سفری ارزان به مالزی تنها با رعایت چند نکته

مالزی یکی از مقاصد گردشگری محبوب بین ایرانیان به شمار می‌رود؛ اما یکی از چالش‌هایی که همواره در رابطه با سفر به این کشور وجود دارد هزینه‌های مورد نیاز در آن است. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا با هزینه سفر به مالزی و نکاتی برای داشتن سفری ارزان به آن، آشنا شوید.

[c][/c]

هزینه سفر به مالزی چقدر است؟

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا با سواحل زیبا و طبیعت دلنشین است که به خاطر جاذبه‌های گردشگری خود سالانه مسافرین زیادی را جذب می‌کند. با توجه به اینکه سفر به کشور مالزی بدون نیاز به ویزا برای ایرانیان امکان‌پذیر است، این کشور از جمله مقصدهای سفر ایرانیان نیز به حساب می‌آید. اما یکی از سوالاتی که همواره در سفر به این کشور وجود دارد،‌ هزینه‌های سفر می‌باشد که در ادامه به آن پرداخته‌ایم. لازم به ذکر است که شاید کشور مالزی در لیست ارزان‌ترین کشورهای آسیایی نباشد، اما در مقایسه با کشورهایی مانند سنگاپور، کشوری ارزان و مقرون به صرفه برای سفر محسوب می‌شود.

سفری ارزان به مالزی تنها با رعایت چند نکته

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به مالزی بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به متغیر بودن هزینه‌های اقامت، بلیط و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت در زمان‌های مختلف، برای اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که قبل از مطالعه هزینه سفر به مالزی، مطالب قبلی زرین نما درباره این کشور را نیز مطاله کنید تا آشنایی بیشتری با آن داشته باشید:

سفری ارزان به مالزی تنها با رعایت چند نکته

واحد پول مالزی چیست؟

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به مالزی بپردازیم، بهتر است اطلاعاتی را در رابطه با واحد پول این کشور داشته باشیم:

رینگیت نام واحد پولی کشور مالزی است که با کد MYR مشخص می‌شود. رینگیت جانشین دلار مالزی از ۱۹۷۵ است و به ۱۰۰ واحد کوچکتر که سن یا سنت (Sen) نامیده می‌شود، تقسیم می‌گردد. در حال حاضر در مالزی اسکناس ها با مبالغ 1RM (آبی)، 5RM (سبز)، 10RM (قرمز)، 20RM (نارنجی)، 50RM (سبز-آبی) و 100RM (ارغوانی) وجود داشته و سکه‌های موجود در مالزی نیز شامل 1، 5، 10، 20 و 50 سنتی هستند.

برای سفر به مالزی دلار بهتر است یا رینگیت؟

اما اگر این سوال برایتان پیش آمده که در کشور مالزی از چه پولی استفاده کنیم، بایستی به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است قبل از سفر به مالزی پول خود را در صرافی‌های ایران تبدیل به رینگیت بکنید. چرا که در مالزی، فروشندگان به سختی دلار و یا ریال ایران را قبول می‌کنند و حتی در صرافی‌های این کشور نیز ممکن است نتوانید ریال را به رینگیت تبدیل کنید. پس بهتر است قبل از سفر به این کشور پول خود را تبدیل کرده و همراه خود رینگیت داشته باشید. لازم به ذکر است که حتی اگر دلار نیز به همراه داشته باشید ممکن است هنگام خرید مجبور شوید که ابتدا به صرافی‌ها رفته و آن را تبدیل به رینگیت کنید.

هر رینگیت مالزی در حال حاضر (مهر ماه ۱۳۹۶) معادل با ۰.۲۳ دلار و حدود ۸۰۰۰ ریال می‌باشد.

سفری ارزان به مالزی تنها با رعایت چند نکته

هزینه‌های اقامت در مالزی چقدر است؟

هزینه‌های اقامت در هر کشوری ممکن است که با توجه به فصل مسافرتی و یا با توجه به رویدادهای مختلف متفاوت باشند. اما در حالت کلی می‌توان گفت که در کشور مالزی می‌توان اقامت‌گاه‌هایی یا مسافرخانه‌هایی با هزینه‌ای بین ۲۵ تا ۵۰ رینگیت مالزی پیدا کرد که این هزینه در شهرهای بزرگ این کشور معمولا نزدیک به همان ۵۰ رینگیت است. اگر به دنبال اتاق خصوصی هستید نیز بایستی هزینه‌ای حدود ۷۵ رینگیت پرداخت کنید. لازم به ذکر است که معمولا وای فای رایگان در بسیاری از اقامت‌گاه‌ها موجود است. همچنین اگر جزء افرادی هستید که همیشه چادر مسافرتی خود را به همراه دارید، می‌توانید از چادر خود نیز استفاده کرده و در پارک‌های مسافرتی این کشور شب را سپری کنید. در صورتی که قصد اقامت در هتلی با هزینه‌ای معقول را داشته باشید نیز می‌توانید در اتاق دوبل هتلی با امکاناتی نظیر وای رایگان، تهویه هوای مناسب و صبحانه رایگان نیز از شبی ۷۵ رینگیت به ازای هر شب اقامت داشته باشید. اما اگر به دنبال هتل لوکس در این کشور باشید نیز توجه کنید که بایستی هزینه‌ای حدود ۲۰۰ رینگیت به ازای هر شب پرداخت کنید. در صورتی که از نرم‌افزار Airbnb نیز استفاده کنید، می‌توانید در اقامت‌گاه‌های اشتراکی با هزینه‌ای حدود ۵۰ رینگیت به ازای هر شب در مکانی مناسب و البته اشتراکی اقامت داشته باشید. از طرفی نیز بایتی برای یک آپارتمان و یا خانه کامل هزینه‌ای حدود ۲۵۰ رینگیت پرداخت نمایید.

هزینه سفر به مالزی

هزینه‌های حمل و نقل در کشور مالزی چقدر است؟

برای استفاده از اتوبوس در کشور مالزی بایستی هزینه‌ای حدود ۵ تا ۱۵ رینگیت به ازای هر ساعت سفر پرداخت کنید. هزینه تاکسی در کشور مالزی اما ممکن است که کمی بالا باشد. چرا که اگر تاکسی پر نشود و از آن به صورت دربست استفاده کنید، بایستی هزینه هر چهار مسافر را شما پرداخت کنید. همچنین توجه داشته باشید در شهرهایی مانند کوالالامپور تاکسی‌ها مجهز به تاکسی‌متر نیستند و به همین دلیل نیز بهتر است که قبل از استفاده از تاکسی‌ها به کرایه توافقی با راننده برسید. در صورتی که قصد سفر به شهرهای مختلف مالزی را دارید نیز می‌توانید از اتوبوس، قطار و یا هواپیما برای این امر استفاده کنید. برای مثال هزینه پرداختی برای اتوبوس از شهر پنانگ به کوالالامپور حدود ۵۰ رینگیت بوده و این هزینه برای هواپیما حدود ۱۰۰ رینگیت می‌باشد.

هزینه سفر به مالزی

هزینه تفریح و فعالیت در مالزی چقدر است؟

اکثر فعالیت‌ها و تفریح‌ها در کشور مالزی هزینه پایینی دارند. برای مثال هزینه پرداختی برای کوه‌پیمایی حدود ۳۵ تا ۷۵ رینگیت بوده و هزینه غواصی در آب‌های این کشور حدود ۲۴۵ تا ۳۰۰ رینگیت است. همچنین هزینه حدودی قایق‌سواری حدود ۲۰۰ رینگیت بوده و هزینه پرداختی برای ورودی بسیاری از پارک‌ها نیز کمتر از ۲۰ رینگیت می‌باشد.

هزینه سفر به مالزی

هزینه غذا و خورد و خوراک در مالزی چقدر است؟

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر کوالالامپور، پایتخت مالزی هستد. در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر کوالالامپور را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در سایر شهرهای مالزی ممکن است که اندکی تفاوت داشته باشند.

نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۱۸ رینگیت مالزی (حدود ۱۴ هزار تومان)
فست فود (مانند Big Mac): حدود ۱۴ رینگیت مالزی (حدود ۱۰ هزار تومان)
۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۸ رینگیت مالزی (حدود ۷ هزار تومان)
یک لیتر شیر پرچرب: ۷ رینگیت مالزی (حدود ۶ هزار تومان)
۱۲ عدد تخم مرغ: ۸ رینگیت مالزی (حدود ۷ هزار تومان)
یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۱۸ رینگیت مالزی (حدود ۱۴ هزار تومان)
یک کیلوگرم سیب زمینی: ۴ رینگیت مالزی (حدود ۳۵۰۰ تومان)
نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۴ رینگیت مالزی (حدود ۳ هزار تومان)
نان برای دو نفر و برای یک روز: ۳ رینگیت مالزی (حدود ۲۵۰۰ تومان)

همان طور که اشاره کردیم، این قیمت‌ها برای شهر کوالالامپور هستند؛ ولی قیمت‌ها در شهرهای دیگر مالزی نیز نزدیک به همین ارقام هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند.

هزینه سفر به مالزی

نکاتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های غذا در مالزی

کشور مالزی غذاهای خوشمزه‌ای داشته و در سفر به این کشور حتما باید تعداد زیادی از آن‌ها را امتحان کنید. اما توجه کنید که در صورت خوردن غذاهای خیابانی، که معمولا هم بسیار خوشمزه هستند، هزینه‌ای کمتر از ۵ رینگیت پرداخت خواهید کرد و این هزینه معمولا بیشتر از ۱۵ رینگیت نمی‌شود. اما در صورت غذا خوردن در رستوران‌ها، هزینه‌ای حدود ۱۰ تا ۲۰ رینگیت به ازای هر وعده غذایی پرداخت می‌شود که این هزینه برای غذاهای غربی معمولا بیشتر است. در صورت میل کردن غذا در یک رستوران معمولی نیز پرداخت هزینه‌ای حدود ۲۵ رینگیت را در نظر داشته باشید. همین طور در صورت سفارش نوشیدنی‌های مخصوص نیز حدود ۱۵ رینگیت بایستی پرداخت کنید. پس توصیه می‌کنیم که در سفر خود به مالزی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از غذاهای محلی مالزی به جای غذاهای غربی استفاده کنید.

هزینه سفر به مالزی

نکاتی برای تجربه سفر ارزان به مالزی

تاکسی‌ها: همان طور که اشاره شد، اکثر تاکسی‌ها در کشور مالزی به تاکسی‌متر مجهز نیستند و به همین دلیل نیز توصیه می‌شود قبل از سوار شدن به تاکسی‌ها، در مورد کرایه با راننده به توافق برسید.

کمپ زدن: در برخی پارک‌های ملی مالزی نظیر پارک ملی تامان نگارا، می‌توان با هزینه‌ای حدود ۵ رینگیت کمپ زده و شب را در چادر سپری کرد که می‌تواند تجربه‌ای لذت بخش نیز باشد.

غذاهای محلی و خیابانی: همان طور که اشاره شد غذاهای محلی کشور مالزی بهترین گزینه در این کشور برای صرفه‌جویی در هزینه غذا محسوب می‌شوند. چرا که این غذاها علاوه بر اینکه بسیار ارزان هستند، طعم لذیذی نیز دارند.

نوشیدنی‌ها: با توجه به اینکه مالزی کشوری مسلمان محسوب می‌شود، معمولا نوشیدنی‌های الکلی در آن محدودیت‌های داشته و به همین دلیل نیز این نوشیدنی‌ها در این کشور هزینه بالایی دارند.

شرکت در تورهای پیاده‌روی رایگان: می‌توانید در تورهای رایگانی که در مالزی برگزار می‌شوند شرکت کنید. از جمله این تورها می‌توان به Airotour اشاره کرد که علاوه بر رایگان بودن می‌توانید با فرهنگ و تاریخ مالزی نیز آشنا شوبد.

هزینه سفر به مالزی

بودجه پیشنهادی؛ برای سفر به مالزی چه مقدار پول لازم است؟

در صورتی که به نکات اشاره شده برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها توجه داشته باشید، با هزینه‌ای حدود ۱۳۰ تا ۱۸۰ رینگیت معادل ۳۰ تا ۴۰ دلار می‌توان یک روز کامل را در کشور مالزی سپری کرد. البته توجه داشته باشید که اگر در هتل‌های لوکس اقامت داشته و غذای خود را در رستوران‌های گران قیمت میل کنید، باید هزینه‌ای بسیار بیشتر پرداخت کنید.

سفری ارزان به مالزی تنها با رعایت چند نکته

هزینه خدمات موبایل و اینترنت در مالزی

هزینه خدمات موبایل و اینترنت نیز یکی از مواردی است که در بررسی هزینه سفر به مالزی بایستی به آن پرداخته شود. برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه در این کشور می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول، رایتل و یا ایرانسل استفاده کنید، که تعرفه‌های این اپراتورها و هزینه رومینگ در مالزی را می‌توانید در زیر مشاهده کنید. البته برای کاهش هزینه سفر به مالزی و اجتناب از پرداخت هزینه بالا برای رومینگ، می‌توانید در این کشور یکی از سیم‌کارت‌های اپراتورهای مالزی را از فرودگاه‌های این کشور و یا مراکز مخصوص خریداری نمایید.

هزینه سفر به مالزی
هزینه رومینگ همراه اول در مالزی

 

هزینه سفر به مالزی
هزینه رومینگ ایرانسل در مالزی

 

هزینه سفر به مالزی
هزینه رومینگ رایتل در مالزی

 

نظر شما در مورد تایلند و سفر به این کشور چیست؟ اگر به این کشور سفر کرده‌اید، چه توصیه‌ای به دیگران در رابطه با هزینه‌های سفر به کشور مالزی دارید؟

منبع: nomadicmatt

دسته بندی های مرتبط

5 دیدگاه برای ”سفری ارزان به مالزی تنها با رعایت چند نکته

 1. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات جالبی که در سایت گذاشتید.
  بنده سه برنامه سفر زمینی در نظردارم امکان راهنمایی بنده را دارید
  1- اخذ ویزای روسیه سفر با اتوبوس از ارمنستان
  2- سفر زمینی یا دریایی برای صربستان از ترکیه
  3- اخذ ویزای اکراین سفر زمینی یا دریایی ار گرجستان

  ارادتمند نصراللهی

  1. سلام
   ممنون از شما
   1 – امکان پذیر نیس. چون باید ویزای روسیه رو بگیرید و روسیه سخت گیر است برای اینکه شما محل اقامت و شهر مورد نظر در روسیه را باید کامل مشخص کنید
   2 و 3- امکان پذیر نیس. چون شما باید ویزای شنگن داشته باشید تا بتوانید به اروپا وارد شوید

    1. شرق دور روسیه ویزا نمیخواد ولی واسه سفرای انفرادی واسه شهرهای مهم و توریستی مثل مسکو و سنت پترزبورگ باید ویزا بگیرید و دقیقا محل اقامت و تاریخ رفت و برگشت رو بصورت مستند ارائه کنید و نکته ای که جایی ندیدم و لازمه بگم اینه که مرزبانی روسیه رزرویشن از سایت بوکینگ رو قبول نداره یا حداقل اینکه به شدت سختگیرانه عمل میکنه در این خصوص، پس حتما رزرو هتل به تعداد تموم روزاتون و شباتون ارائه بدید. بحث تور هم که جداس و جای نگرانی نداره.

 2. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات جالبی که در سایت گذاشتید.
  بنده سه برنامه سفر زمینی در نظردارم امکان راهنمایی بنده را دارید
  1- اخذ ویزای روسیه سفر با اتوبوس از ارمنستان
  2- سفر زمینی یا دریایی برای صربستان از ترکیه
  3- اخذ ویزای اکراین سفر زمینی یا دریایی ار گرجستان

  ارادتمند نصراللهی

  1. سلام
   ممنون از شما
   1 – امکان پذیر نیس. چون باید ویزای روسیه رو بگیرید و روسیه سخت گیر است برای اینکه شما محل اقامت و شهر مورد نظر در روسیه را باید کامل مشخص کنید
   2 و 3- امکان پذیر نیس. چون شما باید ویزای شنگن داشته باشید تا بتوانید به اروپا وارد شوید

    1. شرق دور روسیه ویزا نمیخواد ولی واسه سفرای انفرادی واسه شهرهای مهم و توریستی مثل مسکو و سنت پترزبورگ باید ویزا بگیرید و دقیقا محل اقامت و تاریخ رفت و برگشت رو بصورت مستند ارائه کنید و نکته ای که جایی ندیدم و لازمه بگم اینه که مرزبانی روسیه رزرویشن از سایت بوکینگ رو قبول نداره یا حداقل اینکه به شدت سختگیرانه عمل میکنه در این خصوص، پس حتما رزرو هتل به تعداد تموم روزاتون و شباتون ارائه بدید. بحث تور هم که جداس و جای نگرانی نداره.

 3. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات جالبی که در سایت گذاشتید.
  بنده سه برنامه سفر زمینی در نظردارم امکان راهنمایی بنده را دارید
  1- اخذ ویزای روسیه سفر با اتوبوس از ارمنستان
  2- سفر زمینی یا دریایی برای صربستان از ترکیه
  3- اخذ ویزای اکراین سفر زمینی یا دریایی ار گرجستان

  ارادتمند نصراللهی

  1. سلام
   ممنون از شما
   1 – امکان پذیر نیس. چون باید ویزای روسیه رو بگیرید و روسیه سخت گیر است برای اینکه شما محل اقامت و شهر مورد نظر در روسیه را باید کامل مشخص کنید
   2 و 3- امکان پذیر نیس. چون شما باید ویزای شنگن داشته باشید تا بتوانید به اروپا وارد شوید

    1. شرق دور روسیه ویزا نمیخواد ولی واسه سفرای انفرادی واسه شهرهای مهم و توریستی مثل مسکو و سنت پترزبورگ باید ویزا بگیرید و دقیقا محل اقامت و تاریخ رفت و برگشت رو بصورت مستند ارائه کنید و نکته ای که جایی ندیدم و لازمه بگم اینه که مرزبانی روسیه رزرویشن از سایت بوکینگ رو قبول نداره یا حداقل اینکه به شدت سختگیرانه عمل میکنه در این خصوص، پس حتما رزرو هتل به تعداد تموم روزاتون و شباتون ارائه بدید. بحث تور هم که جداس و جای نگرانی نداره.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *