سفری به یادماندنی به روسیه | معرفی جاذبه‌های گردشگری روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان و یکی از زیباترین کشورهای جهان است که قسمتی از آن در آسیا و قسمت دیگر آن در اروپا قرار گرفته است. روسیه جاذبه‌های گردشگری و رمز وو رازهای فراوانی داشته و سالانه میزبان گردشگران زیادی است. از طرفی نیز این کشور میزبان بازی‌های جام حهانی ۲۰۱۸ فوتبال خواهد بود و رییس جمهور روسیه اعلام کردهه است که تماشاگران این دوره از جام جهانی نیازی به کسب ویزا نخواهند داشت. در این پست « زرین‌نما بلاگ » قصد داریم که مکان های گردشگری روسیه را خدمتتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مطالعه قسمت‌های قبل :

سفری به یادماندنی به روسیه (قسمت اول)

سفری به یادماندنی به روسیه (قسمت دوم)

سفری به یادماندنی به روسیه (قسمت سوم)

 

مکان های گردشگری روسیه ؛ سفری به یادماندنی به پهناورترین کشور جهان (قسمت آخر)

 

  • پارک تساریتسنو (Tsaritsyno Park)

پارک و موزه تساریتسنو در مسکو و در منطقه‌ای به همین نام قرار دارد. تاریخ این منطقه به اواخر قرن شانزدهم میلادی بازمی‌گردد. اما در آن زمان این منطقه شکل کنونی را نداشت. تا این که در سال ۱۷۷۵، ملکه کاترین بزرگ در حال عبور از این منطقه بوده و به خاطر زیبایی توصیف نشدنی آن، دستور خریدش را می‌دهد. اما یک سال بعد ملکه دستور می‌دهد که کاخ را به دلیل اینکه طرحش مورد پسند وی نبوده است، تخریب کنند. در سال 1797 کار ساخت یک کاخ جدید را به معماری دیگر سپرد که البته با مرگ وی، ساخت کاخ ناتمام باقی ماند. در حال حاضر نیز این کاخ و  تمام باغ‌های اطراف آن که پوشیده شده از انواع درخت‌ها و سروهای بلند است به موزه تبدیل شده‌اند. به علت مساحت گسترده این مکان، به آن لقب پارک داده و آن را « پارک تساریتسنو » می‌خوانند.

آدرس :  Dolskaya st., 1, Moscow 115569, Russia

شماره تلفن : +7 495 321-63-66

وبسایت : tsaritsyno-museum

ساعات بازدید : سه شنبه تا جمعه : ۱۱ صبح تا ۶ عصر | شنبه : ۱۱ صبح تا ۸ بعد از ظهر | یکشنبه : ۱۱ صبح تا ۷ بعد از ظهر | دوشنبه‌ها : تعطیل

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ پارک و موزه تساریتسنو در مسکو و در منطقه‌ای به همین نام قرار داشته و تاریخ این منطقه نیز به اواخر قرن شانزدهم میلادی بازمی‌گردد.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ در سال ۱۷۷۵، ملکه کاترین بزرگ در حال عبور از منطقه تساریتسنو بوده و به خاطر زیبایی توصیف نشدنی آن، دستور خریدش را می‌دهد.

 

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ یک سال بعد از خرید منطقه، ملکه دستور می‌دهد که کاخ را به دلیل اینکه طرحش مورد پسند وی نبوده است، تخریب کنند.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ ملکه کاترین در سال 1797 کار ساخت یک کاخ جدید را به معماری دیگر سپرد که البته با مرگ وی، ساخت کاخ ناتمام باقی ماند.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ نمای از داخل کاخ با شکوه تساریتسنو

 

  • کاخ کرملین (Moscow Kremlin)

کاخ کرملین (کرملین در زبان روسی به معنای دژ می‌باشد) بزرگ‌ترین کاخ سلطنتی روسیه است که در میدان سرخ شهر مسکو قرار دارد. این کاخ زیبا با قدمتی بیش از ۶۰۰ سال یکی از زیباترین کاخ‌های جهان بوده و با نام « قلب مسکو » نیز شناخته می‌شود که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این کاخ از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراهی برج‌های کرملین تشکیل یافته‌ است که دیوارهای کرملین و برج‌ها در طی سال‌های ۱۴۸۵ تا ۱۴۹۵ توسط استادان ایتالیائی ساخته شدند. لازم به ذکر است که رئیس جمهور روسیه نیز در این کاخ اقامت دارد.

آدرس : Red Square, Moscow 103073, Russia

شماره تلفن :‌  +7 495 624-55-03

وبسایت : kreml

ساعات بازدید : پنج شنبه‌ها تعطیل | بقیه روزها : ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ کاخ کرملین (کرملین در زبان روسی به معنای دژ می‌باشد) بزرگ‌ترین کاخ سلطنتی روسیه است که در میدان سرخ شهر مسکو قرار دارد.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛  کاخ زیبای کرملین با قدمتی بیش از ۶۰۰ سال یکی از زیباترین کاخ‌های جهان بوده و با نام « قلب مسکو » نیز شناخته می‌شود که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ کاخ کرملین از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراهی برج‌های کرملین تشکیل یافته‌ است که دیوارهای کرملین و برج‌ها در طی سال‌های ۱۴۸۵ تا ۱۴۹۵ توسط استادان ایتالیائی ساخته شدند.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ نمایی زیبا از کاخ کرملین، که رئیس جمهور روسیه نیز در آن اقامت دارد.

 

مکان های گردشگری روسیه

 
مکان های گردشگری روسیه ؛ نمایی زیبا از کاخ کرملین، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند

  • کولومنسکویه (Kolomenskoye)

منطقه کولومنسکویه که در مسکو قرار دارد، یکی از جاذبه‌های توریستی مسکو است. کولومنسکویه یک منطقه سلطنتی قدیمی می‌باشد که در بخش جنوبی شهر مسکو واقع شده و نام خود را از جاده‌ای که به شهر کولومنا منتهی می‌شود گرفته است. قدمت این منطقه با ۱۳۳۹ میلادی بازمی‌گردد. و مدت زمان طولانی نیز اقامتگاهی تابستانی برای دوک‌های مسکو و تزارهای روسی بوده است.

آدرس : Andropova Ave., 39, Moscow 154387, Russia

شماره تلفن : +7 499 615-27-68

وبسایت : mgomz

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ منطقه کولومنسکویه که در مسکو قرار دارد، یکی از جاذبه‌های توریستی مسکو است.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ کولومنسکویه یک منطقه سلطنتی قدیمی می‌باشد که در بخش جنوبی شهر مسکو واقع شده و نام خود را از جاده‌ای که به شهر کولومنا منتهی می‌شود گرفته است.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛  قدمت این منطقه با ۱۳۳۹ میلادی بازمی‌گردد. و مدت زمان طولانی نیز اقامتگاهی تابستانی برای دوک‌های مسکو و تزارهای روسی بوده است.

 

مکان های گردشگری روسیه
مکان های گردشگری روسیه ؛ منطقه کولومنسکویه که در مسکو قرار دارد، یکی از جاذبه‌های توریستی مسکو است

 

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : tripadvisor

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *