آشنایی با هزینه سفر به کشور اندونزی

اندونزی یکی از کشورهای آسیای جنوب شرقی است که با بیش از هفده هزار جزیره، برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای منحصر به فرد ارائه می‌دهد. در این مطلب از زرین نما هزینه های سفر به اندونزی این مجمع‌الجزایر زیبا را برایتان آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

هزینه های سفر به اندونزی چقدر است؟

قبل از شروع سفر خود به هر کشور و یا شهری، بهتر است هزینه‌های تقریبی که در مقصد خود خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید. در این مقاله زرین‌نما بلاگ سعی کرده‌ایم هزینه تقریبی خورد و خوراک و رستوران‌‌ها، هزینه‌های حمل و نقل در اندونزی و هزینه‌های اینترنت و خدمات موبایلی در این کشور زیبا را برایتان آماده کنیم تا با خیالی آسوده‌تر برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده و سفر خود شروع کنید.

قبل از اینکه به بررسی هزینه های سفر به اندونزی بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به این که هزینه‌های اقامت، بلیط و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت و ویزا در زمان‌های مختلف متغیر هستند، برای اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]

 

آشنایی با هزینه سفر به کشور اندونزی

قبل از مطالعه هزینه سفر به اندونزی، پیشنهاد می‌کنیم که مطالب قبلی زرین نما در رابطه با اندونزی را برای آشنایی بیشتر با این کشور مطالعه نمایید:

 

قبل از اینکه هزینه سفر به کشور اندونزی را بررسی کنیم، بهتر است که اطلاعاتی راجع به واحد پول این کشور داشته باشید:

روپیه اندونزی (به انگلیسی: Indonesian rupiah، به زبان بومی: Rupiah Indonesia) با کد ایزوی IDR، یکای پول رایج در کشور اندونزی بوده و هر ۱۰۰۰ روپیه اندونزی در حال حاضر (مهر ماه ۱۳۹۶) حدود ۲۵۰۰ ریال است. اسکناس‌های رایج استفاده شده در این کشور اسکناس‌های ۲۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰، ۲۰۰۰۰، ۵۰۰۰۰ و ۱۰۰۰۰۰ روپیه‌ای بوده و سکه‌های رایج استفاده شده در اندونزی نیز ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ روپیه‌ای هستند. در سفر به این کشور سعی کنید که اسکناس‌های کمتر از ۲۰ هزار روپیه‌ای را همراه خود داشته باشید تا برای پیدا کردن پول خرد به مشکل برنخورید. در این کشور اکثرا بایستی از روپیه استفاده کنید، ولی در برخی مکان‌ها مانند هتل‌ها و یا بازاها نیز ممکن است که بتوانید از دلار و یا یورو استفاده کنید.

هزینه های سفر به اندونزی

حمل و نقل و جابجایی در اندونزی

در اندونزی انتخاب‌های متعددی برای جابجایی در داخل شهر و یا بین شهرهای این کشور دارید که در ادامه می‌توانید فهرستی از آن‌ها را مشاهده کنید:

استفاده از مینی‌ون‌ها

این مینی‌ون‌ها که با نام Taksi Gelap نیز شناخته می‌شوند، معمولا در بین شهرهای بزرگ و در بزرگ‌راه‌ها تردد داشته و هزینه آن‌ها اندکی بیشتر از اتوبوس‌ها است؛ که به ازای این هزینه بیشتر راحتی و سرعت بیشتری را نیز تجربه خواهید کرد.

استفاده از تاکسی

استفاده از تاکسی در اندونزی نیز امری رایج است.  در صورت استفاده از تاکسی بهتر است تاکسی را انتخاب کنید که از تاکسی متر استفاده می‌کند. در غیر این صورت قبل از سوار شدن به آن بهتر است که در مورد قیمت با راننده به توافق برسید.

استفاده از اتوبوس

اتوبوس‌ها در شهرهای بزرگ اندونزی مانند جاکارتا استفاده زیادی داشته و در شهرهای کوچک از آن‌ها استفاده چندانی نمی‌شود. در صورت استفاده از اتوبوس‌ها، حواستان به جیب‌برها بوده و مواظب پول‌ها و مدارک خود باشید.

اوجک (Ojek)

اوجک‌ها در واقع موتورسیکلت‌هایی هستند که با قیمتی توافقی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این موتورها را می‌توانید در بازارها، ترمینال‌ها و یا سایر مراکز شلوغ مشاهده کنید. با استفاده از این موتورسیکلت‌ها می‌توانید به نقاطی از شهر بروید که هیچ وسیله نقلیه عمومی به آن وارد نمی‌شود.

بجاک (Becak)

بجاک نیز موتورهای سه چرخی است که در بعضی از کشورهای آسیایی مانند مالزی و تایلند به وفور مشاهده می‌شوند. این موتورها در خیابان‌های اصلی شهرهای بزرگ ممنوع است ولی می‌توانید آن‌ها را در بسیاری از خیابان‌های فرعی این کشور مشاهده کنید. قبل از استفاده از این موتورها حتما در مورد کرایه آن با راننده به توافق برسید و توجه کنید در صورتی که غیر از شما مسافر دیگری نیز از آن استفاده می‌کند، مسیرهایتان یکی باشد تا به مشکل نخورید. معمولا به سختی می‌شود با راننده‌های بجاک در مورد کرایه چانه زد، ولی کرایه معمولا بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ روپیه به ازای هر کیلومتر است.

استفاده از مینی‌بوس

مینی‌بوس نیز یکی دیگر از وسایل جابجایی در اندونزی است که معمولا با نام‌های bemos یا angkot شناخته می‌شود و مسیرهای آن نیز مشخص هستند. با توجه به اینکه کرایه مسیرهای مختلف متفاوت است، و راننده‌ها نیز از توریست‌ها کرایه خیلی بیشتری درخواست می‌کنند، بهتر است که از شخصی آشنا به محل مانند کارمندان هتل قیمت اصلی کرایه را بپرسید تا هزینه اضافی پرداخت نکنید.

توجه کنید که هزینه استفاده از هر یک از این وسایل نقلیه با توجه به شهر و مسیرهای مختتلف متفاوت است، و معمولا هم می‌توان با راننده‌ها در رابطه با کرایه چانه زده و به قیمت توافقی رسید. همین طور اگر در اندونزی برای جابجایی به فکر اجاره ماشین هستید، توجه کنید که هزینه هر لیتر بنزین در اندونزی ۸۸۰۰ روپیه (حدود ۲۲۰۰ تومان) است.

هزینه های سفر به اندونزی

هزینه های خورد و خوراک در اندونزی

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی است. در حالت کلی، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در شهر جاکارتا ۱۷ درصد گران‌تر از تهران است؛ در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر جاکارتا را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در سایر شهرهای اندونزی ممکن است که اندکی تفاوت داشته باشند. لازم به ذکر است کشور اندونزی غذاهای بسیار خوشمزه‌ای دارد که در سفر به این کشور به هیچ عنوان نباید آن‌ها را از دست داد. برای آشنایی با این غذاها پیشنهاد می‌کنیم که مطالب قبلی زرین نما بلاگ در رابطه با غذاهای اندونزی را مطالعه کنید.

  • نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۷۷۵۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۲۰ هزار تومان)
  • فست فود (مانند Big Mac): حدود ۴۸۰۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۱۲ هزار تومان)
  • ۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۲۶۰۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۶۵۰۰ تومان)
  • یک لیتر شیر پرچرب: ۲۰۰۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۵ هزار تومان)
  • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۲۵۰۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۶۵۰۰ تومان)
  • یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۱۳۰۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۳۲۰۰ تومان)
  • یک کیلوگرم سیب زمینی: ۱۵۴۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۳۹۰۰ تومان)
  • نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۲۱۰۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۵ هزار تومان)
  • نان برای دو نفر و برای یک روز: ۱۵۵۰۰ روپیه اندونزی (حدود ۴ هزار تومان)

هزینه های سفر به اندونزی

همان طور که اشاره کردیم، این قیمت‌ها برای شهر جاکارتا هستند؛ ولی قیمت‌ها در شهرهای دیگر اندونزی نیز نزدیک به همین ارقام هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند. جالب است بدانید که هزینه‌های کلی در شهر جاکارتا تقریبا با تهران برابر هستند.

 

بیشتر بخوانید:

 

هزینه‌های خدمات موبایل و اینترنت در اندونزی

برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه، می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول و یا اپراتور رایتل استفاده کنید، که تعرفه‌های این اپراتورها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

هزینه های سفر به اندونزی
هزینه‌های خدمات موبایل در اندونزی ؛ تعرفه‌های همراه اول

 

هزینه های سفر به اندونزی
هزینه‌های خدمات موبایل در اندونزی ؛ تعرفه‌های رایتل

 

البته برای کاهش هزینه‌های تماس خود در کشور اندونزی پیشنهاد می‌کنیم که در این کشور سیم کارت یکی از اپراتورهای اندونزی را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. می‌توانید در بدو ورود خود به اندونزی و در فرودگاه‌ها یکی از سیم‌کارت‌های این کشور را خریداری کرده و از آن استفاده نمایید.

در این پست از زرین نما به بررسی هزینه های سفر به اندونزی پرداختیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا نیاز به مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع: lonelyplanet

دسته بندی های مرتبط

1 دیدگاه برای ”آشنایی با هزینه سفر به کشور اندونزی

  1. از ایران و ترکیه و روسیه بهتر می باشد واقعا اندونزی برای زندگی و سرگرمی وکار هم از سایر کشور های اطراف حوزه اندونزی آبادتر وملتی صمیمی تر وزندگی ارزانتر و راحتی می باشد همانطوری که ذکر نام کشورهای اطراف ودیگر کشورها مانند ترکیه و اعراب زندگی هیچ راحت نیست و امنیت هم ندارند پیشنهاد من این هست برای زندگی دائم اندونزی بهترین گزینه برای همه می باشد مرسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *