جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی اسپانیا، از مساجد تاریخی تا نمایش گاوبازی

اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است که در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. اسپانیا دومین صنعت صنعت گردشگری دنیا به حساب آمده و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. در این پست از زرین نما بلاگ با ما همراه باشید تا با مکان های دیدنی اسپانیا آشنا شوید.

 

شاید بسیاری کشور اسپانیا را با فوتبال آن بشناسند، ولی از جاذبه‌ها و دیدنی‌های این کشور بی‌خبر باشند. در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا بدل شده است. امروزه اقلیم، آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی اسپانیا باعث شده است تا گردشگری به یکی از صنایع اصلی و همچنین منبع درآمد و اشتغال ثابت برای این کشور بدل شود. سازوکار رتبه‌بندی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در اسپانیا بسیار سخت‌گیرانه‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است و به همین دلیل هتل‌های اسپانیایی سطح بالاتر و گران‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. در ادامه با تعدادی از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی اسپانیا آشنا شوید.

 

جاذبه ها و مکان های دیدنی اسپانیا :

 

 • الحمرا ؛ Alhambra

الحمرا که بخشی از آن قلعه، بخشی قصر و بخش دیگر آن باغ است مشرف بر شهر گِرانادا واقع شده است. این کاخ به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر شمال آفریقا (عرب) و شاید یکی از مشهورترین بناهای اسلامی جهان بشمار می‌آید. این بنا در قرن چهاردهم و با دستور «سلطان نسرید» ساخته شده و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری اسپانیا به حساب می‌آید و گردشگران زیادی نیز برای از بازدید از آن به کشور اسپانیا و شهر گرانادا سفر می‌کنند.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ الحمرا که بخشی از آن قلعه، بخشی قصر و بخش دیگر آن باغ است مشرف بر شهر گِرانادا واقع شده و به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر شمال آفریقا بشمار می‌آید.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ این بنا در قرن چهاردهم و با دستور «سلطان نسرید» ساخته شده و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری اسپانیا به حساب می‌آید و گردشگران زیادی نیز برای از بازدید از آن به کشور اسپانیا و شهر گرانادا سفر می‌کنند.

 

 • مسجد-کلیسای جامع قرطبه ؛ Mezquita of Cordoba

مسجد جامع قرطبه یا مزکیتا یا هماه مسجد جامع کوردوبا، در سال 786 میلادی توسط «عبدالرحمن اول» ساخته شد و بعد از تصرف مجدد شهر کوردوا توسط اسپانیایی ها به کلیسا تبدیل شد. ساخت بنای این مسجد تقریبا دو قرن و نیم به طول انجامیده است. این مسجد بنایی شگفت‌انگیز است که به خاطر ستون‌ها و آرک‌های درون سالن اصلی‌اش مشهور است.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ مسجد جامع قرطبه یا مزکیتا یا هماه مسجد جامع کوردوبا، در سال 786 میلادی توسط «عبدالرحمن اول» ساخته شد و بعد از تصرف مجدد شهر کوردوا توسط اسپانیایی ها به کلیسا تبدیل شد.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ ساخت بنای این مسجد تقریبا دو قرن و نیم به طول انجامیده است. این مسجد بنایی شگفت‌انگیز است که به خاطر ستون‌ها و آرک‌های درون سالن اصلی‌اش مشهور است.

 

 • ال اسکوریال ؛ El Escorial

ال اسکوریال محلی برای اقامت پادشاه اسپانیا است که در شهر «سن لورنزو دی ال اسکوریول» و در حدود ۴۵ کیلومتری شمال پایتخت اسپانیا یعنی مادرید واقع شده است. این کاخ مرکز سیاسی امپراطوری کشور اسپانیا در زمان حکومت «شاه فیلیپ دوم» بوده است.  امروزه از این کاخ به عنوان صومعه، موزه، قصر سلطنتی و مدرسه استفاده می‌شود.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ ال اسکوریال محلی برای اقامت پادشاه اسپانیا است که در شهر «سن لورنزو دی ال اسکوریول» و در حدود ۴۵ کیلومتری شمال پایتخت اسپانیا یعنی مادرید واقع شده است.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ این کاخ مرکز سیاسی امپراطوری کشور اسپانیا در زمان حکومت «شاه فیلیپ دوم» بوده است.  امروزه از این کاخ به عنوان صومعه، موزه، قصر سلطنتی و مدرسه استفاده می‌شود.

 

مطالب مرتبط : آشنایی با شهرهایی مخفی و زیبا در اروپا

 

 • ساگرادا فامیلیا ؛ Sagrada Família

ساگرادا فامیلیا (واژه‌ای لاتین به معنی خانواده مقدس) کلیسایی در شهر بارسلون اسپانیا است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر نیز محسوب می‌شود. کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از بزرگ ترین کلیساهای کاتولیک قرون وسطی در بارسلونا و یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری اسپانیا محسوب می‌شود.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ ساگرادا فامیلیا (واژه‌ای لاتین به معنی خانواده مقدس) کلیسایی در شهر بارسلون اسپانیا است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر نیز محسوب می‌شود.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛  کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از بزرگ ترین کلیساهای کاتولیک قرون وسطی در بارسلونا و یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری اسپانیا محسوب می‌شود.

 

 • ایبیزا ؛ Ibiza

ایبیزا یکی از جزیره‌های معروف دریای مدیترانه است که در کشور اسپانیا و در کل بین سواحل اروپایی از جمله سواحل معروف و محبوب به حساب می‌آید. به طوری که در روزهای تابستانی، جمعیت جزیره حدودا دو برابر شده و گردشگرانی که برای خوشگذرانی به این جزیره آمده‌اند در همه جای جزیره دیده می‌شوند. بسیاری از گردشگران به ویژه از آلمان، فرانسه، بریتانیا و هلند برای استراحت و آفتاب گرفتن در سواحل این جزیره به ایبیزا می‌آیند.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ ایبیزا یکی از جزیره‌های معروف دریای مدیترانه است که در کشور اسپانیا و در کل بین سواحل اروپایی از جمله سواحل معروف و محبوب به حساب می‌آید.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ به طوری که در روزهای تابستانی، جمعیت جزیره حدودا دو برابر شده و گردشگرانی که برای خوشگذرانی به این جزیره آمده‌اند در همه جای جزیره دیده می‌شوند.

 

 • کوئنکا ؛ Cuenca

کوئنکا یکی از شهرهای کوچک اسپانیا است که بین دو شهر معروف والنسیا و مادرید قرار گرفته است. این شهر در قسمت‌های تند شیب‌دار کوه‌ها قرار داشته و یکی از عجیب‌ترین و شگفت‌انگیزترین شهرهای قرون وسطایی به حساب می‌آید. بسیاری از خانه‌های این شهر در لبه صخره‌ها ساخته شده‌اند و این امر باعث شده است که نظر گردشگران بسیاری به این شهر جلب شود.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ کوئنکا یکی از شهرهای کوچک اسپانیا است که بین دو شهر معروف والنسیا و مادرید قرار گرفته است.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ این شهر در قسمت‌های تند شیب‌دار کوه‌ها قرار داشته و یکی از عجیب‌ترین و شگفت‌انگیزترین شهرهای قرون وسطایی به حساب می‌آید.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ بسیاری از خانه‌های این شهر در لبه صخره‌ها ساخته شده‌اند و این امر باعث شده است که نظر گردشگران بسیاری به این شهر جلب شود.

 

 • قنات سگویا ؛ Aqueduct of Segovia

قنات سگویا از جمله معروف‌ترین آثار تاریخی حفاظت شده اسپانیا است که از دوران رومی‌ها باقی مانده است. این قنات از ۲۴۰۰۰ بلوک بزرگ گرانیت ساخته شده است و آب آن مسافتی ۱۶ کیلومتری را از رودخانه «فریو» به «سگویا» انتفال می‌دهد. نکته جالبی که در رابطه با قنات سگویا وجود دارد، این است که با وجود گذشت سالیان زیادی از عمر این قنات هنور  هم تامین کننده آب شهر است.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ قنات سگویا از جمله معروف‌ترین آثار تاریخی حفاظت شده اسپانیا است که از دوران رومی‌ها باقی مانده است.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ این قنات از ۲۴۰۰۰ بلوک بزرگ گرانیت ساخته شده است و آب آن مسافتی ۱۶ کیلومتری را از رودخانه «فریو» به «سگویا» انتفال می‌دهد.

 

 • لا کونچا ؛ La Concha

لا کونچا یکی از بهترین مکان‌ها و بهترین شهرهای ساحلی است که در سفر به اسپانیا می‌توان از آن بازدید کرد. این شهر ساحلی یکی از بهترین شهرهای ساحلی، نه تنها در کشور اسپانیا بلکه در کل اروپا به حساب می‌آید. لا کونچا در اکثر مناطق اروپا زبانزد بوده و گردشگران می‌توانند در آن از تفریحات آبی مانند موج سواری، تفرجگاه‌های اطراف ساحل، انواع رستوران‌ها با غذاهای لذیذ و مناظر زیبا لذت ببرند.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ لا کونچا یکی از بهترین مکان‌ها و بهترین شهرهای ساحلی است که در سفر به اسپانیا می‌توان از آن بازدید کرد. این شهر ساحلی یکی از بهترین شهرهای ساحلی، نه تنها در کشور اسپانیا بلکه در کل اروپا به حساب می‌آید.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ لا کونچا در اکثر مناطق اروپا زبانزد بوده و گردشگران می‌توانند در آن از تفریحات آبی مانند موج سواری، تفرجگاه‌های اطراف ساحل، انواع رستوران‌ها با غذاهای لذیذ و مناظر زیبا لذت ببرند.

 

 • فرار از گاوهای وحشی ؛ Running of the Bulls

در شهر پامپلونا (Pamplona)، هر سال و از چهارم تا شانزدهم جولای جشنواره‌ای عجیب و البته خطرناک برگزار می‌شود. در این جشنواره تعدادی گاوهای وحشی در خیابان رها می‌شوند و افرادی که در این خیابان هستند بایستی از این گاوها فرار کنند تا آسیبی نبینند.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ در شهر پامپلونا (Pamplona)، هر سال و از چهارم تا شانزدهم جولای جشنواره‌ای عجیب و البته خطرناک برگزار می‌شود.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ در این جشنواره تعدادی گاوهای وحشی در خیابان رها می‌شوند و افرادی که در این خیابان هستند بایستی از این گاوها فرار کنند تا آسیبی نبینند.

 

 • قصر سلطنتی ؛ Palacio Real

قصر سلطنتی مادرید یکی از دیدنی‌ترین مکان‌‌های شهر مادرید است و از مهم‌ترین سمبل‌های شهر مادرید به حساب می‌آید. این قصر اقامت‌گاه رسمی پادشاهان اسپانیا بوده است و در آن جشن‌ها و مراسم دولتی نیز برگزار می‌شود. قصر سلتنطی در شب کریسمس 1734 دچار یک آتش سوزی شدیدی شد و تقریبا فرو ریخت. ولی از سال 1734 تا 1755 و به دستور «فیلیپ» پادشاه وقت اسپانیا از نو ساخته شد.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ قصر سلطنتی مادرید یکی از دیدنی‌ترین مکان‌‌های شهر مادرید است و از مهم‌ترین سمبل‌های شهر مادرید به حساب می‌آید. این قصر اقامت‌گاه رسمی پادشاهان اسپانیا بوده است و در آن جشن‌ها و مراسم دولتی نیز برگزار می‌شود.

 

مکان های دیدنی اسپانیا
مکان های دیدنی اسپانیا ؛ قصر سلتنطی در شب کریسمس 1734 دچار یک آتش سوزی شدیدی شد و تقریبا فرو ریخت. ولی از سال 1734 تا 1755 و به دستور «فیلیپ» پادشاه وقت اسپانیا از نو ساخته شد.

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : touropia

دسته بندی های مرتبط

4 دیدگاه برای ”جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی اسپانیا، از مساجد تاریخی تا نمایش گاوبازی

 1. گزارش ویدیوئی – گرانادا (اندلس) – اسپانیا

  با سلام

  سومین و آخرین بخش گزارش ویدیوی‌ام در باره اندلس را تقدیم می‌کنم

  در این قسمت به شهر گرانادا رفته و بعد از گشتی در شهر از قصر بسیار زیبای الحمرا دیدن می‌کنیم

  https://www.youtube.com/watch?v=LCMHyXqeiPg

  قسمت اول : سویا

  https://www.youtube.com/watch?v=JVvNCY2ZXX8

  قسمت دوم : کوردوبا

  https://www.youtube.com/watch?v=eEWnLqn2eSY

 2. گزارش ویدیوئی – گرانادا (اندلس) – اسپانیا

  با سلام

  سومین و آخرین بخش گزارش ویدیوی‌ام در باره اندلس را تقدیم می‌کنم

  در این قسمت به شهر گرانادا رفته و بعد از گشتی در شهر از قصر بسیار زیبای الحمرا دیدن می‌کنیم

  https://www.youtube.com/watch?v=LCMHyXqeiPg

  قسمت اول : سویا

  https://www.youtube.com/watch?v=JVvNCY2ZXX8

  قسمت دوم : کوردوبا

  https://www.youtube.com/watch?v=eEWnLqn2eSY

 3. گزارش ویدیوئی – گرانادا (اندلس) – اسپانیا

  با سلام

  سومین و آخرین بخش گزارش ویدیوی‌ام در باره اندلس را تقدیم می‌کنم

  در این قسمت به شهر گرانادا رفته و بعد از گشتی در شهر از قصر بسیار زیبای الحمرا دیدن می‌کنیم

  https://www.youtube.com/watch?v=LCMHyXqeiPg

  قسمت اول : سویا

  https://www.youtube.com/watch?v=JVvNCY2ZXX8

  قسمت دوم : کوردوبا

  https://www.youtube.com/watch?v=eEWnLqn2eSY

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *