سفری به یادماندنی به روسیه | معرفی جاذبه‌های گردشگری روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان و یکی از زیباترین کشورهای جهان است که قسمتی از آن در آسیا و قسمت دیگر آن در اروپا قرار گرفته است. روسیه جاذبه‌های گردشگری و رمز وو رازهای فراوانی داشته و سالانه میزبان گردشگران زیادی است. از طرفی نیز این کشور میزبان بازی‌های جام حهانی ۲۰۱۸ فوتبال خواهد بود و رییس جمهور روسیه اعلام کردهه است که تماشاگران این دوره از جام جهانی نیازی به کسب ویزا نخواهند داشت. در این پست « زرین‌نما بلاگ » قصد داریم که مکان های دیدنی روسیه را خدمتتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مطالعه قسمت قبل : سفری به یادماندنی به روسیه (قسمت اول)

 

مکان های دیدنی روسیه ؛ سفری به یادماندنی به پهناورترین کشور جهان (قسمت دوم)

 

  • کلیسای جامع سنت باسیل (St. Basil’s Cathedral)

کلیسای جامع سنت باسیل یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های گردشگری شهر مسکو است که در میدان سرخ قرار گرفته است. این کلیسا به دستور «ایوان مخوف» (یکی از تزاران امپراتوری روسیه) ساخته شده است و بدون شک یکی از منحصر به فردترین کلیساهای جهان است. از نکات جالب درباره این کلیسا این است که به دستور ایوان مخوف سازنده این بنا یعنی «پوستنیک یاکلووف» را کور کردند تا نتواند دیگر بنایی به این زیبایی طراحی کند؛ تا روزی رقیب این سازه منحصر به فرد و زیبا نگردد. لازم به ذکر است که کلیسای سنت باسیل اکنون به عنوان موزه استفاده شده و به عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو شناخته می‌شود.

آدرس‌ :  Krasnaya Sq., 2, Moscow 109012, Russia

شماره تلفن : +7 495 698-33-04

وبسایت : shm

ساعات بازدید : هر روز – ۱۰:۰۰ صبح تا ۰۷:۰۰ عصر

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ کلیسای جامع سنت باسیل یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های گردشگری شهر مسکو است که در میدان سرخ قرار گرفته و اکنون به عنوان موزه استفاده شده و به عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو شناخته می‌شود.

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ کلیسای جامع سنت باسیل به دستور «ایوان مخوف» (یکی از تزاران امپراتوری روسیه) ساخته شده است و بدون شک یکی از منحصر به فردترین کلیساهای جهان است.

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ از نکات جالب درباره کلیسا سنت باسیل این است که به دستور ایوان مخوف سازنده این بنا یعنی «پوستنیک یاکلووف» را کور کردند تا نتواند دیگر بنایی به این زیبایی طراحی کند؛ تا روزی رقیب این سازه منحصر به فرد و زیبا نگردد.

 

 

  • گراند پالاس (Grand Palace)

«گراند پالاس» که با نام‌های «کاخ بزرگ»، «کاخ پیترهف» و «کاخ ورسای» نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از کاخ‌ها و باغ‌های بزرگ است که برای پیتر کبیر، پادشاه روسیه در شهر سن پترزبورگ ساخته شده بود. این کاخ زیبا و وسیع از ۱۷۶ فوراه زیبا، بیش از ۲۰۰ مجسمه با شکوه، جند آبشار، و انواع نقاشی‌ها و دیوارهای طلاکاری شده زیبا تشکیل شده است. محیط گراند پالاس نیز با وجود درخت‌ها و گل‌های فراوان و زیبا بسیار زیبا و دیدنی است.

آدرس‌ : 2 Razvodnaya Street, Peterhof, St. Petersburg198516, Russia

شماره تلفن :+7 812 450-52-87

وبسایت : peterhofmuseum

ساعات بازدید : یکشنبه تا جمعه – ۰۹:۰۰ صبح تا ۰۷:۰۰ عصر ؛ شنبه‌ها – ۰۹:۰۰ صبح تا ۱۰:۰۰ شب

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ کاخ زیبا و وسیع «گراند پالاس» از ۱۷۶ فوراه زیبا، بیش از ۲۰۰ مجسمه با شکوه، جند آبشار، و انواع نقاشی‌ها و دیوارهای طلاکاری شده زیبا تشکیل شده است

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ «گراند پالاس» که با نام‌های «کاخ بزرگ»، «کاخ پیترهف» و «کاخ ورسای» نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از کاخ‌ها و باغ‌های بزرگ است.

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ کاخ گراند پالاس برای پیتر کبیر، پادشاه روسیه در شهر سن پترزبورگ ساخته شده بود و امروزه یکی از جاذبه‌های گردشگری روسیه به حساب می‌آید

 

 

  • گالری ترتیاکوف (The State Tretyakov Gallery)

گالری ترتیاکوف از جمله مکان های دیدنی روسیه است که در شهر مسکو واقع شده است. در این گالری ۵۲ تالار وجود دارد که هر کدام از آن‌ها به دوره زمانی ویژه‌ای تعلق دارد. در این تالارها تعدادی از شاهکارهای هنری روسیه مانند نقاشی‌ها و مجسمه‌های روسی وجود دارند. گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از آثار هنری موجود در این گالری به شهر مسکو سفر می‌کنند.

آدرس‌ : Lavrushinskiy ln, 10, Moscow 119017, Russia

شماره تلفن : +7 495 953-10-51

وبسایت : tretyakovgallery

ساعات بازدید : شنبه، یکشنبه، سه شنبه و چهار شنبه – ۱۰:۰۰ صبح تا ۰۶:۰۰ شب ؛ پنج شنبه و جمعه – ۱۰:۰۰ صبح تا ۰۹:۰۰ شب

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ گالری ترتیاکوف از جمله مکان های دیدنی روسیه است که در شهر مسکو واقع شده است

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ در گالری ترتیاکوف ۵۲ تالار وجود دارد که هر کدام از آن‌ها به دوره زمانی ویژه‌ای تعلق دارد.

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ در تالارهای گالری ترتیاکوف تعدادی از شاهکارهای هنری روسیه مانند نقاشی‌ها و مجسمه‌های روسی وجود دارند که گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این آثار به شهر مسکو سفر می‌کنند

 

 

  • کاخ کاترین (Catherine Palace and Park)

کاخ کاترین در شهر پوشکین، در ۳۰ کیلومتری شهر سنت پترزبورگ، واقع شده و یکی از باشکوه‌ترین کاخ‌های جهان به حساب می‌آید. این کاخ در محلی به نام «تزارسکویه سلو (Tsarskoye Selo)» به معنی «دهکده تزارها» قرار گرفته و قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر بوده است. این کاخ اتاق‌های زیبا و باشکوهی متعددی دارد که اتاق کهربا یکی از دیدنی‌ترین این اتاق‌ها است. .تمام وسایل این اتاق از جمله میز و صندلی، تزئینات دیوار و سقف این اتاق از سنگ کهربا ساخته شده‌اند. باغ سرسبز و دریاچه موجود در مرکز این باغ در محوطه کاخ کاترین نیز زیبایی و شکوه این کاخ را چندین برابر کرده است. به عقیده بسیاری در سفر به سن پترزبورگ نباید بازدید از این کاخ را از دست داد.

آدرس‌ :  Sadovaya St., 7 | Ekaterininskiy Park, Pushkin, St. Petersburg 196601, Russia

شماره تلفن : +7 812 466-66-74

وبسایت : tzar

ساعات بازدید : چهارشنبه تا دوشنبه – ۱۰:۰۰ صبح تا ۰۶:۰۰ عصر

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ کاخ کاترین در شهر پوشکین، در ۳۰ کیلومتری شهر سنت پترزبورگ، و در محلی به نام «تزارسکویه سلو (Tsarskoye Selo)» به معنی «دهکده تزارها» واقع شده و یکی از باشکوه‌ترین کاخ‌های جهان به حساب می‌آید

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ کاخ کاترین قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر بوده است و اتاق‌های زیبا و باشکوهی متعددی دارد. باغ سرسبز و دریاچه موجود در مرکز این باغ در محوطه کاخ کاترین نیز زیبایی و شکوه این کاخ را چندین برابر کرده است.

 

مکان های دیدنی روسیه
مکان های دیدنی روسیه ؛ کاخ کاترین اتاق‌های زیبا و باشکوهی متعددی دارد که اتاق کهربا یکی از دیدنی‌ترین این اتاق‌ها است. .تمام وسایل این اتاق از جمله میز و صندلی، تزئینات دیوار و سقف این اتاق از سنگ کهربا ساخته شده‌اند

 

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. در پست‌های بعدی «زرین‌نما بلاگ» منتظر معرفی ادامه جاذبه های گردشگری روسیه باشید.

برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : tripadvisor

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *