آشنایی با هزینه‌های سفر به کشور ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان به حساب می‌آید و سالانه میزبان گردشگران فراوانی از کشور ما است. در این پست از زرین نما به بررسی هزینه سفر به ارمنستان و پایتخت این کشور یعنی ایروان پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان است که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم‌مرز است. این کشور یکی از کشورهای تاریخی و توریستی به حساب آمده و میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. از طرفی نیز با توجه به این که ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به ارمنستان سفر کنند، این کشور تبدیل به یکی از مقصدهای گردشگری ایرانیان نیز شده است.

بررسی هزینه سفر به ارمنستان

قبل از شروع سفر خود به هر کشور و یا شهری، بهتر است هزینه‌های تقریبی که در مقصد خود خواهید داشت را بدانید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای سفر به یادماندنی خود داشته باشید. در این مقاله زرین‌نما بلاگ سعی کرده‌ایم هزینه تقریبی خورد و خوراک و رستوران‌‌ها، هزینه تقریبی سوغات و پوشاک، هزینه‌های حمل و نقل در ارمنستان و هزینه‌های اینترنت و خدمات موبایلی در این کشور زیبا را برایتان آماده کنیم تا با خیالی آسوده‌تر برای سفرتان برنامه‌ریزی کرده و سفر خود شروع کنید.

کار در کشور ارمنستان
آشنایی با هزینه های سفر به کشور ارمنستان

 

قبل از اینکه به بررسی هزینه‌های سفر به ارمنستان بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به متغیر بودن هزینه‌های اقامت، بلیط و همچنین هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت در زمان‌های مختلف، برای اطلاع از این هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

[c][/c]

قبل از اینکه هزینه سفر به ارمنستان را بررسی کنیم، بهتر است که اطلاعاتی راجع به واحد پول این کشور داشته باشید:

واحد پول ارمنستان درام می‌باشد که تلفظ‌های دیگری مانند درم یا درهم نیز دارد. این واژه در زبان ارمنی معنی پول نیز می‌دهد. اسکناس‌های معمول استفاده شده در ارمنستان، اسکناس‌های 1000, 5000, 10000, 20000, 50000 و 100000 درامی هستند. همین‌طور در این کشور علاوه بر این اسکناس‌ها، از سکه‌های 10, 20, 50, 100, 200 و 500 درامی نیز استفاده می‌شود. برای تهیه درام ارمنستان می‌توانید در ایران پول خود را به دلار تبدیل کرده و سپس آن را در کشور ارمنستان به درام تبدیل کنید، و یا اینکه مستقیماً پول خود را به درام تبدیل کنید. که این دو روش تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر (شهریور ماه ۱۳۹۶) هر ۱۰۰ درام ارمنستان برابر با ۷۰۰ تومان می‌باشد.

هزینه سفر به ارمنستان
واحد پول ارمنستان درام می‌باشد که تلفظ‌های دیگری مانند درم یا درهم نیز دارد

 

مطالب بیشتر درباره ارمنستان در زرین نما:

 

هزینه‌های حمل و نقل شهری در ارمنستان

بهترین و ساده‌ترین راه برای گردش در ارمنستان و پایتخت این کشور یعنی ایروان، استفاده از اتوبوس و مینی‌بوس است. در ایروان تقریباً هر جای شهر که بخواهید بروید، می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های موجود در سطح شهر به مقصد خود برسید. نکته جالب در رابطه با این وسایل نقلیه، ارزان بودن آن‌ها می‌باشد. چرا که هزینه تقریبی هر بار استفاده از این وسایل نقلیه برابر ۱۰۰ درام است. همین‌طور در این شهر برای گشت و گذار در ایروان، گزینه دیگری که وجود دارد، استفاده از اتوبوس‌های برقی است که البته همانند سایر اتوبوس‌ها تعدادشان زیاد نیست. ولی هزینه‌ای که بایستی برای استفاده از این نوع وسایل نقلیه پرداخت شود، تقریباً نصف اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها بوده و حدود ۵۰ درام است.
همچنین یکی دیگر از راه‌های جابجایی در شهر ایروان، استفاده از تاکسی است. هزینه‌ای که برای استفاده از تاکسی‌ها در این شهر بپردازید، قیمت پایه ۶۰۰ درام داشته و برای هر کیلومتر نیز بایستی ۱۰۰ درام پرداخت کنید.
همچنین در شهر ایروان می‌توانید از مترو نیز استفاده کنید. هزینه استفاده از مترو برای یک بار سفر، تنها ۱۰۰ درام می‌باشد.

همچنین توجه داشته باشید که اگر در ارمنستان ماشین شخصی اجاره کنید، هزینه هر لیتر بنزن در ارمنستان حدود ۴۲۰ درام (تقریباً ۳ هزار تومان) است.

هزینه سفر به ارمنستان
بهترین و ساده‌ترین راه برای گردش در ارمنستان و پایتخت این کشور یعنی ایروان، استفاده از اتوبوس و مینی‌بوس است

 

هزینه‌های خورد و خوراک در ارمنستان

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر ایروان است که یکی از شهرهای مهم ارمنستان محسوب می‌شود و معمولاً در سفر به ارمنستان جزء اولین شهرهایی است که گردشگران به آن سفر می‌کنند. در حالت کلی، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در ایروان ۲۰ درصد ارزان‌تر از تهران است؛ در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر ایروان را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در سایر شهرهای ارمنستان ممکن است که اندکی تفاوت داشته باشند.

  • نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۲۶۷۷ درام ارمنستان (حدود۱۹ هزار تومان)
  • فست فود (مانند Big Mac): حدود ۱۸۸۹ درام ارمنستان (حدود۱۳ هزار تومان)
  • ۵۰۰ گرم گوشت مرغ: ۱۲۱۵ درام ارمنستان (حدود۸۵۰۰ تومان)
  • یک لیتر شیر پرچرب: ۴۷۴ درام ارمنستان (حدود۳۵۰۰ هزار تومان)
  • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۸۱۳ درام ارمنستان (حدود۵۶۰۰ تومان)
  • یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۵۰۶ درام ارمنستان (حدود۳۵۰۰ تومان)
  • یک کیلوگرم سیب زمینی: ۲۰۰ درام ارمنستان (حدود۱۴۰۰ تومان)
  • نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۶۰۰ درام ارمنستان (حدود۴۲۰۰ تومان)
  • نان برای دو نفر و برای یک روز: ۲۰۶ درام ارمنستان (حدود۱۴۰۰ تومان)
هزینه سفر به ارمنستان
در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود

 

همان طور که اشاره کردیم، این قیمت‌ها برای شهر ایروان هستند؛ ولی قیمت‌ها در شهرهای دیگر ارمنستان نیز نزدیک به همین ارقام هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند. جالب است بدانید که هزینه‌های کلی نیز در شهر ارمنستان ۲۲ درصد نسبت به شهر تهران ارزان‌تر هستند.

هزینه سوغات در کشور ارمنستان

در مورد هزینه سوغات کشور ارمنستان نیز لازم به ذکر است که با توجه به ماهیت سوغات این کشور، و اینکه سوغاتی‌ها معمولا کارهای هنری و صنایع دستی هستند، نمی‌توان قیمت مشخصی برایشان ارائه داد. بنابراین بهتر است در صورت قصد خرید سوغاتی از ارمنستان، قیمت کالای مورد نظر خود را از چند فروشگاه بپرسید تا با قیمت آن آشنا شده و هزینه اضافی برای آن پرداخت نکنید. برای آشنایی با سوغاتی‌های این کشور می‌توانید مطالب قبلی زرین نما درباره سوغات ارمنستان را مطالعه نمایید.

هزینه سفر به ارمنستان
در ارمنستان به وفور می‌توانید فروشگاه‌هایی را پیدا کنید که صنایع و هنرهای دستی این کشور را دارند

 

هزینه‌های خدمات موبایل و اینترنت در ارمنستان

برای استفاده از خدمات موبایلی مانند اینترنت و مکالمه، می‌توانید از سیمکارت‌های اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و یا اپراتور رایتل استفاده کنید، که تعرفه‌های این اپراتورها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

هزینه سفر به ارمنستان
هزینه‌های خدمات موبایل در ارمنستان ؛ تعرفه‌های همراه اول
هزینه سفر به ارمنستان
هزینه‌های خدمات موبایل در ارمنستان ؛ تعرفه‌های ایرانسل
هزینه سفر به ارمنستان
هزینه‌های خدمات موبایل در ارمنستان ؛ تعرفه‌های رایتل

 

البته برای کاهش هزینه‌های سفر به ارمنستان و اجتناب از پرداخت هزینه بالا برای رومینگ، می‌توانید در این کشور یکی از سیم‌کارت‌های اپراتورهای ارمنستان یعنی بی لاین (Beeline)، اُرنج (Orange)، ویواسل (VivaCell)، ام تی سی (MTC)، آرمنتل (Armentel) و یا کاراباخ (Karabakh) را تهیه کنید تا هزینه‌های تماس و استفاده از اینترنت برایتان کاهش یابد.

در این پست از زرین نما به بررسی هزینه سفر به ارمنستان پرداختیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. نظر شما در مورد سفر به ارمنستان و هزینه‌های مربوط به آن چیست؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *