نخستین ایستگاه‌های خط 7 مترو افتتاح شد + نقشه جدید و کامل مترو تهران

صبح روز شنبه، بیستم خرداد، 22 کیلومتر از خط هفت مترو با حضور شهردار تهران به بهره‌برداری رسید. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا از جزئیات این خبر آگاه شده و جدیدترین نقشه کامل مترو تهران ۹۶ را مشاهده نمایید.

خط 7 مترو از شهرک امیرالمومنین در جنب ورزشگاه تختی آغاز و تا میدان بوستان واقع در سعادت‌آباد ادامه خواهد داشت و این در حالی است که در مسیر عبور از شرق به غرب از میدان محلاتی، میدان محمدیه، خیابان مولوی و با تغییر مسیر به سمت شمال از تقاطع بزرگراه نواب و خیابان قزوین، تونل توحید، بیمارستان میلاد و میدان صنعت عبور کرده و نهایتا به سعادت‌آباد می‌رسد.

همزمان با بهره‌برداری 22 کیلومتر متروی خط 7، هفت ایستگاه میدان بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت نیز افتتاح خواهد شد و 12 ایستگاه دیگر این خط نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

خط هفت مترو را عمیق‌ترین خط متروی تهران می‌نامند چرا که در برخی نقاط عمق خط حتی به 56 متر نیز می‌رسد و از آنجایی که از زیر کلیه خطوط متروی شهر تهران عبور می‌کند آن را عمیق‌ترین خط مترو می‌نامند که بیشترین ایستگاه‌های تبادلی را نیز با سایر خطوط دارد.

صبح شنبه این 22 کیلومتر همراه با هفت ایستگاه با حضور شهردار تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در ادامه مطلب می‌توانید نقشه کامل متروی تهران ۹۶ را با اندازه مشاهده نمایید.

خط ۷ مترو تهران | نقشه کامل مترو تهران ۹۶
خط ۷ مترو تهران | دانلود نقشه کامل مترو تهران ۹۶

منبع : ایسنا

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *