نمایشگاه لوور در تهران برگزار خواهد شد 🌐

موزه ملی تهران از 14 اسفند در هفته آینده تا خرداد ماه سال 97 میزبان نمایشگاه لوور خواهد بود. حضور ژان ایو لودریان، وزیر خارجه کشور فرانسه نیز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه لوور در تهران قطعی شده است. در این مطلب به بررسی این خبر خواهیم پرداخت.

نمایشگاه لوور در تهران

در سفری که 2 سال پیش حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به کشور فرانسه داشت یک  تفاهنامه میان موزه لوور و سازمان میراث فرهنگی منعقد شد. اکنون بر اساس این تفاهمنامه دو طرف قصد دارند تا نمایشگاه‌هایی را در دو کشور برگزار کنند.

موزه لوور پاریس تعدادی از مهم‌ترین آثار که در سالن اصلی این موزه در شهر پاریس وجود داشت را به تهران فرستاده و از سوی دیگر نمایشگاهی نیز از آثار هنری دوره قاجار در کشور فرانسه برگزار خواهد شد.

هم اکنون 56 اثر از مجموعه 8 بخش موزه لوور، در تهران وجود دارد و مسئولان برگزاری نمایشگاه در حال چیدمان این آثار هستند. در این نمایشگاه بازدیدکنندگان می‌توانند آثار ارزشمندی از تمدن‌های مصر، بین النهرین، یونان، رم، فرانسه، ایتالیا، هلند و ایران را مشاهده کنند.

بطورکلی نمایشگاه لوور در تهران در چهار گالری برگزار می‌شود. بازدیدکنندگان با حضور در این نمایشگاه با حال‌وهوای موزه لوور پاریس نیز آشنا خواهند شد و می‌توانند از ارزشمندترین آثار تاریخی جهان بازدید داشته باشند. مجسمه ابوالهول یکی از آثار تاریخی بسیار مهمی است که در نمایشگاه لوور در تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه لوور در تهران
مجسمه ابولهول

از نکات جالب توجه این نمایشگاه سفر ژان ایو لودریان برای مراسم افتتاحیه است. گفته می‌شود در جریان این سفر وزیر خارجه کشور فرانسه با مقامات ارشد ایرانی نیز ملاقات‌هایی خواهد داشت.

با توجه به اینکه نمایشگاه لوور در تهران در ایام نوروز نیز برقرار است احتمال می‌رود تا تعداد زیادی از مردم از این نمایشگاه استقبال کنند.

با توجه به خلوت بودن تهران در نوروز این روزها زمان خوبی برای تهران‌گردی محسوب می‌شود. در این میان بازدید از نمایشگاه لوور در تهران می‌تواند بسیار جذاب باشد. همچنین پیشنهاد می‌کنم اگر در روزهای تعطیلات نوروزی به تهران سفر کردید حتما بازدیدی نیز از نمایشگاه لوور داشته باشید.

موزه ملی ایران در آدرس خیابان امام خمینی، مجموعه تاریخی باغ ملی، نبش خیابان پروفسور رولن و خیابان سی تیر قرار دارد.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *