آشنایی با هزینه‌های سفر به پاریس

پاریس یکی از زیباترین شهرهای جهان است که هر شخصی آرزوی سفر به آن را دارد. اما این شهر یکی از گران‌ترین شهرهای جهان نیز به حساب می‌آید و به همین دلیل بهتر است که قبل از تصمیم به مسافرت به این شهر با هزینه‌های سفر به آن آشنا شوید. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شوید تا از هزینه سفر به پاریس ، پایتخت فرانسه آگاه شوید.

آشنایی با هزینه سفر به پاریس ، عروس شهرهای جهانی

شاعران، هنرمندان، نمایشنامه نویسان، نویسندگان، روزنامه نگاران، همه و همه در مورد عشقشان به این شهر نوشته‌اند. چرا که عاشق شهر پاریس شدن کار سختی نیست. این شهر فرهنگ، هنر، استایل و کلاس را با یکدیگر ترکیب می‌کند و همین امر نیز باعث می‌شود هر کسی که یک بار به آن سفر کند، تبدیل به عاشق همیشگی آن شود.
اما قبل از شروع سفر خود به هر کشور و یا شهری، بهتر است هزینه‌های تقریبی که در مقصد خود خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید. در این مقاله زرین‌نما بلاگ سعی کرده‌ایم هزینه تقریبی خورد و خوراک و رستوران‌‌ها، هزینه‌های حمل و نقل در پاریس و هزینه‌های اینترنت و خدمات موبایلی در این شهر زیبا را برایتان آماده کنیم تا با خیالی آسوده‌تر برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده و سفر خود شروع کنید.

هزینه سفر به فرانسه
پاریس بدون شک یکی از شهرهای زیبا و منحصر به فرد جهان است که هر کسی با دیدن تنها تصاویری از آن به سفر به این شهر وسوسه می‌شود

 

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به پاریس بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به متغیر بودن هزینه‌های اقامت، بلیط و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت در زمان‌های مختلف، برای اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]

همچنینن پیشنهاد می‌کنیم که قبل از مطالعه مطلب هزینه‌های سفر به پاریس مطالب قبلی زرین نما بلاگ در رابطه با فرانسه و پاریس را نیز مطالعه نمایید تا با این شهر و کشور فرانسه نیز بیشتر آشنا شوید:

 

آشنایی با واحد پول فرانسه:

قبل از اینکه هزینه سفر به پاریس و فرانسه را بررسی کنیم، بهتر است که اطلاعاتی راجع به واحد پول این کشور داشته باشید:

در بین سال‌های ۱۴۵۰ تا سال ۱۹۹۹ پول رایج فرانسه فرانک بود. اما بعدها فرانک جای خود را به یورو داد و هم‌اکنون نیز یورو پول رایج و مورد استفاده در فرانسه محسوب می‌شود. یورو هفت گونه اسکناس دارد: ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ یورویی و هر یورو به صد واحد کوچکتر تقسیم می‌شود. به عبارتی یک یورو برابر با صد سنت است. همچنین سکه‌های یک یورویی و دو یوریی نیز وجود دارند که استفاده می‌شوند. سکه‌های سنت یورو نیز به سکه‌های ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنتی تقسیم می‌شوند.

لازم به ذکر است که هر یورو در حال حاضر (شهریور ماه ۱۳۹۶) برابر با ۳۹۶۰ تومان است.

هزینه سفر به پاریس

هزینه‌های حمل و نقل شهری و جابجایی در پاریس

سیستم حمل و نقل شهر پاریس یکی از کامل‌ترین و کارآمدترین سیستم‌های حمل و نقل در بین شهرهای جهان محسوب می‌شود. تقریباً در هر منطقه‌ای از این شهر می‌توانید ایستگاه مترو پیدا کنید. هزینه‌ای که بایستی برای یک بلیت یک‌طرفه مترو در پاریس پرداخت کنید، ۱.۹ یورو است. همچنین می‌توانید با پرداخت ۱۴.۵ یورو، یک بلیط carnet تهیه کنید که ۱۰ بار می‌توانید از آن استفاده کنید. یکی از راه‌های به صرفه دیگر نیز می‌تواند تهیه بلیط روزانه باشد که با پرداخت هزینه‌ای حدود ۱۱.۶۵ یورو می‌توانید آن را تهیه کنید و در طی یک روز از همه وسایل نقلیه عمومی (اتوبوس، مترو، تراموا و قطارهای حومه‌ای که با نام PER شناخته می‌شوند) استفاده کنید. این بلیط‌ها با نام ParisVisite شناخته می‌شوند که می‌توانید آن‌ها را از ایستگاه‌های مترو شهر پاریس خریداری نمایید.
هزینه‌ای که در صورت استفاده از تاکسی‌ها در شهر پاریس بایستی پرداخت کنید، بالا بوده و حداقل هزینه استفاده از این سیستم در پاریس ۶.۵ یورو، بدون توجه به مسیرتان است. پس با توجه به این امر که ایستگاه مترو در هر مکانی از شهر که بخواهید وجود دارد و همین‌طور ساعات کاری آن نیز تا دیر وقت است،‌ پیشنهاد می‌کنیم که به غیر از موارد ضروری از تاکسی استفاده نکنید تا هزینه سفرتان به پاریس کاهش پیدا کند. استفاده از اوبر (Uber) نیز می‌تواند نسبت به تاکسی هزینه کمتری داشته باشد. هزینه پایه استفاده از سیستم اوبر در پاریس ۱ یورو بوده و به ازای هر کیلومتر نیز بایستی ۱ یورو پرداخت کنید.

بیشتر گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند، معمولاً برای صرفه‌جویی در هزینه سفر به پاریس از تاکسی استفاده نکرده و از مترو استفاده می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم که شما هم برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود در سفر به این شهر از مترو استفاده کنید.

یکی دیگر از راه‌های گشت و گذار در پاریس، اجاره ماشین می‌باشد. در صورتی که در پاریس خودرو اجاره کردید، توجه داشته باشید هزینه هر لیتر بنزین در پاریس حدود ۱.۳۶ یورو معادل با حدود ۵۴۰۰ تومان می‌باشد.

هزینه سفر به پاریس
استفاده از مترو یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن سفر ارزان به پاریس است

 

هزینه‌های خورد و خوراک در پاریس

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر پاریس هستند. در حالت کلی، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در پاریس ۱۳۴ درصد گران‌تر از تهران است؛ در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر پاریس را مشاهده نمایید.

  • نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۱۶ یورو (حدود ۶۴ هزار تومان)
  • فست فود (مانند Big Mac): حدود ۸ یورو (حدود ۳۳ هزار تومان)
  • ۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۷ یورو (حدود ۲۶ هزار تومان)
  • یک لیتر شیر پرچرب: ۱.۲۲ یورو (حدود ۴۸۰۰ تومان)
  • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۴ یورو (حدود ۱۶ هزار تومان)
  • یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۳.۱۴ یورو (حدود ۱۲ هزار تومان)
  • نیم کیلوگرم پنیر محلی: ۹ یورو (حدود ۳۶۰۰ تومان)
  • یک کیلوگرم سیب زمینی: ۱.۶۶ یورو (حدود ۶۵۰۰ تومان)
  • نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۱.۹۹ یورو (حدود ۷۸۰۰ تومان)
  • نان برای دو نفر و برای یک روز: ۱.۱۳ یورو (حدود ۴۴۰۰ تومان)
هزینه سفر به پاریس
در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود

 

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم پاریس یکی از شهرهای گران جهان به حساب می‌آید و همان‌طور که قیمت‌های معمول خوراکی در این شهر را نیز مشاهده کردید، هزینه‌های لازم در این شهر نسبت به ایران بسیار بیشتر هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند. جالب است بدانید که هزینه‌های کلی نیز در شهر پاریس نیز ۱۲۵ درصد بیشتر از تهران است.
اما برای کاهش در هزینه سفر به پاریس، پیشنهاد می‌کنیم که از غذا خوردن در رستوران‌های نزدیک به جاذبه‌های گردشگری پاریس اجتناب کنید. چرا که معمولاً قیمت این رستوران‌ها ۱۰ تا ۳۰ درصد نسبت به مکان‌های دیگر بالاتر هستند. اما در فرانسه و پاریس بهترین راه برای داشتن سفر ارزان و صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر، تهیه کردن غذای خانگی است. در فرانسه و به‌خصوص در شهر پاریس، اگر خودتان غذای خود را تهیه کنید، هزینه بسیار کمتری نسبت به رستوران‌ها خواهید داشت. در بازارها و مغازه‌های این کشور نان، پنیر، گوشت و محصولات پروتئینی به راحتی یافت می‌شوند. شیوه زندگی اکثر فرانسوی‌ها نیز به این‌گونه بوده و آن‌ها خرید کرده و غذایشان را آماده می‌کنند. این سبک زندگی معمول در فرانسه و پاریس است و مردم این کشور معمولاً غذایشان را خودشان تهیه می‌کنند تا هزینه کمتری پرداخت کنند. همچنین به طور معمول فرانسوی‌ها دو وعده غذا می‌خورند که شما نیز در سفر خود می‌توانید این سبک زندگی را امتحان کنید.

هزینه سفر به پاریس
اگر در فرانسه یک پیک نیک ترتیب دهید، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، می‌توانید از حومه شهرهایی مثل پاریس نیز لذت ببرید

 

هزینه خدمات موبایل و اینترنت در فرانسه و پاریس

هزینه خدمات موبایل و اینترنت نیز یکی از مواردی است که در بررسی هزینه سفر به پاریس بایستی به آن پرداخته شود. برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه در فرانسه می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و یا رایتل استفاده کنید، که تعرفه‌های این اپراتورها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

هزینه سفر به پاریس
تعرفه تماس با فرانسه ؛ همراه اول

 

هزینه سفر به پاریس
تعرفه تماس با فرانسه ؛ ایرانسل

 

هزینه سفر به پاریس
تعرفه تماس با فرانسه ؛ رایتل

 

در نهایت نیز پیشنهاد می‌کنیم که برای آشنایی با راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های سفر به پاریس، مطلب قبلی زرین نما در رابطه با راهنمای سفر ارزان به پاریس را مطالعه نمایید تا با راهکارهایی برای انجام تفریحات رایگان و کاهش هزینه‌های اقامت، غذا، تفریح و خورد و خوراک آشنا شوید.

نظر شما درباره هزینه‌های سفر به پاریس چیست؟ چه راهکارهایی را برای کاهش هزینه‌های سفر به این شهر پیشنهاد می‌کنید؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *