معرفی تکنولوژی های جدید در زمینه هواپیمای سبک و خودروهای پرنده با هدف گردشگری

در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا به بررسی تکنولوژی های جدید در زمینه هواپیمای سبک و خودروهای پرنده با هدف گردشگری توسط شرکت های هوایی بپردازیم. هواپیمای سبک یا همان خودرو پرنده بلک‌فلای را معرفی خواهیم کرد و در کنار آن نیز اطلاعاتی را  از بزرگترین کشتی هوایی جهان ارائه خواهیم کرد که حتما هوس سفر با آن به سر شما نیز خواهد زد معرفی میکنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پرواز با هواپیمای سبک یا خودرو پرنده

رویای خودروهای پرنده به سرعت در حال تبدیل شدن به واقعیت است. مسیرهای هوایی آزاد را تصور کنید که می‌توانید به وسیله خودروی پرنده خود در آنها قرار گرفته و به هر جایی که می‌خواهید سفر کنید. قطعا این خودروها شگفت‌انگیز هستند و باید به زودی منتظر به ایجاد امکان خرید آنها باشیم.

لری پیج یکی از بنیان‌گذاران گوگل از افرادی است که به این موضوع علاقه زیادی دارد و چندین مورد سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف تولید خودروهای پرنده داشته است. یکی از سرمایه‌گذاری‌های این مدیر سابق گوگل روی خودرو بلک‌فلای (BlackFly) در کمپانی اوپنر Opener بوده که حالا یکی از واقعی‌ترین نمونه‌ها از خودروهای پرنده را ساخته است. همچنین بد نیست بدانید که لری پیج بر روی پروژه شرکت کیتی هاوک (Kitty Hawk) نیز سرمایه‌گذاری کرده که هنوز نمونه قدرتمندی از این گروه ساخته نشده است.

بلک‌فلای یک خودرو پرنده در دسته‌بندی هواپیماهای سبک است که دارای 8 موتور الکتریکی کوچک بوده و سرعت مناسبی نیز دارد. این هواپیمای سبک قدرت این را دارد که بصورت عمودی از زمین بلند شود و البته تنها یک فضا برای سرنشین دارد که همان خلبان خودرو است.

هواپیمای سبک کمپانی اوپنر صد کیلومتر در ساعت سرعت دارد و البته سازوکار کنترل آن در سرعت‌های بالا کمی دشوار است. در حال حاضر شما می‌توانید با هربار شارژ کردن باتری‌های بلک‌فلای تنها به اندازه 40 کیلومتر به وسیله آن پرواز کنید که برای نمونه‌های اولیه از یک هواپیمای سبک مقدار بدی نیست.

جالب است بدانید خودروهای پرنده در قوانین ایالات متحده آمریکا در دسته هواپیماهای بسیار سبک قرار داشته و برای پرواز با آن نیازی به گواهینامه خلبانی نیست. البته هنوز مجوزی برای استفاده از آن در مناطق شهری و مسکونی صادر نشده و این هواپیمای سبک تنها در فضاهایی باز که ساختمانی در آنها وجود ندارد امکان پرواز دارد. همچنین وضعیت آب‌وهوایی مناسب نیز از مهم‌ترین فاکتورها در امکان پرواز با بلک‌فلای  محسوب می‌شود.

قیمت هواپیمای سبک بلک‌فلای

کمپانی اوپنر Opener با هدف ساخت یک خودرو پرنده بسیار ارزان اقدام به طراحی بلک‌فلای کرده است. این شرکت بصورت رسمی اعلام کرده که قیمت نمونه تولیدی این خودرو از یک ماشین شانسی‌بلند گران‌تر نخواهد شد و با قیمت پایینی می توانید آن را تهیه کنید.

همانطورکه می‌دانید شرکت‌های زیادی به دنبال ساخت خودروهایی هستند که بتوان مانند یک هواپیما شخصی از آنها استفاده کرده و حالا با پیشرفت تکنولوژی باید به زودی منتظر وسایل نقلیه این چنینی باشید.

هواپیمای سبک
خودرو پرنده بلک‌فلای
هواپیمای سبک
خودرو پرنده بلک‌فلای
هواپیمای سبک
خودرو پرنده بلک‌فلای
خودرو پرنده بلک‌فلای
خودرو پرنده بلک‌فلای

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10

اوبر، کیتی هاوک، ایرباس و پال-وی از جمله شرکت‌هایی می‌باشند که به دنبال ساخت این خودروهای مدرن هستند. اما در این میان شرکت بریتانیایی هیبرید ایر ویکل یک قدم فراتر رفته و به دنبال ساخت بزرگترین وسیله نقلیه هوایی جهان است. کمپانی هیبرید ایر ویکل، نام این وسیله نقلیه را خودروی هوایی دو نیرو ایرلندر ۱۰ Airlander  گذاشته و آن را به عنوان یک کشتی هوایی لوکس معرفی کرده است.

جالب است بدانید به تازگی اولین تصاویر از طراحی داخلی این کشتی هوایی منتشر شده که سقف آن بصورت شیشه‌ای بوده و سرنشینان دیدی سراسری رو به آسمان خواهند داشت. البته باید گفت که این شرکت هوافضایی کشتی هوایی ایرلندر10 را هدف ارائه خدمات گردشگری ساخته است. شرکت هیبرید ایر ویکل برای نخستین بار در نمایشگاه فارنبرو Farnborough از این کشتی هوایی رونمایی کرده است و تا پیش از این تنها نمای ظاهری آن منتشر شده بود.

همانطورکه می‌توانید در تصاویر مشاهده نمایید بخش کابین مسافران این کشتی هوایی بسیار وسیع طراحی شده و گفته می‌شود که  این کابین دارای 46 متر طول است. در کنار خدمه این کشتی ظرفیت 19 مسافر را دارد.

یکی دیگر از نکات جالب توجه در کشتی هوایی ایرلندر 10 مدت زمانی 3 روزه‌ای است که این وسیله نقلیه حیرت‌انگیز می‌تواند پرواز کند. اتاق‌های خواب مجلل خصوصی، یک بار و یک سالن با پنجره‌هایی از کف تا سقف که دید نامحدود را فراهم می‌کند، از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص این کشتی هوایی لوکس است.

همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های بی‌نظیر این کشتی هوایی عدم نیاز به مکانی ویژه برای فرود است. یعنی شما می‌توانید بدون کوچکترین دردسری سوار ایرلندر 10 شده به مکان‌هایی بکر و دیدنی بروید که تا پیش از این برای رفتن به آنها باید مسیرهای دشواری را پشت سر می‌گذاشتید. با امکان حمل بار 10 تنی نیز هیچ نگرانی از حجم وسایلی که می‌توان به همراه داشت وجود ندارد.

هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
معرفی تکنولوژی های جدید در زمینه هواپیمای سبک و خودروهای پرنده با هدف گردشگری
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10
هواپیمای سبک
کشتی هوایی لوکس ایرلندر 10

 منبع : zarintravel | hybridairvehicles

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *