زیباترین مکان‌ها برای تماشای هنر خیابانی

واژه « هنر خیابانی » یا همان « Street Art » از سال ۱۹۸۰ میلادی گسترش یافته و نشان داده است که هنر تنها محدود به تابلوهای نقاشی و کاغذ نمی‌شود. امروزه در سراسر دنیا این هنر را که معمولا در قالب گرافیتی است، می‌بینیم و در این پست از « زرین‌نما بلاگ » چند مورد از زیباترین هنرهای خیابانی از سراسر دنیا را فراهم کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

هنر خیابانی ، هنری متفاوت با توانایی بخشیدن روحی دوباره به شهرها :

 

 • ملبورن ؛ استرالیا

در شهر هنرهای پست مدرن، آثار هنری و شگفت‌انگیز متفاوت و فراوانی می‌توان مشاهده کرد. البته تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید تنها یکی از هنرهای خیابانی در شهر ملبورن است و در مناطق مختلف این شهر می‌توان هنرهای خیابانی را مشاهده کرد.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ در شهر هنرهای پست مدرن، یعنی ملبورن آثار هنری و شگفت‌انگیز فراوانی وجود دارد

 

 • ناپل ؛ ایتالیا

کلمه «گرافیتی» که در ابتدا به آن اشاره شد، از واژه‌ای ایتالیایی به معنای «قلم زدن و خراشیدن» برگرفته شده است. برخی از نمونه‌های اولیه هنرهای خیابانی بر دیواره‌های رومی و شهر باستانی پمپی وجود داشتند. اکنون نیز مناطق مختلف شهر ناپل ایتالیا آکنده از این نوع نقاشی‌ها است.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ کلمه «گرافیتی» از واژه‌ای ایتالیایی به معنای «قلم زدن و خراشیدن» برگرفته شده است و برخی از نمونه‌های اولیه هنرهای خیابانی بر دیواره‌های رومی و شهر باستانی پمپی وجود داشتند.

 

 • حاجی لین (haji lane) ؛ سنگاپور

در میان آسمان خراش‌های فراوان کشور سنگاپور می‌توان خانه‌هایی زیبا یافت که با هنری منحصر به فرد نقاشی شده‌اند. در منطقه‌ای به نام haji lane در کشور سنگاپور اکثر خانه‌ها، کافه‌ها، بوتیک‌ها و مغازه‌ها به زیبایی تمام نقاشی شده‌اند که نمونه‌ای از آن را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ در منطقه‌ای به نام haji lane در کشور سنگاپور اکثر خانه‌ها، کافه‌ها، بوتیک‌ها و مغازه‌ها به زیبایی تمام نقاشی شده‌اند

 

 • والپارایزو ؛ شیلی

شهر بندری والپارایزو می‌تواند بهشتی برای علاقه‌مندان به هنرهای خیابانی باشد. مقامات این شهر از هنرمندان این زمینه حمایت می‌کنند؛ و به نوعی فرهنگ هنر خیابانی در این شهر جا افتاده است. این امر باعث شده است که این شهر تبدیل به یکی از رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان شود. تمامی آثار این شهر با دقت تمام و با هماهنگی خاصی پیاده‌سازی شده‌اند.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ شهر بندری والپارایزو می‌تواند بهشتی برای علاقه‌مندان به هنرهای خیابانی باشد. فرهنگ هنر خیابانی در این شهر جا افتاده است و این شهر تبدیل به یکی از رنگارنگ‌ترین شهرهای جهان شده است

 

 • فستیوال هنرهای خیابانی ژاپن

فستیوال هنرهای خیابانی ژاپن یکی از معروف‌ترین جشنواره‌ها در این زمینه است. هنرمندان زیادی سالانه برای شرکت در این جشنواره به کشور ژاپن مسافرت می‌کنند. این فستیوال هر سال در یکی از شهرهای کشور ژاپن برگزار شده و جلوه دیگری به آن شهر می‌بخشد.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ هنرمندان زیادی سالانه برای شرکت در جشنواره هنرهای خیابانی به کشور ژاپن مسافرت می‌کنند. این فستیوال هر سال در یکی از شهرهای کشور ژاپن برگزار شده و جلوه دیگری به آن شهر می‌بخشد.

 

 • کرایست‌چرچ ؛ نیوزلند

وقتی که در سال ۲۰۱۱ زلزله‌ای باعث شد که ۷۰ درصد از شهر کرایست‌چرچ تخریب شده و تنها اسکلتی از آن باقی بماند، کمتر کسی فکر می‌کرد که این شهر دوباره بتواند به زندگی قبلی خود بازگردد. اما هنرمندان خیابانی دور هم جمع شده و تولدی دوباره و متفاووت را به این شهر بخشیدند.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ بعد از زلزله ۲۰۱۱ در شهر کرایست‌چرچ، کمتر کسی فکر می‌کرد که این شهر دوباره بتواند به زندگی قبلی خود بازگردد. اما هنرمندان خیابانی دور هم جمع شده و تولدی دوباره و متفاووت را به این شهر بخشیدند.

 

 • پاپیته ؛ تاهیتی، پلینزی فرانسه

در سا ۲۰۱۴ کارآفرینانی تصمیم گرفتند که جشنواره‌ای را ترتیب دهند تا هنرمندانی از سراسر دنیا به «پاپیته» آمده و با استفاده از هنر خیابانی روح تازه‌ای به این شهر ببخشند. این ایده مورد استقبال هنرمندان قرار گرفت و از سراسر دنیا علاقه‌مندان به هنرهای خیابانی به این شهر آمده و بر روی دیوارهای سیمانی آن طرح‌های زیبایی را آفریدند.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ در سا ۲۰۱۴ کارآفرینانی تصمیم گرفتند که جشنواره‌ای را ترتیب دهند تا هنرمندانی از سراسر دنیا به «پاپیته» آمده و با استفاده از هنر خیابانی روح تازه‌ای به این شهر ببخشند. از سراسر دنیا علاقه‌مندان به هنرهای خیابانی به این شهر آمده و بر روی دیوارهای سیمانی آن طرح‌های زیبایی را آفریدند.

 

 • بوگوتا ؛ کلمبیا

هنر خیابانی در پایتخت چند ملیتی کشور کلمبیا تبدیل به یک فرهنگ شده است که مردم و مقامات شهری از آن حمایت می‌کنند. وقتی که هنرمندان در حال کار بر روی این آثار هستند، محلی‌ها با کیک و قهوه از آنان پذیرایی می‌کنند تا به نوعی از کارشان تشکر کرده باشند. بسیاری از آثار موجود در این شهر، مربوط به مسائلی مانند حقوق زنان، تغییرات آب و هوایی، جنگ و یا مواد مخدر هستند.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ هنر خیابانی در پایتخت چند ملیتی کشور کلمبیا تبدیل به یک فرهنگ شده است. بسیاری از آثار موجود در این شهر، مربوط به مسائلی مانند حقوق زنان، تغییرات آب و هوایی، جنگ و یا مواد مخدر هستند.

 

 • بوینس آیرس ؛ آرژانتین

اگر که به شهر بوینس آیرس سفر کنید، به محض رسیدن به این شهر، نقاشی‌های روی کاخ‌ها، خانه‌ها و کلیساها توجه شما را به خود جلب خواهند کرد. هنرهای خیابانی و نقاشی کردن خیابان‌ها در این شهر آزاد است و تنها کافیست که صاحب خانه اجازه دهد تا هنرمندان با هنر خود به این دیوارها جلوه دیگری ببخشند.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ هنرهای خیابانی و نقاشی کردن خیابان‌ها در شهر بوینس آیرس آزاد است و تنها کافیست که صاحب خانه اجازه دهد تا هنرمندان با هنر خود به این دیوارها جلوه دیگری ببخشند.

 

 • سووتو ؛ آفریقای جنوبی

سووتو یا سِویتو ناحیه‌ای حاشیه‌نشین در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی است که نامش برگرفته از مخفف انگلیسی ناحیهٔ جنوب غربی (South western township) است. ساکنین این شهر به شدت به میراث و تاریخ خود افتخار می‌کنند و دیوارهای این شهر پر از نقاشی‌هایی از افراد معروف، نوازندگان و سیساستمداران هستند.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ ساکنین شهر سووتو به شدت به میراث و تاریخ خود افتخار می‌کنند و دیوارهای این شهر پر از نقاشی‌هایی از افراد معروف، نوازندگان و سیساستمداران هستند.

 

 • شانگهای ؛ چین

شاید شانگهای چین به علت جاذبه‌های گردشگری فراوانی که دارد، به خاطر هنرهای خیابانی خود شناخته شده نباشد. ولی در این شهر نیز هنرمندان بر روی دیواره‌ها هنرنمایی کرده‌اند. البته در شانگهای به علت اینکه ساختمان‌ها معمولا تخریب و یا نوسازی هستند، هنر خیابانی با چالش بزرگی روبرو است، ولی به هر حال ساکنین این شهر و هنرمندان همواره مصصم به ادامه دادن کار خود هستند.

 

هنر خیابانی
هنر خیابانی ؛ در شانگهای به علت اینکه ساختمان‌ها معمولا تخریب و یا نوسازی هستند، هنر خیابانی با چالش بزرگی روبرو است، ولی به هر حال ساکنین این شهر و هنرمندان همواره مصصم به ادامه دادن کار خود هستند.

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه سفر، تهیه بلیط و یا رزرو هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : aluxurytravelblog

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *