ساخت میدان تنیس زیر آب در دبی!

دبی که همیشه با خبرهایی جالب و سازه‌هایی گوناگون باعث شگفت‌زدگی شده است، این بار نیز به دنبال ساخت میدان تنیس زیر آب است. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و از جزئیات طراحی این میدان تنیس زیر آب دبی آگاه شوید.

[c][/c]

دبی که همیشه با فناوری‌ها و خلاقیت‌های جدید خود مانند تاکسی هوایی به جای تاکسی‌های معمولی، ویلاهای شناور به جای ویلاهای معمول و شناخته شده، شهر سرپوشیده با قابلییت کنترل دما، استفاده از آکورایوم به جای گیت امنیتی معمول در فرودگاه‌ها، رستوران معلق دبی و… همگان را شگفت‌زده کرده است، این بار طرح ساخت میدان تنیسی در زیر آب را ارائه داده است!

میدان تنیس زیر آب دبی
میدان تنیس زیر آب دبی

 

اکثر مردم دبی را با ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌هایش می‌شناسند، اما این بار دبی به دنبالی متفاوت نسبت به ساختمان‌های بلند بوده و قصد ساخت میدان تنیس در زیر آب می‌باشد. این طرح که در مجموع شامل هفت مجموعه ورزشی در زیر آب است، طرحی بسیار جاه‌طلبانه به شمار می‌رود. جزئیات موجود در رابطه با این طرح در حال حاضر کم می‌باشد اما بایستی انتظار داشت که این طرح بایستی در قسمت کم عمق خلیج فارس طراحی شود. همچنین با توجه به تصاویر ارائه شده نیز می‌توان گفت که شیشه خمیده این مجموعه بایستی به سطح آب نسبتا نزدیک باشد تا بتواند فشار ناشی از آب را تحمل کند. تماشای همزمان بازی تنیس و زندگی دریایی ماهی‌ها و سایر موجودات دریایی مطمئنا بسیار جالب خواهد بود.

میدان تنیس زیر آب دبی

در حال حاضر جزئیات بیشتری از جمله میزان وسعت عملیات زیر آب و یا مقاومت کل مجموعه در برابر زلزله و یا سونامی در دست نیست، اما بدون شک سقف شیشه‌ای آن باید بیشترین تحمل را در برابر فشار از خود به نمایش گذارد. به گفته  Daily Mail، تابش بی‌امان نور خورشید در کنار حرکت متوالی ماهی‌های زیر آب می‌تواند تمرکز بازی کنان را برهم زند و از این رو بهتر است این مجموعه به یک سالن غذا خوری و یا پارک زیر آبی تغییر کاربری دهد.

میدان تنیس زیر آب دبی میدان تنیس زیر آب دبی

منع: newatlas

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *