هزینه سفر به تایلند در سال 98 (بروزرسانی شد)

تایلند یکی از مقاصد گردشگری محبوب بین ایرانیان به شمار می‌رود؛ اما یکی از چالش‌هایی که همواره در رابطه با سفر به این کشور وجود دارد، هزینه‌های مورد نیاز در تایلند است. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا با هزینه سفر به تایلند آشنا شوید.

در حال حاضر (آبان ماه سال 1398) هر ۱۰ بات تایلند معادل 0.03 دلار و حدود 378 تومان می‌باشد.

[c][/c]

هزینه سفر به تایلند چقدر است؟

در یک کلام شما می توانید با هزینه تقریبا روزانه 100 دلار در هر روز سفر خوبی در تایلند تجربه کنید. اما تایلند یکی از کشورهای زیبای آسیا با سواحل و جزیره‌هایی شگفت‌انگیز بوده و یکی از کشورهای ارزان آسیا به به شمار می‌رود که سفر به آن نیازمند هزینه زیادی نیست. چه بخواهید در سفر به تایلند روزی 20 دلار هزینه کنید،‌ و چه بخواهید روزی 2000 دلار خرج کنید، می‌توانید در تایلند برای خود تفریحات مناسبی را پیدا کنید. اما قبل از شروع سفر خود به هر کشور و یا شهری، بهتر است هزینه‌های تقریبی که در مقصد خود خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید. در این مقاله زرین‌نما بلاگ سعی کرده‌ایم هزینه تقریبی خورد و خوراک و رستوران‌‌ها، هزینه‌های حمل و نقل در تایلند و هزینه‌های اینترنت و خدمات موبایلی در این کشور را برایتان آماده کنیم تا با خیالی آسوده‌تر برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده و سفر خود شروع کنید.

حدود قیمت رزرو هتل در تایلند

قیمت هایی که در زیر اعلام کرده ایم بصورت حدودی تعیین شده اند. اما شما می توانید با تماس با آژانس مسافرتی زرین نما از نرخ دقیق رزرو هتل در تایلند که یکی از اصلی ترین فاکتورها در تخمین هزینه های سفر به تایلند را بدست آوریدد. توجه داشته باشید که زمان سفر در این نرخ ها به شدت مهم است.

 1. قیمت هتل 2 ستاره در تایلند: بین 250 بات تایلند (حدود 100,000تومان) تا 2,000 بات تایلند (حدود 802,000تومان)
 2. قیمت هتل 3 ستاره در تایلند: بین 400 بات تایلند (حدود  160,000تومان) تا 3,000 بات تایلند (حدود 1,203,000تومان)
 3. قیمت هتل 4 ستاره در تایلند: بین 500 بات تایلند (حدود 200,000حدود تومان) تا 5,000 بات تایلند (حدود 2,005,000تومان)
 4. قیمت هتل 5 ستاره در تایلند: بین 1,100 بات تایلند (حدود 441,000تومان) تا 8,500 بات تایلند (حدود 3,409,000تومان)

هزینه تفریح در تایلند

تخمین هزینه سفر به تایلند بدون بررسی موارد مرتبط با تفریح و ورودی مکان های دیدنی امکان پذیر نیست. توجه داشته باشید که از پیش برنامه مناسبی برای بازدید از جاهای دیدنی تایلند داشته باشید تا در هزینه ها و تفریحات دچار مشکل نشوید. در زیر قیمت بلیط ورودی برخی از مکان های دیدنی تایلند را آورده ایم.

 1. قیمت بلیط ورودی کاخ بزرگ و معبد وات پرا کائو (The Grand Palace and Wat Phra Kaew): برابر با 500 بات تایلند (حدود  200,000تومان)
 2. قیمت بلیط ورودی باغ وحش سافاری ورلد (Safari World): برابر با 1,500 بات تایلند (حدود 601,000تومان)
 3. قیمت بلیط ورودی معبد وات آرون  (Wat Arun): برابر با 50 بات تایلند (حدود 20,000تومان)
 4. قیمت بلیط ورودی موزه جیم تامپسون (Jim Thompson House Museum): برابر با 200 بات تایلند (حدود 80,000تومان)
 5. قیمت بلیط ورودی  آکواریوم سی لایف (Sea Life Bangkok Ocean World): برابر با 1,090 بات تایلند(حدود 437,000تومان)
 6. قیمت بلیط ورودی معبد وات فو (Wat Pho): برابر با 100 بات تایلند(حدود 40,000تومان)
 7. قیمت بلیط ورودی شهربازی سیام (Siam Park City): برابر با 900 بات تایلند(حدود 361,000تومان)
 8. قیمت بلیط ورودی وات ساکت (Wat Saket): برابر با 100 بات تایلند(حدود 40,000تومان)
 9. قیمت بلیط ورودی موزه مادام توسو بانکوک (Madame Tussauds Museum): برابر با 990 بات تایلند(حدود 397,000تومان)

قیمت ویزای تایلند

شاید یکی از نخستین هزینه هایی که در مورد سفر به تایلند باید به آن فکر هزینه قیمت ویزای تایلند باشد. ما در آژانس مسافرتی زرین نما ویزای تایلند را با 50 یورو برایتان خواهیم گرفت.

هزینه سفر به تایلند در سال 98 (بروزرسانی شد)

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به تایلند بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به متغیر بودن هزینه‌های اقامت، بلیط و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت در زمان‌های مختلف، برای اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

02188870705

هزینه سفر به تایلند در سال 98 (بروزرسانی شد)

واحد پول تایلند چیست؟

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به تایلند بپردازیم، بهتر است که اطلاعاتی راجع به واحد پول این کشور داشته باشید:

بات (Baht) واحد پول کشور تایلند است که با کد THB شناخته شده و با ฿ نشان داده می‌شود؛ هر بات برابر با ۱۰۰ ساتانگ (Satang) است. سکه‌های رایج استفاده شده در تایلند شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ، ۱، ۵ و ۱۰ باتی و اسکناس‌های رایج استفاده شده نیز شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی)، ۲۰ بات (سبز) و ۱۰ بات (قهوه ای) هستند.

 

هزینه سفر به تایلند

 1.  

هزینه‌های حمل و نقل شهری و جابجایی در تایلند

همان طور که اشاره شد تایلند یکی از کشورها و مقاصد ارزان محسوب می‌شود و سیستم حمل و نقل این کشور نیز از این امر مستثنی نیست. همچنین جزایر تایلند نیزبسیار دوست داشتنی هستند. کرایه اتوبوس‌های شهری در این کشور تنها ۸ بات  بوده و هزینه لازم برای استفاده از مترو و اسکای ترین نیز در شهر بانکوک، پایتخت تایلند، 15تا 50 بات است. در صورتی که از تاکسی استفاده می‌کنید نیز توجه داشته باشید که به ازای هر کیلومتر بایستی مبلغی حدود 60 تا 100 بات پرداخت کنید.

گزینه دیگری که می‌توانید از آن برای جابجایی در تایلند استفاده کنید، تاک تاک می‌باشد. تاک تاک‌ها موتورهای سه چرخی هستند که در بعضی از مناطق آسیایی با نام‌های «تاک تاک – tuk-tuks » و یا « باجاجس – bajajs » شناخته می‌شوند و تقریبا در هر گوشه‌ای از تایلند یافت می‌شوند. هزینه پرداختی برای استفاده از این موتورهای سه چرخ نیز حدود 100 تا 235 بات می‌باشد. استفاده از موتور نیز یکی دیگر از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به تایلند است. هزینه حدودی استفاده از این موتورها نیز حدود 35 بات برای یک بار سوار شدن است که البته می‌توان در مورد کرایه چانه زد.

برای جابجایی بین شهرهای مختلف تایلند نیز استفاده از قطارهای بین شهری می‌تواند مناسب باشد که هزینه آن با توجه به مسافت بین دو شهر محاسبه می‌شود. برای رفتن به جزایر مختلف تایلند نیز بایستی از قایق استفاده کنید که با توجه مسافت طی شده هزینه‌ای حدود 250تا 475 بات برایتان خواهد داشت.

هزینه سفر به تایلند

هزینه‌های خورد و خوراک در تایلند

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر بانکوک، پایتخت تایلند هستد. در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر بانکوک را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در سایر شهرهای تایلند ممکن است که اندکی تفاوت داشته باشند.

نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۱۸۸ بات تایلند
فست فود (مانند Big Mac): حدود ۱۷۳ بات تایلند
۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۷۰ بات تایلند
یک لیتر شیر پرچرب: ۵۸ بات تایلند
۱۲ عدد تخم مرغ: ۸۱ بات تایلند
یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۵۱ بات تایلند
یک کیلوگرم سیب زمینی: ۵۶ بات تایلند
نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۳۶ بات تایلند
نان برای دو نفر و برای یک روز: ۳۷ بات تایلند

همان طور که اشاره کردیم، این قیمت‌ها برای شهر بانکوک هستند؛ ولی قیمت‌ها در شهرهای دیگر تایلند نیز نزدیک به همین ارقام هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند.

صرفه‌جویی در هزینه غذا در تایلند

با رعایت چند نکته به راحتی می‌توانید در هزینه‌های مربور به غذا در تایلند صرفه‌جویی کنید. چرا که غذا در تایلند واقعا ارزان است. تنها با هزینه 22 بات می‌توان یک غذای خوشمزه خیابانی در این کشور خورد. و یا اگر به دنبال غذای بیشتری هستید نیز با میانگین هزینه ۳۵ تا ۵۰ بات می‌توان یک وعده غذایی مناسب در تایلند داشت. غذاهای غربی مانند پیتزا و ساندویج نیز حدود 170 تا 340 بات برایتان هزینه خواهند داشت. بنابراین با توجه به این که غذا در این کشور تایلند ارزان معمولا نیازی نیست که به فروشگاه رفته و مواد غذایی تهیه کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر در زمان هایی همچون جشن آب به تایلند سفر کنید با هزینه های بالاتری مواجه خواهید شد.

هزینه سفر به تایلند

هزینه تفریحات در تایلند

در صورتی که در تورهای روزانه برگزار شده در تایلند شرکت کنید، بایستی هزینه‌ای حدود 500 تا 1200 بات پرداخت کنید. البته توجه داشته باشید که اگر بخواهید به صورت گروهی در این تورها شرکت کنید، می‌توانید در مورد هزینه پرداختی چانه زده و قیمت آن را پایین بیاورید. هزینه معمول برای ورود به پارک‌ها و یا موزه‌های این کشور نیز حدود 50  تا 100 بات تایلند هستند.

سفر به تایلند

هزینه‌های خدمات موبایل و اینترنت در تایلند

هزینه خدمات موبایل و اینترنت نیز یکی از مواردی است که در بررسی هزینه سفر به تایلند بایستی به آن پرداخته شود. برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه در این کشور می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول، رایتل و یا ایرانسل استفاده کنید، که تعرفه‌های این اپراتورها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

البته برای کاهش هزینه سفر به تایلند و اجتناب از پرداخت هزینه بالا برای رومینگ، می‌توانید در این کشور یکی از سیم‌کارت‌های اپراتورهای تایلند را از فرودگاه‌های این کشور و یا مراکز مخصوص خریداری نمایید.

هزینه سفر به تایلند
هزینه سیم کارت ایرانسل در تایلند
هزینه سفر به تایلند
هزینه سیم کارت رایتل در تایلند
هزینه سفر به تایلند
هزینه سیم کارت همراه اول در تایلند

 

بودجه پیشنهادی یک روزه برای سفر به تایلند

در صورتی که در مخارج کمی صرفه‌جویی کرده، از سیستم‌های حمل و نقل عمومی استفاده کنید، در مکان‌های ارزان قیمت اقامت داشته باشید و غذای خود را در بعضی مواقع خود تهیه کرده و یا از غذاهای ارزان قیمت، که در عین حال خوشمزه هستند، استفاده کنید، با بودجه‌ای حدود 900 تا 1100 بات یا 40 تا 50 دلار نیز می‌توان یک روز خوب را در تایلند تجربه کرد.

هزینه سفر به تایلند در سال 98 (بروزرسانی شد)

نظر شما در مورد تایلند و سفر به این کشور چیست؟ اگر به این کشور سفر کرده‌اید، چه توصیه‌ای به دیگران در رابطه با هزینه‌های سفر به این کشور دارید؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *