جاذبه های گردشگری ولگوگراد روسیه؛ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ – قسمت دوم

ولگوگراد (Volgograd) یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ است که در جنوب غربی این کشور و در کنار رود ولگا واقع شده است. این شهر نیز همانند سایر شهرهای روسیه مکان‌های دیدنی خاص خود را دارد که در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. در ادامه با ما همراه شده و با مکان های دیدنی ولگوگراد آشنا شوید.

[c][/c]

مطالعه قسمت قبلی:

جاذبه‌های گردشگری ولگوگراد – قسمت اول

در مورد روسیه بخوانید:

جاذبه های گردشگری ولگوگراد روسیه؛ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ - قسمت دوم

یادمان سرزمین مادری فرا می‌خواند ؛ The Motherland Calls

این مجسمه یکی از منحصر به فردترین بناهای یادبود در جهان بوده و یکی از مهم‌ترین مکان های دیدنی ولگوگراد است که در سفر به این شهر حتما باید از آن بازدید کرد. این تندیس که نشان‌گر زنی شمشیر به دست است، در سال 1967 بر روی تپه مامایف Mamayev ساخته شده و یادبودی از نبرد استالین گراد به شمار می‌رود. در دست داشتن شمشیر در این بنای یادبود، نشانگر زنی است که آماده دفاع از سرزمینش بوده و نمادی از دعوت دشمنان به نبرد است. تندیس سرزمین مادری فرامی‌خواند، بلندترین مجسمه در اروپا بوده و همچنین بلندترین مجسمه زن در جهان به شمار می‌رود.

مکان های دیدنی ولگوگراد

کانال ولگا-دن ؛ Volga-Don Canal

این پروژه مهندسی عظیم رودخانه ولگا و رود دان را به هم متصل می‌کند و با طول ۱۱۰ کیلومتر در جنوب شهر ولگوگراد واقع شده است. این کانال از نظر تاریخی نیز اهمیت خاصی داشته و توسط زندانیان جنگی ساخته شده و در سال ۱۹۵۲ نیز افتتاح شده است. تعداد زندانیان در حال بیگاری در این پروژه در سال ۱۹۵۲ به بیش از یکصد هزار نفر می رسید. بیش از ۱۵۰۰۰ نفر از این کارگران بخاطر گرسنگی و سوء تغذیه در طول ساخت این کانال که از سال ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۲ طول کشید، جان خود را از دست دادند.

مکان های دیدنی ولگوگراد

برج آتش نشانی ولگوگراد ؛ Zatsaritsynskaya fire tower

برج آتش نشانی ولگوگراد Zatsaritsynskaya fire tower یکی از مکان های دیدنی ولگوگراد است که در سال 1897 ساخته شده و تاریخی غنی پشت آن قرار دارد. این برج در جریان نبرد خونین استالین گراد در طول جنگ دوم جهانی نابود شد اما در سال 1995 به طور کامل بازسازی شد و به شکل اصلی اولیه‌اش بازگشت. در سفر به ولگوگراد برای دیدن چشم انداز زیبای شهر ولگوگراد می‌توانید به بالاترین نقطه این برج بروید.

مکان های دیدنی ولگوگراد

کلیسای تمام مقدسات ؛ All Saints Church

می‌توان گفت که تقریبا تمام شهرهای کشور روسیه کلیساهای زیبایی دارند و شهر ولگوگراد نیز از این امر مستثنی نیست. این کلیسا نیز همانند یادبود سرزمین مادری فرامی‌خواند در تپه مامایف واقع شده و در محوطه همین تندیس واقع شده است. این کلیسا از اهمیت خاصی در بین مردم ولگوگراد داشته و یکی از مکان‌هایی است که در سفر به ولگوگراد نباید آن را از دست داد.

مکان های دیدنی ولگوگراد

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی مکان های دیدنی ولگوگراد به عنوان یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ پرداختیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *