نرخ عوارض خروج از کشور بطور رسمی از امروز ابلاغ شد

همانطورکه می‌دانید چندی پیش در هنگام ارائه لایحه بودجه کشور در سال 1397 نرخ عوارض خروج از کشور  با افزایش 300 تا 600 برابری همراه بود و هم اکنون نیز این نرخ بطور رسمی از امروز ابلاغ شده است. در این مطلب موضوع افزایش قیمت عوارض خروج از کشور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

[c][/c]

نرخ عوارض خروج از کشور

طبق لایحه بودجه کشور در سال 1397 نرخ عوارض خروج از کشور به میزان قابل توجهی بالا رفته است. از این پس هر شهروند ایرانی که قصد خروج از کشور را داشته باشد در مرتبه اول از هر سال باید مبلغ 220 هزار تومان را به عنوان عوارض خروج پرداخت کند. البته این مقدار در دفعات بعدی بیشتر شده و جزئیات آن به شرح زیر است.

  • عوارض خروج از کشور برای بار اول 220 هزار تومان
  • عوارض خروج از کشور برای بار دوم 330 هزار تومان
  • عوارض خروج از کشور برای بار سوم به بعد 440 هزار تومان

 

نرخ عوارض خروج از کشور

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

نرخ عوارض خروج از کشور برای سفرهای زیارتی

توجه داشته باشید که نرخ عوارض خروج برای سفرهایی همچون حج تمتع و حج عمره و همچنین عتبات عالیات متفاوت است. در این بخشنامه که اخیرا ابلاغ شده نشان می‌دهد که اگر شهروندی بمنظور حج تمتع و حج عمره  قصد خروج از کشور را داشته باشید برای بار اول در هر سال باید مبلغ 110 هزارتومان را پرداخت کند. البته زائرین اربعین که از تاریخ 3 مهرماه 97 تا 22 آبان ماه 97 از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند. در زیر جزئیات مربوط به نرخ عوارض خروج از کشور برای سفرهای زیارتی را آورده‌ایم.

  • عوارض خروج از کشور برای بار اول بمنظور حج تمتع و حج عمره   110 هزار تومان
  • عوارض خروج از کشور برای بار دوم بمنظور حج تمتع و حج عمره   165 هزار تومان
  • عوارض خروج از کشور برای بار سوم به بعد بمنظور حج تمتع و حج عمره   220 هزار تومان
  • نرخ عوارض خروج از کشور برای عتبات عالیات از مرز هوایی 37500 تومان
  • نرخ عوارض خروج از کشور برای عتبات عالیات از مرز زمینی 12500  تومان
نرخ عوارض خروج از کشور

کسانی که از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند

در این میان مسافران تبصره 45 قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز از پرداخت عوارض معاف هستند!. دارندگان گذرنامه‌ های سیاسی و خدمت ، خدمه وسایل نقلیه عمومی زمینی و دریایی و خطوط پروازی ، دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور (دارندگان اجازه خروج دانشجویی) ، بیمارانی که با مجوز شورای پزشکی جهت درمان به‌خارج از کشور اعزام می ‌گردند ، دارندگان پروانه گذر مرزی و جانبازان انقلاب اسلامی که برای معالجه به کشورهای دیگر اعزام می ‌شوند ، همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور دارای کارنامه شغلی از وزارت کار و امور اجتماعی ، در خصوص پرداخت وجوه موضوع این ماده ، مستثنی می ‌باشند .

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

چماق دولت بر سر متقاضیان سفرهای خارجی

بسیاری این افزایش نرخ عوارض خروج از کشور را چماق دولت بر سر متقاضیان سفرهای خارجی می‌دانند. جالب است بدانید که تا پیش از این، مبلغ عوارض تنها 75 هزارتومان بوده که حالا دستخوش افزایش 300 تا 600 درصدی شده است.

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *