معرفی عجیب‌ترین مکان‌های دنیا (قسمت دوم)

دنیای ما شگفتی‌های بسیاری مثل انسان‌های اعجوبه، حیوانات عجیب و یا ترسناک و گیاهان زیبا و عجیب دارد. اما در این میان، مکان های عجیب دنیا ، شگفتی‌های خاصی دارند. در این پست از «زرین‌نما بلاگ» قصد داریم که چند مورد از عجیب ترین مکان های دنیا را خدمتتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مطالعه قسمت اول : معرفی عجیب‌ترین مکان‌های دنیا (قسمت اول)

 

 

معرفی مکان های عجیب دنیا – قسمت دوم

 

۶. ساختار Richat ؛ موریتانی

ساختار Richat که «چشم صحرا» نیز نامیده می‌شود، در موریتانی واقع شده و ساختاری دایره‌ای و عجیب دارد. البته این ساختار دایره‌ای شکل هنگامی که در خود محل باشید، زیاد به چشم نمی‌آید؛ ولی هنگامی که از بالا به آن نگاه شود، شکل دایره‌ای آن کاملا مشخص است. چندین تئوری در رابطه با چشم صحرا توسط دانشمندان ارائه شده است. به نظر برخی این مکان توسط برخورد اجرام آسمانی ایجاد شده‌ است و برخی نیز معتقدند که بر اثر فوران آتشفشانی بوجود آمده است. آخرین نظریه‌ها نیز در این باره می‌گویند که سنگی بزرگ به تدریج در این منطقه پایین رفته و باعث بوجود آمدن این شکل دایره‌ای شده است. با این حال هیچ یک از این نظریه‌ها فعلا اثبات نشده و علت این پدیده هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ ساختار Richat که «چشم صحرا» نیز نامیده می‌شود، در موریتانی واقع شده و ساختاری دایره‌ای و عجیب دارد.

 

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ چندین تئوری در رابطه با چشم صحرا توسط دانشمندان ارائه شده است. با این حال هیچ یک از این نظریه‌ها فعلا اثبات نشده و علت این پدیده هنوز کاملا روشن نشده است.

 

۷. تپه مغناطیسی (Magnetic Hill) ؛ لاداخ هند و مونکتون کانادا

بدون شک به ندرت اتفاق می‌افتد که خودرویی خود به خود و بدون آنکه روشن باشد، از سربالایی بالا برود. علت چنین پدیده‌ای هنوز کاملا روشن نشده است ولی می‌شود گفت که وجود میدان مغناطیسی در این مناطق علت آن است. به هر حال تپه‌هایی در شهر لاداخ هند و مونکتون کانادا وجود دارند که مغناطیسی بوده و این ویژگی را دارند.

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ در هند تپه‌ای مغناطیسی به نام «تپه مغناطیسی لاداخ (Ladakh)» وجود دارد. قدرت مغناطیسی این تپه به اندازه‌ای است که قادر می‌باشد ماشین خاموش را به سمت بالای تپه بکشاند.

 

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ وجود میدان مغناطیسی در تپه‌های مغناطیسی باعث می‌شود که خودروها خود به خود از سربالایی‌ها بالا بروند

 

مطالب مرتبط : زیباترین کشورهای جهان کدامند؟

 

۸. تخته سنگ‌های موراکی (Moeraki Boulders) ؛ نیوزلند

ساحل Koekohe در جزیره جنوبی نیوزلند، چشم‌اندازی نادر دارد. تخته سنگ‌هایی عظیم در این منطقه پراکنده شده‌اند که محیطشان گاهی تا ۱۲ فوت (۳.۵ متر) نیز می‌رسد. این تخته سنگ‌های کروی و عظیم در نتیجه جمع شدن و انباشته شدن مواد معدنی و رسوبات اطراف فسیل‌هایی به عنوان عنصر مرکزی این تخته سنگ‌ها بوجود آمده‌اند. اگرچه تخته سنگ‌های کروی دیگری نیز در جزیره شمالی نیوزلند نیز یافت می‌شوند، ولی این تخته سنگ‌ها به علت اندازه بسیار بزرگشان در نوع خود عجیب‌ترین هستند.

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ ساحل Koekohe در جزیره جنوبی نیوزلند، چشم‌اندازی نادر دارد. تخته سنگ‌هایی عظیم در این منطقه پراکنده شده‌اند که محیطشان گاهی تا ۱۲ فوت (۳.۵ متر) نیز می‌رسد

 

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ تخته سنگ‌های موراکی با شکل کروی و اندازه عظیم در نتیجه جمع شدن و انباشته شدن مواد معدنی و رسوبات اطراف فسیل‌هایی به عنوان عنصر مرکزی این تخته سنگ‌ها بوجود آمده‌اند

 

۹. رودخانه کانو کریستالس (Caño Cristales) ؛ کلمبیا

کانو کریستالس رودخانه‌ای در کشور کلمبیاست که به دلیل جلوه‌های منحصر به فرد رنگی‌اش مشهور شده است. این رودخانه به عنوان «زیباترین رودخانه جهان» شناخته می‌شود. این روخانه زیبایی خود را مدیون رنگ‌های زیبا و متنوع خود است. در بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر این رودخانه رنگ‌هایی مثل زرد، صورتی، قرمز، سبز و آبی به خود می‌گیرد. این رنگ‌ها به خاطر گیاهان متنوعی که در زیر آب رشد می‌کنند بوجود می‌آیند.

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ «کانو کریستالس» رودخانه‌ای در کشور کلمبیاست که به دلیل جلوه‌های منحصر به فرد رنگی‌اش مشهور شده است. این رودخانه به عنوان «زیباترین رودخانه جهان» شناخته می‌شود.

 

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ «رودخانه کانو کریستالس» که در کشور کلمبیا واقع شده و به عنوان «زیباترین رودخانه جهان» شناخته می‌شود. این روخانه زیبایی خود را مدیون رنگ‌های زیبا و متنوع خود است

 

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ در بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر این رودخانه رنگ‌هایی مثل زرد، صورتی، قرمز، سبز و آبی به خود می‌گیرد. این رنگ‌ها به خاطر گیاهان متنوعی که در زیر آب رشد می‌کنند بوجود می‌آیند.

 

مطالب مرتبط : سفری عاشقانه به مکان های رمانتیک آسیا

 

۱۰. آئوکیگاهارا (Aokighara) ؛ ژاپن

کشور ژاپن به خاطر شکوفه‌های زیبای گیلاس معروف است، اما این کشور جنگل‌های عجیبی نیز دارد. آئوکیگاهارا جنگلی ۳۵۰۰ هکتاری است که در دامنه «کوه فوجی» ژاپن قرار گرفته است. جدای از اینکه این جنگل یکی از فریبنده‌ترین جنگل‌های جهان به شمار می‌رود، آئوکیگاهارا به خاطر خودکشی‌هایی که در آن رخ می‌دهد نیز معروف است. آئوکیگاهارا با عنوان‌های «جنگل خودکشی»، «دریای درختان» و «بهترین مکان برای مردن» نیز شناخته می‌شود و در طول ۶۵ سال گذشته بیش از ۵۰۰ نفر در آن خودکشی کرده‌اند. این جنگل به دلیل تراکم بسیار بالای درختانش به نام «دریای درختان» شناخته می‌شود و در آن به ندرت حیات وحش وجود دارد. انبوه درختان نزدیک به هم در این جنگل مانع رسیدن نور خورشید و باد می‌شود و باعث به وجود آمدن فضایی تاریک، بسیار ساکت و آرام می‌شود.

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ آئوکیگاهارا جنگلی ۳۵۰۰ هکتاری است که در دامنه «کوه فوجی» ژاپن قرار گرفته است. آئوکیگاهارا به خاطر خودکشی‌هایی که در آن رخ می‌دهد معروف است

 

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ آئوکیگاهارا با عنوان‌های «جنگل خودکشی»، «دریای درختان» و «بهترین مکان برای مردن» نیز شناخته می‌شود

 

مکان های عجیب دنیا
مکان های عجیب دنیا ؛ جنگل آئوکیگاهارا به دلیل تراکم بسیار بالای درختانش به نام «دریای درختان» شناخته می‌شود و در آن به ندرت حیات وحش وجود دارد

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. در پست‌های بعدی «زرین‌نما بلاگ» منتظر معرفی ادامه « عجیب ترین مکان های دنیا » باشید. برای مشاوره در زمینه سفر، تهیه بلیط و یا رزرو هتل، می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : buzz.iloveindia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *