هزینه‌های سفر به هند چگونه است؟

همانطورکه می‌دانید هند کشوری بسیار وسیع است. این موضوع باعث شده تا هزینه‌های سفر به هند در شهرها و ایالات مختلف متفاوت باشد. در این مطلب ما هزینه‌های سفر به شهرهای مهم و توریستی هند را باهم بررسی خواهیم کرد. هزینه‌های سفر به بمبئی، هزینه‌های سفر به آگرا، هزینه‌های سفر به گوا از جمله مکان‌هایی هستند که در این مطلب خواهید مشاهده خواهید کرد.

[c][/c]

هزینه‌های سفر به هند

هزینه‌های سفر به هند در مقابل هزینه‌های سفر به کشورهای اروپایی چندان بالا نیست. اما جاذبه‌های گردشگری طبیعی تاریخی آن دست کمی از اروپا ندارد.

واحد پول هند

واحد رسمی پول در هند روپیه است. این واحد با حروف اختصاری INR نشان داده می‌شود و نماد آن هم به شکل ₹ است. هر روپیه به 100 پیسه تقسیم می‌شود. با ارزش‌ترین اسکناسی که در هند وجود دارد اسکناس‌های 2000 روپیه‌ای می‌باشد. توجه داشته باشید که تمام پول خود را به این اسکناس‌ها تبدیل نکنید.

هزینه‌های سفر به هند
روپیه

قیمت ویزای توریستی هند چقدر است؟

ویزای توریستی هند بصورت یک ماهه صادر می‌شود. شما باید برای دریافت ویزای هند مبلغی در حدود 450 هزارتومان پرداخت کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا به بلیط رفت و برگشت هواپیما و مدارک مربوط به رزرو هتل نیاز خواهید داشت.

هزینه‌های سفر به هند
ویزای هند

هزینه‌های حمل‌ونقل در هند

وسایل حمل‌ونقل عمومی در کشور هند بسیار زیاد هستند. اتوبوس، مترو، تاکسی، ریکشا و مونوریل از جمله وسایل نقلیه عمومی در هند می‌باشند که استفاده از آنها هزینه چندانی ندارد. لازم به ذکر است استفاده از خدمات آنلاین نیز برای گرفتن تاکسی و ریکشا در هند بسیار رایج می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات وب‌سایت olacabs از این خدمات بهره ببرید.

هزینه‌های سفر به هند
اتوبوس توریستی در هند

مبلغ کرایه ریکشا در هند

ریکشا در حقیقت چیزی مشابه توک‌توک در کشورهای جنوب شرقی آسیا است. نرخ استفاده از این وسیله نقلیه از تاکسی‌ها بسیار ارزان‌تر می‌باشد. مبلغ کرایه ریکشا در هند با استفاده از وب‌سایت olacabs به ازای هر کیلومتر 8 تا 14 روپیه معادل ششصد تومان تا هزارتومان است.  البته ریکشاهای الکتریکی نیز در هند دیده می‌شوند که مسیرهای مشخصی دارند.

هزینه‌های سفر به هند
ریکشا در هند

قیمت بلیط مترو در هند

پیشنهاد می‌کنم در دهلی با استفاده از مترو سفر کنید. قیمت بلیط مترو با کارت‌های هوشمند از 13 تا 30 روپیه متغییر است. این میزان حدودا معادل 1 تا 2 هزارتومان می‌باشد.

هزینه‌های سفر به هند
مترو هند

قیمت بلیط اتوبوس در هند

اتوبوس‌ها در هند معمولا بسیار شلوغ هستند. شما باید پیش از تصمیم‌گیری برای انتخاب وسیله نقلیه مورد نگاهی به ساعتتان بیاندزید چراکه شلوغی‌ها در اتوبوس‌های هند می‌توانند تمام خوشی و لذت سفر را از شما بگیرند. اما بطورکلی قیمت بلیط اتوبوس در هند از 8 تا 20 روپیه معادل ششصد تومان تا هزار و پانصد تومان متغییر است.

هزینه‌های سفر به هند
اتوبوس های هندی

هزینه‌های خورد و خوراک در هند

کشور هند با فرهنگ‌های متنوع، غذاهای سنتی بی‌نظیری دارد. غذاهای خیابانی این کشور را از دست ندهید. البته باید حواستان به میزان رعایت بهداشت در مکان‌هایی که غذای خیابانی می‌فروشند باشد. اما بطورکلی میانگین هزینه غذاها در رستوران‌های ارزان، رستوران‌های لوکس و فست‌فودها به شرح زیر است.

هزینه غذا در فست‌فودها هند : از 100 تا 400 روپیه معادل 8 تا 32 هزارتومان

هزینه غذا در رستوران‌های ارزان هند : از 200 تا 500 روپیه معادل 16 تا 40 هزارتومان

هزینه غذا در رستوران‌های لوکس هند : از 2000 تا 7000 روپیه معادل 160 تا 550 هزارتومان

هزینه‌های سفر به هند
غذاهای هندی

هزینه تفریحات در هند

بخشی از هزینه‌های سفر به هند مربوط به تفریحات و بازدید از مکان‌های دیدنی است. شما می‌توانید در شهرها و ایالات مختلف هند تفریحات متنوعی را تجربه کنید. همچنین بازدید از جاذبه‌های گردشگری تاریخی در این کشور از مهم‌ترین فعالیت‌های گردشگران در هند محسوب می‌شوند. در پایین میانگین هزینه تعدادی از تفریحات در هند را شرح خواهیم داد.

هزینه‌های سفر به هند
تاج محل

هزینه ورودی به تاج محل در آگرا : 1000 روپیه معادل 79 هزارتومان

هزینه ورودی به باغ مهتاب در آگرا : 200 روپیه معادل 16 هزارتومان

هزینه غواصی درسواحل گوا : 2500 روپیه معادل 197 هزارتومان

هزینه ورودی قلعه رایگاد در بمبئی : 200 روپیه معادل 16 هزارتومان

هزینه تور داخلی برای بازدید از بمبئی : 2000 روپیه معادل 160 هزارتومان

هزینه ورودی معبد ویروپاکشا در هامپی : 200 روپیه معادل 16 هزارتومان

 

دسته بندی های مرتبط

3 دیدگاه برای ”هزینه‌های سفر به هند چگونه است؟

    1. سلام قیمت هایی که به روپیه نوشته شدن خیلی تفاوتی نداره با امسال اما ریال ها رو باید به نرخ روز حساب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *