آشنایی با هزینه های سفر به تایلند در سال ۹۶

تایلند یکی از مقاصد گردشگری محبوب بین ایرانیان به شمار می‌رود؛ اما یکی از چالش‌هایی که همواره در رابطه با سفر به این کشور وجود دارد هزینه‌های مورد نیاز در تایلند است. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا با هزینه سفر به تایلند آشنا شوید.

[c][/c]

هزینه سفر به تایلند چقدر است؟

تایلند یکی از کشورهای زیبای آسیا با سواحل و جزیره‌هایی شگفت‌انگیز بوده و یکی از کشوهای ارزان آسیا به به شمار می‌رود که سفر به آن نیازمند هزینه زیادی نیست. چه بخواهید در سفر به تایلند روزی ۱۰ دلار هزینه کنید،‌ و چه بخواهید روزی ۱۰۰۰ دلار خرج کنید، می‌توانید در تایلند برای خود تفریحات مناسبی را پیدا کنید. اما قبل از شروع سفر خود به هر کشور و یا شهری، بهتر است هزینه‌های تقریبی که در مقصد خود خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید. در این مقاله زرین‌نما بلاگ سعی کرده‌ایم هزینه تقریبی خورد و خوراک و رستوران‌‌ها، هزینه‌های حمل و نقل در تایلند و هزینه‌های اینترنت و خدمات موبایلی در این کشور را برایتان آماده کنیم تا با خیالی آسوده‌تر برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده و سفر خود شروع کنید.

آشنایی با هزینه های سفر به تایلند در سال ۹۶

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به تایلند بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به متغیر بودن هزینه‌های اقامت، بلیط و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت در زمان‌های مختلف، برای اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که قبل از مطالعه هزینه های سفر به تایلند، مطالب قبلی زرین نما درباره این کشور را نیز مطاله کنید تا آشنایی بیشتری با آن داشته باشید:

آشنایی با هزینه های سفر به تایلند در سال ۹۶

واحد پول تایلند چیست؟

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به تایلند بپردازیم، بهتر است که اطلاعاتی راجع به واحد پول این کشور داشته باشید:

بات (Baht) واحد پول کشور تایلند است که با کد THB شناخته شده و با ฿ نشان داده می‌شود؛ هر بات برابر با ۱۰۰ ساتانگ (Satang) است. سکه‌های رایج استفاده شده در تایلند شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ، ۱، ۵ و ۱۰ باتی و اسکناس‌های رایج استفاده شده نیز شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی)، ۲۰ بات (سبز) و ۱۰ بات (قهوه ای) هستند.

در حال حاضر (مهر ماه سال ۱۳۹۶) هر ۱۰ بات تایلند معادل ۰.۳ دلار و حدود ۱۰۰۰ تومان می‌باشد.

هزینه سفر به تایلند

هزینه‌های حمل و نقل شهری و جابجایی در تایلند

همان طور که اشاره شد تایلند یکی از کشورها و مقاصد ارزان محسوب می‌شود و سیستم حمل و نقل این کشور نیز از این امر مستثنی نیست. کرایه اتوبوس‌های شهری در این کشور تنها ۸ بات (حدود ۸۰۰ تومان) بوده و هزینه لازم برای استفاده از مترو و اسکای ترین نیز در شهر بانکوک، پایتخت تایلند، ۱۵ تا ۵۰ بات است. در صورتی که از تاکسی استفاده می‌کنید نیز توجه داشته باشید که به ازای هر کیلومتر بایستی مبلغی حدود ۶۰ تا ۱۰۰ بات پرداخت کنید.

گزینه دیگری که می‌توانید از آن برای جابجایی در تایلند استفاده کنید، تاک تاک می‌باشد. تاک تاک‌ها موتورهای سه چرخی هستند که در بعضی از مناطق آسیایی با نام‌های «تاک تاک – tuk-tuks » و یا « باجاجس – bajajs » شناخته می‌شوند و تقریبا در هر گوشه‌ای از تایلند یافت می‌شوند. هزینه پرداختی برای استفاده از این موتورهای سه چرخ نیز حدود ۱۰۰ تا ۲۳۵ بات می‌باشد. استفاده از موتور نیز یکی دیگر از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به تایلند است. هزینه حدودی استفاده از این موتورها نیز حدود ۳۵ بات برای یک بار سوار شدن است که البته می‌توان در مورد کرایه چانه زد.

برای جابجایی بین شهرهای مختلف تایلند نیز استفاده از قطارهای بین شهری می‌تواند مناسب باشد که هزینه آن با توجه به مسافت بین دو شهر محاسبه می‌شود. برای رفتن به جزایر مختلف تایلند نیز بایستی از قایق استفاده کنید که با توجه مسافت طی شده هزینه‌ای حدود ۲۵۰ تا ۴۷۵ بات برایتان خواهد داشت.

هزینه سفر به تایلند

هزینه‌های خورد و خوراک در تایلند

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر بانکوک، پایتخت تایلند هستد. در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر بانکوک را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در سایر شهرهای تایلند ممکن است که اندکی تفاوت داشته باشند.

نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۱۸۸ بات تایلند (حدود ۱۹ هزار تومان)
فست فود (مانند Big Mac): حدود ۱۷۳ بات تایلند (حدود ۱۸ هزار تومان)
۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۷۰ بات تایلند (حدود ۷ هزار تومان)
یک لیتر شیر پرچرب: ۵۸ بات تایلند (حدود ۶ هزار تومان)
۱۲ عدد تخم مرغ: ۸۱ بات تایلند (حدود ۸ هزار تومان)
یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۵۱ بات تایلند (حدود ۵ هزار تومان)
یک کیلوگرم سیب زمینی: ۵۶ بات تایلند (حدود ۵۵۰۰ تومان)
نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۳۶ بات تایلند (حدود ۳۶۰۰ تومان)
نان برای دو نفر و برای یک روز: ۳۷ بات تایلند (حدود ۳۷۰۰ تومان)

همان طور که اشاره کردیم، این قیمت‌ها برای شهر بانکوک هستند؛ ولی قیمت‌ها در شهرهای دیگر تایلند نیز نزدیک به همین ارقام هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند.

صرفه‌جویی در هزینه غذا در تایلند

با رعایت چند نکته به راحتی می‌توانید در هزینه‌های مربور به غذا در تایلند صرفه‌جویی کنید. چرا که غذا در تایلند واقعا ارزان است. تنها با هزینه ۲۰ بات می‌توان یک غذای خوشمزه خیابانی در این کشور خورد. و یا اگر به دنبال غذای بیشتری هستید نیز با میانگین هزینه ۳۵ تا ۵۰ بات می‌توان یک وعده غذایی مناسب در تایلند داشت. غذاهای غربی مانند پیتزا و ساندویج نیز حدود ۱۷۰ تا ۳۴۰ بات برایتان هزینه خواهند داشت. بنابراین با توجه به این که غذا در این کشور تایلند ارزان معمولا نیازی نیست که به فروشگاه رفته و مواد غذایی تهیه کنید.

هزینه سفر به تایلند

هزینه تفریحات در تایلند

در صورتی که در تورهای روزانه برگزار شده در تایلند شرکت کنید، بایستی هزینه‌ای حدود ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ بات پرداخت کنید. البته توجه داشته باشید که اگر بخواهید به صورت گروهی در این تورها شرکت کنید، می‌توانید در مورد هزینه پرداختی چانه زده و قیمت آن را پایین بیاورید. هزینه معمول برای ورود به پارک‌ها و یا موزه‌های این کشور نیز حدود ۵۰ تا ۱۰۰ بات تایلند هستند.

سفر به تایلند

هزینه‌های خدمات موبایل و اینترنت در تایلند

هزینه خدمات موبایل و اینترنت نیز یکی از مواردی است که در بررسی هزینه سفر به تایلند بایستی به آن پرداخته شود. برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه در این کشور می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول، رایتل و یا ایرانسل استفاده کنید، که تعرفه‌های این اپراتورها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

البته برای کاهش هزینه سفر به تایلند و اجتناب از پرداخت هزینه بالا برای رومینگ، می‌توانید در این کشور یکی از سیم‌کارت‌های اپراتورهای تایلند را از فرودگاه‌های این کشور و یا مراکز مخصوص خریداری نمایید.

هزینه سفر به تایلند
هزینه سیم کارت ایرانسل در تایلند

 

هزینه سفر به تایلند
هزینه سیم کارت رایتل در تایلند

 

هزینه سفر به تایلند
هزینه سیم کارت همراه اول در تایلند

 

بودجه پیشنهادی یک روزه برای سفر به تایلند

در صورتی که در مخارج کمی صرفه‌جویی کرده، از سیستم‌های حمل و نقل عمومی استفاده کنید، در مکان‌های ارزان قیمت اقامت داشته باشید و غذای خود را در بعضی مواقع خود تهیه کرده و یا از غذاهای ارزان قیمت، که در عین حال خوشمزه هستند، استفاده کنید، با بودجه‌ای حدود ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ بات یا ۲۵ تا ۳۰ دلار می‌توان یک روز خوب را در تایلند تجربه کرد.

آشنایی با هزینه های سفر به تایلند در سال ۹۶

نظر شما در مورد تایلند و سفر به این کشور چیست؟ اگر به این کشور سفر کرده‌اید، چه توصیه‌ای به دیگران در رابطه با هزینه‌های سفر به این کشور دارید؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *