آشنایی با هزینه‌های سفر به گرجستان ،‌ تفلیس

گرجستان و شهرهای زیبایش مانند تفلیس، باتومی و … اخیرا تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان بسیاری شده‌اند؛ و با توجه به این امر، در این پست از زرین‌نما تصمیم گرفتیم که « راهنمای هزینه سفر به تفلیس ، پایتخت گرجستان » را برایتان آماده کنیم تا برنامه‌ریزی بهتری برای سفرتان داشته باشید. با ما همراه باشید.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان و جواهری در این کشور است. این شهر با این که یکی از شهرهای بزرگ گرجستان است، هنوز حس کوچک و صمیمی بودن در آن احساس می‌شود. در واقع می‌توان تفلیس را به عنوان نمادی از فرهنگ، تاریخ و معماری گرجستان معرفی کرد. مناطق دیدنی تفلیس به اندازه‌ای زیبا هستند که هنگام سفر در این شهر گذر زمان احساس نمی‌شود. همه کسانی که به این شهر سفر کرده‌اند، همیشه از بازارها، خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های این شهر تعریف می‌کنند. همه این‌ها دلایل خوبی برای تصمیم به سفر به تفلیس هستند، اما بهتر است که قبل از شروع سفر خود، هزینه‌های تقریبی که در این شهر خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید. در این مقاله زرین‌نما بلاگ سعی کرده‌ایم هزینه‌های تقریبی اقامت در تفلیس، هزینه تقریبی خورد و خوراک و رستوران‌‌ها، هزینه تقریبی سوغات و پوشاک، هزینه‌های حمل و نقل در تفلیس، هزینه‌های اینترنت و خدمات موبایلی و هزینه‌های تفریح در این شهر زیبا را برایتان آماده کنیم تا با خیالی آسوده‌تر برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده و سفر خود شروع کنید.

قبل از مطالعه هزینه سفر به گرجستان و تفلیس، پیشنهاد می‌کنیم که مطالب قبلی زرین نما در مورد گرجستان را نیز بخوانید:

قبل از این که به بررسی هزینه‌های تفلیس گرجستان بپردازیم، لازم است اشاره کنیم که سفر به کشور گرجستان بدون نیاز به ویزا امکان‌پذیر بوده و برای مشاوره در این رابطه می‌توانید با مشاورین ما در زرین‌نما تماس بگیرید.

[c][/c]

مناسب‌ترین تورهای گرجستان را در صفحه اینستاگرام زرین نما ببینید:

تور گرجستان – پاییز ۱۳۹۶

هزینه سفر به تفلیس گرجستان
تفلیس پایتخت گرجستان و جواهری در این کشور است
هزینه سفر به تفلیس گرجستان
می‌توان تفلیس را به عنوان نمادی از فرهنگ، تاریخ و معماری گرجستان معرفی کرد

قبل از اینکه هزینه‌های سفر به تفلیس را بررسی کنید، بهتر است که اطلاعاتی راجع به واحد پول گرجستان داشته باشید:

واحد پول کشور گرجستان، « لاری» است، که با نمادهای (GEL)، (₾) و (ლ) نشان داده می‌شود.

لاری در سال ۱۹۹۵ معرفی شده و از آن زمان تا کنون نیز قیمت آن در بازار تقریبا ثابت بوده است. هر لاری گرجستان در حال حاضر (خرداد ماه ۱۳۹۶) تقریبا برابر با ۱۳۵۰ تومان و ۰.۴ دلار است.

از جمله اسکانس های رایج گرجستان می‌توان به اسکناس های ۱ لاری، ۲ لاری، ۵ لاری، ۱۰ لاری، ۲۰ لاری، ۵۰ لاری، ۱۰۰ لاری، ۲۰۰ لاری و سکه‌هایی مانند ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ تتری و سکه‌های ۱ و ۲ لاری اشاره کرد. لازم به ذکر است که هر ۱ لاری برابر با ۱۰۰ تتری است.

برای تهیه لاری گرجستان می‌توانید به صرافی‌های موجود در شهر خود مراجعه کرده و پول خود را تبدیل به لاری کنید، و یا می‌توانید در ایران دلار گرفته و در گرجستان آن‌ها را تبدیل به لاری کنید.

خودپردازهای متعددی نیز در سطح شهر وجود دارند که با کارت‌های MasterCard ،Visa ،Cirrus و Maestro قابل استفاده هستند.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان
واحد پول کشور گرجستان لاری است، که با نمادهای (GEL)، (₾) و (ლ) نشان داده می‌شود

بیشتر بخوانید:

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

حمل و نقل درون شهری تفلیس چهار نوع است: مترو، اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی؛ که در ادامه هر یک از آن‌‌ها و هزینه تقریبی‌شان را بررسی می‌کنیم:

اتوبوس‌های شهری: اتوبوس‌های شهری در تفلیس تقریبا تمام قسمت‌های شهر را پوشش می‌دهند و هزینه‌شان نیز حدود ۴۰ تتری است. بلیط این اتوبوس‌ها را می‌توانید از دستگاه‌های بلیط فروشی موجود در اتوبوس‌ها دریافت کنید. توجه کنید که در صورت تمایل به دریافت بلیط از این دستگاه‌ها پول پرداختی‌تان دقیقا ۴۰ تتری باشد؛ چرا که در صورت پرداخت بیشتر، مابفی پولتان را نمی‌توانید دریافت نمایید. اتوبوس‌های شهری تفلیس از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب بین ایستگاه‌های اتوبوس مشخص‌شده تردد کرده و تنها در ایستگاه‌های مشخص‌شده نیز توقف می‌کنند. نام ایستگاه‌ها نیز در تابلوهایی به زبان انگلیسی و گرجی نمایش داده می‌شوند.

مینی‌بوس‌های شهری: مینی‌بوس‌ها که در تفلیس با نام marshrutky شناخته می‌شوند، بر خلاف اتوبوس‌های شهری تفلیس ایستگاه مشخصی نداشته و در هر مکانی که شما بخواهید توقف می‌کنند. اگر در سطح شهر مینی‌بوس‌ها را دیدید، کافیست که با اشاره آن‌ها را متوقف نموده و سوار شوید. برای پیاده شدن در مکان مورد نظر خود نیز کافی است از عبارت « Gaacheret » به معنی « بایست!! » استفاده نمایید. هزینه استفاده از مینی‌بوس‌ها نیز حدود ۵۰ تتری بوده و همانند اتوبوس‌های شهری از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب در سطح شهر تردد می‌کنند.

مترو: متروی شهری تفلیس ۲ خط و ۲۱ ایستگاه داشته و از ساعت شش صبح تا ۱۲ شب بین ایستگاه‌ها مختلف تردد می‌کند. هزینه استفاده از متروی شهری ۴۰ تتری بوده و بلیط آن را می‌توانید از ایستگاه‌های مترو تهیه نمایید. ایستگاه‌های مترو در سطح شهر با علامت «M قرمز رنگ» مشخص شده‌اند.

لازم به ذکر است که بلیت الکترونیک‌هایی به نام «Metromoney cards» در شهر تفلیس وجود دارند که از ایستگاه‌های فروش بلیت در مترو و با هزینه ۲ لاری قابل تهیه هستند. از این کارت‌ها می‌توانید برای پرداخت هزینه مترو، اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها استفاده نمایید. بعد از خرید این کارت‌ها نیز می‌توانید آن‌ها را در ایستگاه‌های بلیت‌ مترو و به مقدار دلخواه شارژ نمایید.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان
متروی شهری تفلیس ۲ خط و ۲۱ ایستگاه داشته و از ساعت شش صبح تا ۱۲ شب بین ایستگاه‌ها مختلف تردد می‌کند

تاکسی‌های تفلیستاکسی‌های تفلیس تقریبا در همه جای شهر، در خیابان‌های اصلی، جلوی هتل‌ها و رستوران‌ها، در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس و… حضور دارند و در صورت نیاز می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. کرایه تاکسی‌ها نیز نسبتا معقول و مناسب بوده و معمولا هزینه زیادی ندارند؛ ولی بهتر است که قبل از سوار شدن به تاکسی در مورد هزینه آن با راننده صحبت نمایید تا بعدا به مشکلی برنخورید. هزینه معمول برای تاکسی‌ها در شهر تفلیس حدود ۴۰ تا ۵۰ تتری به ازای یک کیلومتر است. توجه داشته باشید که تعداد تاکسی در سطح شهر و مکان‌ها مختلف زیاد است و در صورتی که احساس کردید، در مورد قیمت نمی‌توانید به توافق برسید و یا احساس می‌کنید که هزینه درخواستی راننده بیش از حد معقول است، با راننده‌های دیگر نیز صحبت کنید تا با هزینه اضافی پرداخت نکتید.

در نهایت نیز لازم به ذکر است که در صورت اجاره خودرو برای تردد در سطح شهر، توجه داشته باشید که قیمت هر لیتر بنزین در شهر تفلیس حدود ۲.۲ لاری (تقریبا برابر با ۳ هزار تومان) است.

مطالب مرتبط :

 • هزینه‌های اقامت در تفلیس:

هتل‌های لوکس و مدرن متعددی در مناطق مختلف شهر تفلیس وجود دارند که با توجه به مکان، نوع و زمان سفر به تفلیس می‌توانند هزینه‌های مختلفی داشته باشند. در لیست زیر می‌توانید هزینه تقریبی انواع هتل‌های تفلیس را مشاهده نمایید:

هتل های ۲ ستاره: قیمت از ۹۰ هزار تومان
هتل های ۳ ستاره: قیمت از ۱۴۰ هزار تومان
هتل های ۴ ستاره: قیمت از ۲۹۰ هزار تومان
هتل های ۵ ستاره: قیمت از ۶۳۰ هزار تومان

برای مشاهده بهترین هتل‌های شهر تفلیس می‌توانید مطلب هتل های ۵ ستاره و ۴ ستاره تفلیس گرجستان را مطالعه نموده و برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با می‌توانید با مشاورین ما در زرین‌نما تماس بگیرید.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان
هتل‌های لوکس و مدرن متعددی در مناطق مختلف شهر تفلیس وجود دارند که با توجه به مکان و نوعشان می‌توانند هزینه‌های مختلفی داشته باشند.
 • هزینه‌های خورد و خوراک در تفلیس

در سفر به هر شهری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی است که بایستی حتما به آن توجه شود. در حالت کلی، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در تفلیس ۲۵٪ ارزان‌تر از تهران است؛ در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر تفلیس مشاهده نمایید.

 • نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۱۵ لاری (حدود ۲۰ هزار تومان)
 • فست فود (مانند Big Mac): حدود ۱۰ لاری (معادل تقریبا ۱۴ هزار تومان)
 • ۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۴.۲ لاری (حدود ۵۷۰۰ تومان)
 • یک لیتر شیر پرچرب: ۲.۸ لاری (حدود ۳۸۰۰ تومان)
 • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۳.۹ لاری (حدود ۵۳۰۰ تومان)
 • یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۱.۵ لاری (حدود ۲۱۰۰ تومان)
 • یک کیلوگرم سیب زمینی: ۱.۰۷ لاری (حدد ۱۴۰۰ تومان)
 • نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۲.۵ لاری (حدود ۳۴۰۰ تومان)
 • نان برای دو نفر و برای یک روز: ۰.۸۴ لاری (حدود ۱۲۰۰ تومان)

البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان
هزینه سفر به تفلیس ؛ در حالت کلی، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در تفلیس ۲۵٪ ارزان‌تر از تهران است

مطالب مرتبط :

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

 • هزینه‌های پوشاک و سوغاتی در تفلیس

شهر تفلیس مراکز خرید مدرن فراوانی دارد که در آن‌ها می‌توانید انواع کالاها و لوازم مورد نظر خود را پیدا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که برای آشنایی با مراکز خرید تفلیس این مقاله زرین نما را مطالعه کنید: خریدی لذت‌بخش شهر زیبای تفلیس ؛ معرفی مراکز خرید تفلیس

قیمت انواع پوشاک در شهر تفلیس در حالت کلی حدود ۳۰٪ ارزان‌تر از تهران است. اما بایستی توجه کرد که با توجه به ماهیت پوشاک و نوع برند آن‌ها ممکن است که قیمت‌های نسبتا متفاوتی را در مراکز خرید مشاهده نمایید.

 • شلوار جین ( برندهایی مانند Levis و یا برندهای مشابه): ۱۴۸ لاری (حدود ۲۰۰ هزار تومان)
 • لباس زنانه (مارک‌هایی مانند Zara یا H&M و برندهای مشابه): ۸۷ لاری (حدود ۱۱۷ هزار تومان)
 • یک جفت کفش اسپورت (برندهایی مثل نایک، آدیداس و …): ۲۲۶ لاری (حدود ۳۰۰ هزار تومان)
 • یک جفت کفش مردانه چرمی : ۲۵۰ لاری (حدود ۳۳۶ هزار تومان)

در مورد قیمت سوغاتی‌های گرجستان نیز لازم به ذکر است که با توجه به ماهیتشان، و اینکه سوغاتی‌ها معمولا کارهای هنری و صنایع دستی هستند، نمی‌توان قیمت مشخصی برایشان ارائه داد. بنابراین بهتر است در صورت قصد خرید سوغاتی از شهر تفلیس، قیمت کالای مورد نظر خود را از چند فروشگاه بپرسید تا با قیمت آن آشنا شده و هزینه اضافی برای آن پرداخت نکنید. برای آشنایی با سوغاتی گرجستان می‌توانید مطالب قبلی زرین نما را درباره سوغات گرجستان مطالعه نمایید.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان
شهر تفلیس مراکز خرید مدرن فراوانی دارد که در آن‌ها می‌توانید انواع کالاها و لوازم مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • هزینه‌های خدمات موبایل و اینترت در تفلیس

برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه، می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و یا رایتل استفاده کنید، که تعرفه‌های آن را در زیر مشاهده می‌کنید.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان
هزینه‌های خدمات موبایل در تفلیس ؛ تعرفه‌های همراه اول
هزینه سفر به تفلیس گرجستان
هزینه‌های خدمات موبایل در تفلیس ؛ تعرفه‌های ایرانسل
هزینه سفر به گرجستان
هزینه‌های خدمات موبایل در تفلیس ؛ تعرفه‌های رایتل

همین طور می‌توانید هنگام ورود به کشور گرجستان در فرودگاه سیمکارت یکی از اپراتورهای گرجستان یعنی مگتی‌کام ( MagtiCom )، بی‌لاین ( Beeline ) و جئولاین ( Geocell )را تهیه کنید. هزینه هر یک دقیقه مکالمه با اپراتورهای تلفن همراه نام برده حدود ۰.۲ لاری است. و هزینه اولیه نیز برای تهیه سیمکارت نیز ۵ لاری است. لازم به ذکر است که آنتن‌دهی اپراتور MagtiCom نسبت به دو اپراتور دیگر بهتر است.

 • هزینه‌های تفریح در تفلیس

هزینه‌های ورودی اغلب مکان‌های دیدنی گرجستان رایگان هستند و تنها برخی از مکان‌های دیدنی آن نیاز به پرداخت هزینه ورودی دارند که این هزینه نیز معمولا حدود ۳ تا ۵ لاری است.

هزینه سفر به تفلیس گرجستان

هزینه سفر به تفلیس گرجستان

مطالب مرتبط : با محله حمام‌های قدیمی تفلیس آشنا شوید

در این پست به بررسی هزینه سفر به تفلیس گرجستان پرداختیم؛ امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده و در برنامه‌ریزی سفر به تفلیس کمک کرده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

دسته بندی های مرتبط

56 دیدگاه برای ”آشنایی با هزینه‌های سفر به گرجستان ،‌ تفلیس

 1. مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق گرجستانم پارسال هم با تور رفتم گرجستان خیلی خوب بود

 2. مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق گرجستانم پارسال هم با تور رفتم گرجستان خیلی خوب بود

 3. مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق گرجستانم پارسال هم با تور رفتم گرجستان خیلی خوب بود

 4. سلام
  من و همسرم اهل سفر هستیم.اما بنظرتون با یه پسربچه 4ساله میشه بدون تور هم به گرجستان سفر کرد؟
  یعنی گشت و گذار بدون تورلیدر امکان پذیر هست؟؟؟

  1. سلام. بلی. البته بستگی به توانایی ارتباط و مدیریت سفر توسط شما داره. خیلی از هم وطنان بدون تور و فقط با خرید بلیط سفر می کنند

 5. سلام
  من و همسرم اهل سفر هستیم.اما بنظرتون با یه پسربچه 4ساله میشه بدون تور هم به گرجستان سفر کرد؟
  یعنی گشت و گذار بدون تورلیدر امکان پذیر هست؟؟؟

  1. سلام. بلی. البته بستگی به توانایی ارتباط و مدیریت سفر توسط شما داره. خیلی از هم وطنان بدون تور و فقط با خرید بلیط سفر می کنند

 6. سلام
  من و همسرم اهل سفر هستیم.اما بنظرتون با یه پسربچه 4ساله میشه بدون تور هم به گرجستان سفر کرد؟
  یعنی گشت و گذار بدون تورلیدر امکان پذیر هست؟؟؟

  1. سلام. بلی. البته بستگی به توانایی ارتباط و مدیریت سفر توسط شما داره. خیلی از هم وطنان بدون تور و فقط با خرید بلیط سفر می کنند

 7. سلام حسته نباشید
  چند تاسوال داشتم
  متاهل هستم و قصد سفر به صربستان رو دارم
  خواستم بدونم میشه بدون تور رفت؟
  امنیت داره؟
  هزینه های خرید چجوریه تو صربستان؟
  من ی سفر خارجی داشتم اما همسرم نه
  میتونیم بریم ؟
  به نظر شما مقصد خوب و با ارامشی هست؟

  1. سلام
   در شرایط فعلی بهتره که بلیط رفت و برگشت و هتل و پول کافی همراهتون باشه. استفاده از تور توصیه می شه تا ریجکت نشید. امنیت داره ولی موارد ابتدایی امنیت سفر رو حتمی باید خودتون رعایت کنید. مطلب راجب خرید در صربستان در سایت هست مطالعه بفرمایید
   مقصد اروپایی و به هر حال مزیت های خودش را دارد ولی خب مقاصد بهتری هم هست اگه برای آرامش و استراحت بخواید برید

 8. سلام حسته نباشید
  چند تاسوال داشتم
  متاهل هستم و قصد سفر به صربستان رو دارم
  خواستم بدونم میشه بدون تور رفت؟
  امنیت داره؟
  هزینه های خرید چجوریه تو صربستان؟
  من ی سفر خارجی داشتم اما همسرم نه
  میتونیم بریم ؟
  به نظر شما مقصد خوب و با ارامشی هست؟

  1. سلام
   در شرایط فعلی بهتره که بلیط رفت و برگشت و هتل و پول کافی همراهتون باشه. استفاده از تور توصیه می شه تا ریجکت نشید. امنیت داره ولی موارد ابتدایی امنیت سفر رو حتمی باید خودتون رعایت کنید. مطلب راجب خرید در صربستان در سایت هست مطالعه بفرمایید
   مقصد اروپایی و به هر حال مزیت های خودش را دارد ولی خب مقاصد بهتری هم هست اگه برای آرامش و استراحت بخواید برید

 9. سلام حسته نباشید
  چند تاسوال داشتم
  متاهل هستم و قصد سفر به صربستان رو دارم
  خواستم بدونم میشه بدون تور رفت؟
  امنیت داره؟
  هزینه های خرید چجوریه تو صربستان؟
  من ی سفر خارجی داشتم اما همسرم نه
  میتونیم بریم ؟
  به نظر شما مقصد خوب و با ارامشی هست؟

  1. سلام
   در شرایط فعلی بهتره که بلیط رفت و برگشت و هتل و پول کافی همراهتون باشه. استفاده از تور توصیه می شه تا ریجکت نشید. امنیت داره ولی موارد ابتدایی امنیت سفر رو حتمی باید خودتون رعایت کنید. مطلب راجب خرید در صربستان در سایت هست مطالعه بفرمایید
   مقصد اروپایی و به هر حال مزیت های خودش را دارد ولی خب مقاصد بهتری هم هست اگه برای آرامش و استراحت بخواید برید

 10. سلام.من قصد سفر به گرجستان دارم.مرسی بابت اطلاعات خوب و مفیدتون.فقط یک سوال داشتم اونم اینکه در شرایط کنکنی لاری ببریم با خودمون بهتره یا دلار؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین.مرسی

  1. سلام
   در سفرهاتون همیشه مقداری ارز کشور مقصد و مابقی را دلار ببرید
   معمولا نرخ تبدیل بهتره و حمل دلار هم آسون تر

  2. من پنج روز تفلیس بودم یک دلار هم نداشتم اونجا ریال را روزانه تبدیل به لاری میکردم
   هر ۲۳۳۰تومان یک لاری

   1. نط
    ظر شما ریال با خودمون برریم؟ گرجستان لاری بگیرم؟ یعنی عابر بانک ایرانی اونجا جواب میده؟ کدوم به صرفه تره مرسی

    1. سلام
     من خودم در همه سفرهام 90% پولمو به دلار و مابقی را به ارز اون کشور تهیه می کنم. خیر. تا جایی که بنده اطلاع دارم شدنی نیست

 11. سلام.من قصد سفر به گرجستان دارم.مرسی بابت اطلاعات خوب و مفیدتون.فقط یک سوال داشتم اونم اینکه در شرایط کنکنی لاری ببریم با خودمون بهتره یا دلار؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین.مرسی

  1. سلام
   در سفرهاتون همیشه مقداری ارز کشور مقصد و مابقی را دلار ببرید
   معمولا نرخ تبدیل بهتره و حمل دلار هم آسون تر

  2. من پنج روز تفلیس بودم یک دلار هم نداشتم اونجا ریال را روزانه تبدیل به لاری میکردم
   هر ۲۳۳۰تومان یک لاری

   1. نط
    ظر شما ریال با خودمون برریم؟ گرجستان لاری بگیرم؟ یعنی عابر بانک ایرانی اونجا جواب میده؟ کدوم به صرفه تره مرسی

    1. سلام
     من خودم در همه سفرهام 90% پولمو به دلار و مابقی را به ارز اون کشور تهیه می کنم. خیر. تا جایی که بنده اطلاع دارم شدنی نیست

 12. سلام.من قصد سفر به گرجستان دارم.مرسی بابت اطلاعات خوب و مفیدتون.فقط یک سوال داشتم اونم اینکه در شرایط کنکنی لاری ببریم با خودمون بهتره یا دلار؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین.مرسی

  1. سلام
   در سفرهاتون همیشه مقداری ارز کشور مقصد و مابقی را دلار ببرید
   معمولا نرخ تبدیل بهتره و حمل دلار هم آسون تر

  2. من پنج روز تفلیس بودم یک دلار هم نداشتم اونجا ریال را روزانه تبدیل به لاری میکردم
   هر ۲۳۳۰تومان یک لاری

   1. نط
    ظر شما ریال با خودمون برریم؟ گرجستان لاری بگیرم؟ یعنی عابر بانک ایرانی اونجا جواب میده؟ کدوم به صرفه تره مرسی

    1. سلام
     من خودم در همه سفرهام 90% پولمو به دلار و مابقی را به ارز اون کشور تهیه می کنم. خیر. تا جایی که بنده اطلاع دارم شدنی نیست

   2. سلام ببخشید هزینه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر چند لاری میشه؟ممنون

 13. سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من برای ۱۷فروردین میخام برم تفلیس و برا گرفتن سوییت کمترینش شبی ۵۰ و ۳۵دلار بوده. من میتونم هتل با قیمت مناسب تر گیر بیارم‌ برا این تاریخ؟ لطفا پیشنهاد بدین و اینکه اگر خود شما میتونید برام رزرو کنین من با خودتون تماس بگیرم.
  زمان زیاد ندارم

  1. سلام.
   ممنون از اینکه به سایت ما سر می زنید. باید تعداد نفرات رو بدونیم. لطفا در صورت امکان با تماس بگیرید. 021-88790590

 14. سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من برای ۱۷فروردین میخام برم تفلیس و برا گرفتن سوییت کمترینش شبی ۵۰ و ۳۵دلار بوده. من میتونم هتل با قیمت مناسب تر گیر بیارم‌ برا این تاریخ؟ لطفا پیشنهاد بدین و اینکه اگر خود شما میتونید برام رزرو کنین من با خودتون تماس بگیرم.
  زمان زیاد ندارم

  1. سلام.
   ممنون از اینکه به سایت ما سر می زنید. باید تعداد نفرات رو بدونیم. لطفا در صورت امکان با تماس بگیرید. 021-88790590

 15. سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من برای ۱۷فروردین میخام برم تفلیس و برا گرفتن سوییت کمترینش شبی ۵۰ و ۳۵دلار بوده. من میتونم هتل با قیمت مناسب تر گیر بیارم‌ برا این تاریخ؟ لطفا پیشنهاد بدین و اینکه اگر خود شما میتونید برام رزرو کنین من با خودتون تماس بگیرم.
  زمان زیاد ندارم

  1. سلام.
   ممنون از اینکه به سایت ما سر می زنید. باید تعداد نفرات رو بدونیم. لطفا در صورت امکان با تماس بگیرید. 021-88790590

 16. سلام ،، گرجستان از نظر قیمت پوشاک چطوره؟ جدا از برند های مشهور ؛
  مثلا توی تایلند میشه پوشاک خیلی خوب با قیمت های خیلی خیلی ارزون تر از ایران تهیه کرد.
  گرجستان نسبت به ایران چطوره؟؟

  1. سلام
   به خوبی تایلند نیست. تایلند صنعت پوشاک خوبی داره و برای همین قیمت هاش خیلی مناسبه. گرجستان براساس گفته مسافران و دوستانی که سفر کردند از خریدشون ناراضی نبودن. مخصوصا جدیدا که چندین مرکز خرید افتتاح شده

 17. سلام ،، گرجستان از نظر قیمت پوشاک چطوره؟ جدا از برند های مشهور ؛
  مثلا توی تایلند میشه پوشاک خیلی خوب با قیمت های خیلی خیلی ارزون تر از ایران تهیه کرد.
  گرجستان نسبت به ایران چطوره؟؟

  1. سلام
   به خوبی تایلند نیست. تایلند صنعت پوشاک خوبی داره و برای همین قیمت هاش خیلی مناسبه. گرجستان براساس گفته مسافران و دوستانی که سفر کردند از خریدشون ناراضی نبودن. مخصوصا جدیدا که چندین مرکز خرید افتتاح شده

 18. سلام ،، گرجستان از نظر قیمت پوشاک چطوره؟ جدا از برند های مشهور ؛
  مثلا توی تایلند میشه پوشاک خیلی خوب با قیمت های خیلی خیلی ارزون تر از ایران تهیه کرد.
  گرجستان نسبت به ایران چطوره؟؟

  1. سلام
   به خوبی تایلند نیست. تایلند صنعت پوشاک خوبی داره و برای همین قیمت هاش خیلی مناسبه. گرجستان براساس گفته مسافران و دوستانی که سفر کردند از خریدشون ناراضی نبودن. مخصوصا جدیدا که چندین مرکز خرید افتتاح شده

 19. سلام در شرایط فعلی که ارز زمینی دولت نمیدهد ایا استفاده از تور زمینی برای سفر به گرجستان منطقی است.که مثلا لاری از ایران تهییه کنیم و انجا خرج کنیم
  یا اینکه شما سفر هوایی رو توصیه میکنید با ارز دولتی
  ممنونم راهنمای کنید

  1. سلام
   به هر حال سفر زمینی هم مزایا و معایب خودشو داره و شما باید ببینید کجای گرستان می خواید برید و برنامه دقیق سفرتون چیه

 20. سلام خسته نباشید ممنون از سایت کاملتون یه سوالی داشتم با این شرایط ارز تو ایران بنظر شما سفر زمینی به باتومی منطقی هست یا نه چون من پاییز با ماشین شخصی رفتم خیلی به صرفه بود

  1. سلام
   بلی. حتمی. سفر زمینی مدل خاصی از سفر که افراد خاصی اون را می پسندند. سختی ها و جذابیت های خاص خودشو داره و زمان بیشتری هم صرف می شه

 21. سلام من میخوام تو تعطیلات عید برم تفلیس به نظرتون یه مسافرت 4الی 5روزه توهتل 4ستاره خوب البته دونفره با پرواز از تهران کلا چقدر هزینه برداره

  1. سلام… آفرهای مختلفی هست هزینه سفر به تفلیس بطورکلی خیلی زیاد نیست… باهامون تماس بگیرید تا تورهای مختلف رو پیشنهاد بدیم 02188790590

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *