه موقت از پشت دروازه‌ شروع می‌شود و تا خارج از ورزشگاه ادامه می‌یابد تا بتواند استاندارد فیفا را برای ورزشگاهی با حداقل 35 هزار نفر گنجایش برآورده کند. با این اقدام مبتکرانه این ورزشگاه بالغ بر 36 هزار نفر جمعیت را در خود جای می‌دهد و تبدیل به یکی از زیباترین ورزشگاه‌های جام جهانی شده است.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه کالینین‌گراد

یکی دیگر از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 در شهر کالینین‌گراد در واقع در خارج از روسیه قرار دارد. بخشی از خاک روسیه است که در ساحل دریای بالتیک میان لهستان و لیتوانی قرار گرفته است و فاصله‌ای 1240 کیلومتری با مسکو دارد. در ساخت این ورزشگاه از ورزشگاه بایرن‌مونیخ الهام گرفته شده است و با گنجایشی 35 هزار نفری از ورزشگاه‌های کوچک جام جهانی خواهد بود و طبق برنامه قرار است فقط 4 بازی دوره مقدماتی جام جهانی در این ورزشگاه برگزار شود.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

ورزشگاه ولگاگراد

این ورزشگاه در شهری که قبلا استالین‌گراد نام داشت در جنوب غربی روسیه و در کنار رود ولگا قرار دارد. فاصله آن تا مسکو بالغ بر 941 کیلومتر است و دمایی معتدل‌تر از مسکو دارد. ورزشگاه ولگاگراد برای جام جهانی در محل قدیمی ورزشگاه مرکزی شهر بنا شد و گنجایشی 45568 نفری دارد که بعد از جام جهانی به 35 هزار نفر کاهش پیدا خواهد کرد. نمای توری‌شکل و سقف فلزی آن ظاهری متفاوت نسبت به دیگر ورزشگاه‌ها به آن بخشیده است.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه فیشت

یکی دیگر از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018 در شهر سوچی که طویل‌ترین شهر اروپا با 140 کیلومتر درازا محسوب می‌شود قرار گرفته است. ورزشگا فیشت گنجایشی بالغ بر 47700 نفر دارد و در فاصله 1670 کیلومتری مسکو است. در فصل جام جهانی انتظار می‌رود هوای این منطقه معتدل باشد و احتمال کمی از بارش باران وجود دارد. این ورزشگاه برای المپیک زمستانی 2014 ساخته شد و به همین دلیل نمای بیرونی آن یادآور قله‌های پوشیده از برف است. مناطق انتهایی ورزشگاه باز هستند تا منظره‌ای به کوه‌های کراسیانا پولینا در شمال و دریای سیاه در جنوب داشته باشد اما برای جام جهانی پر شده است تا با استانداردهای فیفا مطابقت داشته باشد.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

ورزشگاه رستوف

یکی دیگر از ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018، ورزشگاه رستوف واقع در شهر رستوف نا دانو در فاصله‌ای 1100 کیلومتری جنوب مسکو است که بر روی رودخانه دن قرار دارد و نزدیک به دریای آزوف است. این ورزشگاه نوساز در سال 2013 ساخته شد و در قلب مرکز تجاری و فرهنگی جدید شهر قرار دارد. گنجایش 45 هزار نفری دارد و پس از جام جهانی به 25 هزار نفر کاهش می‌یابد و به عنوان ورزشگاه خانگی باشگاه رستوف قهرمان جام حذفی روسیه در سال 2014 استفاده خواهد شد.

ورزشگاه‌های میزبان مسابقات جام‌جهانی 2018

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *