میزان ارز مسافرتی در سال 97 چقدر خواهد بود ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که میزان ارز مسافرتی در سال 97 که هر مسافر می‌تواند با خود از کشور خارج کند چقدر است؟ در این مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد.

[c][/c]

میزان ارز مسافرتی در سال 97

 گمرک جمهوری اسلامی ایران  چندی پیش اعلام کرد که هر مسافر می‌تواند به هر طریق ممکن تا سقف 10 هزار یورو بدون نیاز به اظهار از کشور خارج کند. این طرق مختلف شامل نقد، اسناد بانکی، اوراق بهادار بی‌نام و بصورت فیزیکی می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که این مبلغ قابل معادل سازی به سایر ارزهای مجاز هم می‌باشد.

نکات مهم در هنگام خروج از کشور

گمرک جمهوری اسلامی ایران  در کنار اعلام میزان ارز مسافرتی نوروز 97 در مورد سفرهای خارجی در روزهای تعطیلات هم توصیه‌هایی داشته که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

گرفتن کالا از دیگران

تحت هیچ عنوان و برای اینکه مشکلی در طی سفر برایتان به وجود نیاید از تحویل گرفتن هر نوع کالا از دیگران اجتناب کنید. چرا كه هرگونه مسئوليت قانوني آن به عهده شما است و چنانچه هر نوع تخلف گمركی كشف شود شما بايد پاسخگو باشيد.

جاسازی کالاها

در هنگام بسته‌بندی چمدان‌ها و وسایل از جاسازی کالاهایی که به همراه دارید بپرهیزید. بطورکلی جاسازی هرگونه کالا و اختفاء آن از ديد مأموران گمرک قاچاق تلقی می‌شود و مشمول مقررات مربوط به قاچاق کالا خواهد بود.

میزان ارزش کالاها

حواستان به میزان اضافه بار و ارزش کالاهای ورودیان باشد. هزينه‌هايی كه بابت اضافه ‌بار از مسافرين توسط شركت‌های حمل‌و‌نقل دريافت می‌شود هيچگونه ارتباطی با حقوق ورودی گمركی ندارد و اين شركت‌ها با توجه به شرايط خود و مقررات خودشان بار همراه مسافر را پذيرش می‌کنند، اما ملاک ارزيابی در گمرك ارزش كالا است.

سبک سفر کنید

اگر دوست ندارید تا زیادی معطل شوید تا جای ممکن سبک سفر کنید. در این صورت با كاهش زمان تحويل كالا در كمترين زمان ممكن تشريفات گمركی به پايان می‌رسد و در نقطه مقابل هر چه کالاهایتان بیشتر باشد باید زمان بیشتری بگذارید.

میزان ارز مسافرتی در سال 97

کالای خارجی یا کالای ایرانی

بد نیست سعی کنید تا جای ممکن از خرید کالاهای خارجی اجتناب کنید. البته این توصیه به منظور حمايت از صنايع و توليدات داخلي و كاهش ميزان بيكاری در داخل کشور می‌باشد.

داروهای ممنوعه

اگر بیمار هستید و باید در هنگام خروج از کشور هر نوع دارویی به همراه داشته باشید پیش از سفر نسخه پزشک را آماده کنید. شما باید بدانید که تعدادی از داروها در برخی کشورها ممنوعه بوده و به عنوان ماده مخدر شناخته می‌شوند.

میزان ارز مسافرتی

ورود و خروج ارز به صورت نقد و یا اسناد بانکی (چک بانکی، چک تضمینی، چک مسافرتی، سایر اسناد مالی قابل انتقال) و یا اوراق بهادار بی‌نام (اوراق قرضه) به صورت فیزیکی، به هر طریق، توسط هر مسافر تا سقف مبلغ 10 هزار یورو (ده هزار یورو) یا معادل آن به سایر ارزها، مجاز بوده و نیاز به اظهار ندارد.

در خصوص میزان ارز مسافرتی در سال 97 این نکته نیز لازم ذکر است که شما می‌توانید برای بردن ارز با ارزش بیش از 10 هزار یورو به سامانه ارز همراه مسافر مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات مورد نیاز اقدام کنید. پس از ثبت اطلاعات و اخذ کد رهگیری و همچنین فرم مورد نظر توسط گمرک، مراحل بعدی از طریق سیستم بانکی پیگیری می‌شود.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *