جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود را بشناسید – قسمت دوم

نیژنی نووگورود یکی از شهرهای میزبان جام جهانی است که مکان‌های دیدنی زیبایی نیز دارد. در این مطلب با زرین نما بلاگ همراه شده و با مکان های دیدنی نیژنی نووگورود آشنا شوید.

[c][/c]

مطالعه قسمت قبلی:

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود – قسمت اول

جام جهانی ۲۰۱۸ در پهناورترین کشور جهان یعنی روسیه برگزار خواهد شد و افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا این دوره از جام جهانی را از نزدیک و در کشور روسیه ببینند. یکی از شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نیژنی نووگورد می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه جاذبه‌های گردشگری نیژنی نووگورود، مطالب قبلی زرین نما بلاگ در رابطه با راهنمای سفر به نیژنی نووگورود و روسیه را نیز مطالعه نمایید تا با این شهر بیشتر آشنا شوید. همچنین برای آشنایی بیشتر با روسیه می‌توانید مطالب قبلی زرین نما در رابطه با این کشور را مطالعه کنید:

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود را بشناسید – قسمت دوم

در ادامه با معرفی مکان های دیدنی نیژنی نووگورود و کارهایی که در سفر به این شهر نباید از دست داد همراهتان هستیم:

خیابان بولشایا پوکروسکایا| Bolshaya Pokrovskaya

این خیابان یکی از بهترین مکان‌های نیژنی نووگورود برای غرق شدن در فرهنگ مردم این شهر است که در قلب نیژنی نووگورود قرار گرفته است. این خیابان زیبا یکی از شاداب‌ترین نقاط شهر است که با هر بار رفتن به آن شاهد چشم‌اندارهای هیجان‌انگیز جدیدی خواهید بود. ساختمان‌های زیبا و با شکوه در هر دو طرف این خیابان بیان‌گر معماری زیبای نیژنی نووگورود بوده و فروشگاه‌ها و مغازه‌های موجود در خیابان نیز بهترین مکان برای تهیه سوغات نیژنی نووگورود و روسیه می‌باشد. خیابان بولشایا پوکروسکایا برای افرادی که به دنبال زندگی شبانه هستند نیز مکان مناسبی به حساب می‌آید. چرا که با غروب آفتاب و روشن شدن چراغ‌ها، این خیابان چهره جدیدی به خود گرفته و مکان مناسبی برای لذت بردن از زندگی شبانه می‌شود. در این خیابان بارهایی نیز وجود دارند که در بین قشر دانشجوهای شهر پرطرفدار هستند.

مکان های دیدنی نیژنی نووگورود

پله‌های چکالوف | The Chkalov Staircase

مکانی ایده‌آل برای تماشای غروب آفتاب که توسط دولت شوروی ساخته شده و یکی از مکان‌های دیدنی منحصر به فرد نیژنی نووگورود شناخته می‌شود. نام این پله‌ها از خلبان معروف، والری چکالوف گرفته شده است که برای اولین بار از مسکو به ونکوور پرواز کرد؛ در بالای پله‌ها نیز بنای یادبودی از این خلبان ساخته شده است. این مکان با بیش از ۱۵۰۰ پله، تبدیل به یکی از مکان‌های مورد علاقه مردم شهر برای استراحت و قرار گذاشتن شده است.

مکان های دیدنی نیژنی نووگورود

موزه روکاویشنیکو | The Rukavishnikov Estate Museum

روکاویشنیکو یکی از ثروتمندترین خانواده‌های روسی و تاجری در نیژنی نووگورود بوده است. کاخ این خانواده هم‌اکنون به عنوان موزه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و با رفتن به آن می‌توان تصویری از میزان ثروت خانواده‌های ثروتمند در زمان تزار را در ذهن داشت. این بنای باشکوه متعلق به قرن نوزدهم در میان فضایی سبز و زیبا قرار گرفته و بهترین مکان برای دور شدن از ازدحام و هیاهوی شهر می‌باشد.

مکان های دیدنی نیژنی نووگورود

موزه ساخارو | The Sakharov Museum

موزه ساخارو به آندره ساخارو Andrei Sakharov دانشمند روسی اختصاص یافته است؛ دانشمند فیزیک هسته‌ای و فعال حقوق بشر که به مدت شش سال به مکانی که این موزه هم‌اکنون در آن قرار دارد تبعید شده بود. این دانشمند به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری خود از طرف دولت جماهیر شوروی مورد آزار و اذیت‌های فراوانی قرار گرفته و در عین حال یک بار جایزه نوبل نیز دریافت کرده بود.

مکان های دیدنی نیژنی نووگورود

مرکز ملی هنر معاصر

در داخل کاخ کرملین نیژنی نووگورود یکی از بهترین گالری‌های هنری مدرن روسیه وجود دارد. این گالری به به گالری‌ها و نمایشگاه‌های موجود در مسکو و سن پترزبورگ نیز مرتبط بوده و در آن تعدادی از بهترین آثار هنری روسیه و آثار بین‌المللی به نمایش گذاشته می‌شود. این گالری‌ها همواره در حال گسترش و پیشرفت بوده و مسئولین در حال افزودن نمایشگاه‌ها، سالن‌های کنسرت، رستوران و… به آن‌ها هستند.

مکان های دیدنی نیژنی نووگورود

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی مکان های دیدنی نیژنی نووگورود که در سفر به این شهر نباید از دست داد پرداختیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید. شما هم نظرات خود را در مورد این شهر با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: theculturetrip

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *