زیباترین مکان‌های پاییزی جهان را بشناسید – قسمت اول

فصل پاییز همراه با برگ‌های رنگارنگ خود زیبایی‌های بی‌شماری را خلق می‌کند. این فصل همانند فصل بهار علاقمندان بسیاری داشته و طرفداران خاص خود را دارد. در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی مکان های دیدنی در پاییز در سراسر دنیا همراه با تصاویری از این مکان‌ها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

[c][/c]

مطالب مرتبط:

مکان های دیدنی در پاییز

نارا؛ ژاپن

شاید تصاویر زیبای فراوانی از شکوفه‌های گیلاس ژاپن و فصل بهار این کشور دیده باشید، اما بایستی بگوییم که فصل پاییز ژاپن نیز همانند بهار این کشور زیبا است. در فصل پاییز در سراسر ژاپن می‌توان مناظر زیبایی از برگ‌های زرد، قرمز و نارنجی رنگ پاییزی را مشاهده کرد، اما در شهر نارا که در فاصله زیادی به کیوتو قرار ندارد، این مناظر شگفت‌انگیز بیشتر بوده و زیبایی‌های خاصی دارند. پارک بزرگی در این شهر وجود دارد که در فصل پاییز تبدیل به یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های این شهر و حتی ژاپن می‌شود.

در مورد ژاپن بیشتر بخوانید:

مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز

دره آگاوا (Agawa Canyon)؛ کانادا

دره آگاوای کانادا در فصل پاییز با مناظر شگفت‌انگیز و برگ‌های پاییزی خود تبدیل به یکی مسحور کننده‌ترین مکان‌های دنیا می‌شود. این دره مسیری ۱۱۴ مایلی ار زمین‌های کانادا را پوشش داده و یکی از زیباترین مکان‌های کشور کانادا نیز محسوب می‌شود که در فصل پاییز زیبایی‌های آن چند برابر می‌شود. این دره الهام‌بخش هنرمندان بسیاری در سراسر جهان برای خلق نقاشی‌ها و آثار هنری بوده است.

در مورد کانادا بیشتر بخوانید:

مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز

جنگل دین؛ انگلستان

جنگل دین یکی از جنگل‌های قدیمی کشور انگلستان محسوب می‌شود که زمانی به عنوان شکارگاه خاندان سلطنتی محسوب می‌شد، اما امروزه از آن به عنوان یکی از زیباترین مکان های دیدنی در پاییز در کشور انگلستان یاد می‌شود. این جنگل با داشتن درختان گوناگونی مانند بلوط، راش، شاه بلوط شیرین و… طیف وسیعی از رنگ‌های پاییزی را در این فصل در خود داشته و به نمایش می‌گذارد.

مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز

کوه‌های وایت؛ نیوهمپشایر؛ آمریکا

نام ایالت نیوانگلند آمریکا به پاییز گره خورده است و این ایالت به اندازه‌ای مناظر زیبا در فصل پاییز دارد که انتخاب تنها یک مورد از آن‌ها اندکی سخت است. اما کوه‌های وایت نیوهمپشایر بدون شک یکی از زیباتری مکان‌های پاییزی، نه تنها در این ایالت، بلکه در کل دنیا است. در فصل پاییز و مخصوصا در اوایل اکتبر با رفتن به این کوه‌ها شاهد سیلی از برگ‌های قرمز رنگ خواهید بود که مناظری بی‌بدیل را خلق کرده‌اند.

در مورد آمریکا بخوانید:

مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز

دره لوار؛ فرانسه

دره‌ی لوآر یا لوار (Loire) در مرکز فرانسه مناظری بسیار زیبا داشته و پوشیده از باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و کاخ‌های دیدنی است. رود لوار با طول ۱۰۱۲ کیلومتر نیز طولانی‌ترین رود فرانسه است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و از میان این دره می‌گذرد. درختان و گیاهان سرسبز این دره در فصل پاییز به رنگ زرود و نارنجی درآمده و تبدیل به یکی از زیباترین مکان‌های فرانسه می‌شود. فصل پاییز زمان برداشت محصولات نیز بوده و به همین دلیل جذابیت این دره در پاییز بیشتر نیز می‌شود.

در مورد فرانسه بیشتر بخوانید:

مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز مکان های دیدنی در پاییز

مطالعه قسمت دوم:

زیباترین مکان های پاییزی – قسمت دوم

 

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی زیباترین مکان‌ها و مناظر پاییزی کشورهای مختلف پرداختیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید. به نظر شما کدام یک از این مکان‌ها برای سفر در پاییز بهتر هستند؟

منبع: lonelyplanet

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *