آشنایی با هزینه‌های مسافرت به کشور بلغارستان

بلغارستان یکی از کشورهای جنوب شرقی اروپاست که در سال‌های اخیر توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. با توجه به وجود چالش‌ها و سؤالات فراوان در رابطه با هزینه سفر به بلغارستان در این پست از زرین نما به بررسی این هزینه‌ها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

 

هزینه سفر به بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا است که با کشورهای یونان، رومانی، ترکیه، مقدونیه و صربستان هم مرز است. این کشور همچنین دارای خط سواحلی طولانی با دریای سیاه است. مردم کشورهای همسایه بلغارستان به راحتی می‌توانند با خودروی شخصی خود به این کشور سفر کنند. و از طرفی نیز از بیشتر شهرهای اروپایی پروازهایی به شهرهای مهم بلغارستان وجود دارند که با کمتر از سه ساعت پرواز می‌توانند به این کشور و مقصد مورد نظر خود برسند. حدود ۸۵ درصد مردم بلغارستان بلغاری تبار و بقیه نیز بیشتر ترک و کولی هستند. همچنین گروه‌هایی از روس‌ها، رومانی‌ها، ارمنی‌ها، یونانی‌ها و سایر اقلیت‌های کوچک نیز در این کشور زندگی می‌کنند. زبان رسمی مردم این کشور بلغاری بوده ولی معمولاً مردم آن و به‌خصوص جوانان ترجیح می‌دهند که به زبان انگلیسی صحبت کنند. به همین دلیل نیز مسافرینی که بلغارستان را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند، در صورت آشنایی با زبان انگلیسی در بلغارستان به مشکلی برنمی‌خورند.

هزینه سفر به بلغارستان
آشنایی با هزینه‌های سفر به کشور بلغارستان

 

قبل از شروع سفر خود به هر کشور و یا شهری، بهتر است هزینه‌های تقریبی که در مقصد خود خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید. در این مقاله زرین‌نما بلاگ سعی کرده‌ایم هزینه تقریبی خورد و خوراک و رستوران‌‌ها، هزینه تقریبی سوغات و پوشاک، هزینه‌های حمل و نقل در بلغارستان و هزینه‌های اینترنت و خدمات موبایلی در این کشور زیبا را برایتان آماده کنیم تا با خیالی آسوده‌تر برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده و سفر خود شروع کنید.

قبل از اینکه به بررسی هزینه سفر به بلغارستان بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به این که هزینه‌های اقامت، بلیط و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت و ویزا در زمان‌های مختلف متغیر هستند، برای اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]
هزینه سفر به بلغارستان
قبل از شروع سفر خود به هر کشور و یا شهری، بهتر است هزینه‌های تقریبی که در مقصد خود خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید

 

قبل از اینکه هزینه سفر به بلغارستان را بررسی کنیم، بهتر است که اطلاعاتی راجع به واحد پول این کشور داشته باشید:

آشنایی با واحد پول بلغارستان

لو یا لوا بلغارستان (به بلغاری: български лев) با کد ایزوی BGN، یکای پول رایج در کشور بلغارستان است. هر لوا برابر با 100 استوتینکی (واحد جزء لوا) می باشد. در این کشور سکه‌های 1، 2 ، 5 ، 20 و 50 استوتینکی و سکه 1 لوی و اسکناس‌های 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 100 لوی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته‌ای که در سفر به بلغارستان حتماً بایستی به آن توجه داشته باشید این است که برای معاوضه یورو یا دلار با «لوا»، پول رایج بلغارستان‌، به هیچ عنوان با افراد عادی که در خیابان‌ها این کار را انجام می‌دهند، معامله نکنید‌. چرا که این کار غیر قانونی است و علاوه بر آن نیز ممکن است خطراتی از جمله کیف قاپی برای شما به همراه داشته باشد. هر لو بلغارستان در حال حاضر (مرداد ۱۳۹۶) برابر با ۰.۶ دلار معادل حدود ۲۰۰۰ تومان است.

هزینه سفر به بلغارستان
لو یا لوا بلغارستان (به بلغاری: български лев) با کد ایزوی BGN، یکای پول رایج در کشور بلغارستان است

 

هزینه‌های حمل و نقل شهری در بلغارستان

در بلغارستان نیازی به نگرانی برای رفت و آمد بین شهری و یا جابجایی در داخل شهر نیست. چرا که حمل و نقل عمومی در کشور بلغارستان نسبتاً ارزان است. کرایه‌های تاکسی در این کشور معمولاً حدود ۴۰ تا ۷۰ سنت به ازای هر کیلومتر بوده و هزینه پرداختی برای اتوبوس و مترو نیز معمولاً ۷۵ سنت است. برای جابجایی بین شهری نیز می‌توانید از قطار و یا اتوبوس استفاده کنید که با توجه به طول مسیر قیمت‌ها متفاوت هستند. برای مثال هزینه سفر با قطار از صوفیا به وارنا و با کلاس دو، ۲۵ دلار است که البته در صورت استفاده از کلاس یک این هزینه ۴۰ درصد بیشتر خواهد بود.

هزینه سفر به بلغارستان
در بلغارستان نیازی به نگرانی برای رفت و آمد بین شهری و یا جابجایی در داخل شهر نیست. چرا که حمل و نقل عمومی در کشور بلغارستان نسبتاً ارزان است

 

هزینه‌های خورد و خوراک در بلغارستان

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر وارنا است که یکی از شهرهای مهم بلغارستان محسوب می‌شود. در حالت کلی، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در وارنا ۲ درصد ارزان‌تر از تهران است؛ در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر وارنا را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در سایر شهرهای بلغارستان ممکن است که اندکی تفاوت داشته باشند.

  • نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۱۴ لوا بلغارستان (حدود ۲۸ هزار تومان)
  • فست فود (مانند Big Mac): حدود ۸ لوا بلغارستان (حدود ۱۶ هزار تومان)
  • ۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۴.۵ لوا بلغارستان (حدود ۹ هزار تومان)
  • یک لیتر شیر پرچرب: ۲ لوا بلغارستان (حدود ۴ هزار تومان)
  • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۳.۶ لوا بلغارستان (حدود ۷ هزار تومان)
  • یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۲.۵ لوا بلغارستان (حدود ۵ هزار تومان)
  • یک کیلوگرم سیب زمینی: ۱.۲ لوا بلغارستان (حدود ۲۵۰۰ تومان)
  • نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۲.۱ لوا بلغارستان (حدود ۴ هزار تومان)
  • نان برای دو نفر و برای یک روز: ۰.۸ لوا بلغارستان (حدود ۱۶۰۰ تومان)

همان طور که اشاره کردیم، این قیمت‌ها برای شهر وارنا هستند؛ ولی قیمت‌ها در شهرهای دیگر بلغارستان نیز نزدیک به همین ارقام هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند. جالب است بدانید که هزینه‌های کلی نیز در شهر وارنا ۱۴ درصد نسبت به شهر تهران ارزان‌تر هستند.

هزینه سفر به بلغارستان
در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود

 

در مورد هزینه سوغات کشور بلغارستان نیز لازم به ذکر است که با توجه به ماهیت سوغات این کشور، و اینکه سوغاتی‌ها معمولا کارهای هنری و صنایع دستی هستند، نمی‌توان قیمت مشخصی برایشان ارائه داد. بنابراین بهتر است در صورت قصد خرید سوغاتی از بلغارستان، قیمت کالای مورد نظر خود را از چند فروشگاه بپرسید تا با قیمت آن آشنا شده و هزینه اضافی برای آن پرداخت نکنید. برای آشنایی با سوغاتی‌های این کشور می‌توانید مطالب قبلی زرین نما را درباره سوغات بلغارستان مطالعه نمایید.

هزینه سفر به بلغارستان
روغن گل رز، جزء معروف‌ترین سوغاتی بلغارستان است که قیمت یک شیشه کوچک آن تا پنجاه یورو نیز می‌رسد!!

 

  • هزینه‌های خدمات موبایل و اینترنت در بلغارستان

برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه، می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و یا اپراتور رایتل استفاده کنید، که تعرفه‌های این اپراتورها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

هزینه سفر به بلغارستان
هزینه‌های خدمات موبایل در بلغارستان ؛ تعرفه‌های همراه اول

 

هزینه سفر به بلغارستان
هزینه‌های خدمات موبایل در بلغارستان ؛ تعرفه‌های ایرانسل

 

هزینه سفر به بلغارستان
هزینه‌های خدمات موبایل در بلغارستان ؛ تعرفه‌های رایتل

 

البته برای کاهش هزینه سفر به بلغارستان و اجتناب از پرداخت هزینه بالا برای رومینگ، می‌توانید در این کشور یکی از سیم‌کارت‌های اپراتورهای بلغارستان یعنی  ام تل (Mtel)، تلنور (Telenor)، ویواکام (Vivacom)،  مکس (Max Telecom) و بولساتکام (Bulsatcom) را تهیه کنید تا هزینه‌های مکالمه و استفاده از اینترنت در سفر به این کشور کمتر شود.

در این پست از زرین نما به بررسی هزینه سفر به بلغارستان پرداختیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا نیاز به مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *