مکانهای دیدنی باکو که در سفر به آذربایجان نباید از دست داد

پایتخت کشور آذربایجان یعنی شهر زیبای باکو، که خواهر خوانده شهر تبریز نیز به حساب می‌آید، با جاذبه‌های گردشگری خود تبدیل به یکی از شهرهای توریستی منطقه شده است. گردشگران زیادی برای بازدید از مکانهای دیدنی باکو مثل کاخ شیروان شاه، برج دختر، معماری سنگی و رستوران‌ها و مغازه‌های سنتی به این شهر می‌آیند. در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی جاهای دیدنی باکو پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

[c][/c]

مکانهای دیدنی باکو که در سفر به این شهر نباید آن‌ها را از دست داد:

 

 

در مورد باکو بیشتر بخوانید:

 

  • قصر شيروان شاه

قصر شیروان شاه از جمله دیدنی های باکو است که در «شهر قدیم» یا همان «ایچری شهر» قرار گرفته و یکی از سمبل‌های این شهر به حساب می‌آید. این قصر در قرن پانزدهم که « شیروان شاه » پادشاه آذربایجان شده بود ساخته شد و یکی از بناهایی است که به خوبی از آن محافظت شده و نسبتا سالم باقی مانده است. در سال ۲۰۰۰ قصر شیروان شاه به عنوان یکی از آثار میراث جهانی یونسکو شناخته شد. این مکان زیبا و با شکوه تنها پنج دقیقه با پای پیاده از ایستگاه متروی «ایچری شهر» فاصله دارد. این کاخ برای دوستداران تاریخ می‌‏تواند مکان مناسبی جهت بازدید باشد.

لازم به ذکر است که «ایچری شهر» بافت قدیم شهر باکو است که از آن با نام «ارگ باکو» نیز یاد می‌شود. این قسمت شهر در شمال غربی خلیج باکو واقع شده و جزو دیدنی‌ترین مکان‌های باکو بشمار می‌رود که در سال ۲۰۰۰ میلادی در شمار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. جاهای دیدنی باکو

مشاهده مکان قصر شیروان شاه در گوگل مپ

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ قصر شیروان شاه از جمله دیدنی های باکو است که در «شهر قدیم» یا همان «ایچری شهر» قرار گرفته و یکی از سمبل‌های این شهر به حساب می‌آید.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛‌ قصر شیروان شاه در قرن پانزدهم که « شیروان شاه » پادشاه آذربایجان شده بود ساخته شد و یکی از بناهایی است که به خوبی از آن محافظت شده و نسبتا سالم باقی مانده است.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛‌ در سال ۲۰۰۰ قصر شیروان شاه به عنوان یکی از آثار میراث جهانی یونسکو شناخته شد. این مکان زیبا و با شکوه تنها پنج دقیقه با پای پیاده از ایستگاه متروی «ایچری شهر» فاصله دارد.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ «ایچری شهر» بافت قدیم شهر باکو است که از آن با نام «ارگ باکو» نیز یاد می‌شود و در شمال غربی خلیج باکو واقع شده که جزو دیدنی‌ترین مکان‌های باکو بشمار می‌رود.

 

  • برج دختر

برج دختر که در زبان آذری به آن « Qiz Qalasi » گفته می‌شود، یکی از برترین جاذبه های گردشگری باکو حساب می‌شود. این برج که در نزدیکی فرودگاه باکو قرار گرفته است، دومین جاذبه پربازدید شهر باکو محسوب می‌شود. در صورت سفر به باکو حتما به این مکان بروید و از بالای برج به نمای زیبای شهر باکو نظاره کرده و تصاویر زیبایی از این شهر را ثبت کنید. گفته می‌شود که بنای اولیه برج دختر بیشتر از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد، اما سازه فعلی به قرن دوازدهم بازمی‌گردد. اسم این برج باعث شده است که داستان‌های عجیب و غریب و افسانه‌های جالبی در موردش گفته شود که در بیشتر این داستان‌ها رد پای یک دختر شاه پریان دیده می‌شود. برج دختر نیز در همانند قصر شیروان شاه در شهر قدیم قرار گرفته است و با پای پیاده می‌توان از آنجا به مترو رسید. جاهای دیدنی باکو

مشاهده مکان برج دختر در گوگل مپ

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ برج دختر که در زبان آذری به آن « Qiz Qalasi » گفته می‌شود، یکی از برترین جاذبه های گردشگری باکو حساب می‌شود. این برج که در نزدیکی فرودگاه باکو قرار گرفته است، دومین جاذبه پربازدید شهر باکو محسوب می‌شود.

 

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ اسم برج دختر باعث شده است که داستان‌های عجیب و غریب و افسانه‌های جالبی در موردش گفته شود که در بیشتر این داستان‌ها رد پای یک دختر شاه پریان دیده می‌شود.

 

  • برج های شعله

برج‌های شعله نام سه برج در شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان است که توسط شرکت آمریکایی ساخته شده و معماری شگفت‌انگیزی دارند. طراحی این برج‌ها به شکل شعله است و از نامشان نیز از طرحشان الهام گرفته است. این برج‌ها که بلندترین آسمان خراش‌های شهر باکو هستند، ارتفاعی در حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر داشته و یکی از سمبل‌های شهر باکو شناخته می‌شوند. ارتفاع این برج‌ها باعث شده که از اکثر نقاط شهر، این برج‌ها دیده شوند. برج های شعله شامل یک ‏هتل، بخش اداری و آپارتمان می‌باشند. هتل پنج ستاره‏Fairmont ‎‏ که از جمله هتل‌های معروف شهر باکو است، در این برج‌ها واقع شده است.

مشاهده مکان برج های شعله در گوگل مپ

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ برج‌های شعله نام سه برج در شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان است که توسط شرکت آمریکایی ساخته شده و معماری شگفت‌انگیزی دارند.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ طراحی این برج‌ها به شکل شعله است و از نامشان نیز از طرحشان الهام گرفته است. این برج‌ها که بلندترین آسمان خراش‌های شهر باکو هستند، ارتفاعی در حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر دارند.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ ارتفاع این برج‌ها باعث شده که از اکثر نقاط شهر، این برج‌ها دیده شوند. برج های شعله یکی از سمبل‌های شهر باکو شناخته می‌شوند.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛  برج های شعله شامل یک ‏هتل، بخش اداری و آپارتمان می‌باشند. هتل پنج ستاره‏Fairmont ‎‏ که از جمله هتل‌های معروف شهر باکو است، در این برج‌ها واقع شده است.

 

  • بلوار باکو

یکی از تجربه‌ها و کارهایی که در سفر به آذربایجان و بازدید از شهر باکو نباید از دست داد، بازدید از بلوار باکو، یکی از خیابان‌های اصلی باکو است که در راستای خلیج دریای خزر قرار گرفته است. در نزدیکی این خیابان پارکی با همین نام همراه با رستوران‌ها، کافه‌ها، چایخانه‌‌ها، و مراکز خرید زیبایی وجود دارند که بر زیبایی و جذابیت بلوار باکو افزوده‌اند. توصیه می‌کنیم که حتما در سفر به باکو از این بلوار (به خصوص در شب) بازدید کنید. بلوار ساحلی باکو یکی از بهترین مکانهای دیدنی باکو برای تجربه زندگی شبانه در باکو نیز به حساب می‌آید. برای آشنایی بیشتر با این مکان پیشنهاد می‌کنیم مطلب بلوار ساحلی باکو را مطالعه کنید. جاهای دیدنی باکوبممی

مشاهده مکان بلوار باکو در گوگل مپ

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ یکی از تجربه‌ها و کارهایی که در سفر به آذربایجان و بازدید از شهر باکو نباید از دست داد، بازدید از بلوار باکو، یکی از خیابان‌های اصلی باکو است که در راستای خلیج دریای خزر قرار گرفته است.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ در نزدیکی این بلوار شهر باکو پارکی با همین نام همراه با رستوران‌ها، کافه‌ها، چایخانه‌‌ها، و مراکز خرید زیبایی وجود دارند که بر زیبایی و جذابیت بلوار باکو افزوده‌اند.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ توصیه می‌کنیم که حتما در سفر به باکو از بلوار باکو (به خصوص در شب) بازدید کنید

 

  • مرکز فرهنگی حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف یک مجموعه فرهنگی در شهر باکو است که توسط معمار معروف بریتانیایی-عراقی »زها حدید» طراحی شده‌ است. معماری این بنا به اندازه‌ای زیبا و شگفت‌انگیز است که در سال ۲۰۱۴ جایزه برترین طراحی سال جهان را ازآن خود کرد. طراحی فوق‌العاده‌ این بنا در کنار رنگ سفید و شفافش، باعث شده است که افراد زیادی فقط برای دیدن و تماشای نمای ساختمان به اینجا بیایند. در داخل این مرکز فرهنگی نمایشگاهی دائمی وجود دارد که در آن می‌توانید انواع لوازم، هدایا، اتومبیل‌ها و لباس‌های حیدر علی اف را مشاهده بفرمایید. علاوه بر این‌ها کنسرت‌ها و برنامه‌های فرهنگی زیادی نیز در مرکز فرهنگی حیدر علی اف برگزار می‌شوند. جاهای دیدنی باکو

 

مشاهده مکان مرکز فرهنگی حیدر علی اف در گوگل مپ

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ مرکز فرهنگی حیدر علی اف یک مجموعه فرهنگی در شهر باکو است که توسط معمار معروف بریتانیایی-عراقی »زها حدید» طراحی شده‌ است.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ معماری این بنا به اندازه‌ای زیبا و شگفت‌انگیز است که در سال ۲۰۱۴ جایزه برترین طراحی سال جهان را ازآن خود کرد.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ طراحی فوق‌العاده‌ این بنا در کنار رنگ سفید و شفافش، باعث شده است که افراد زیادی فقط برای دیدن و تماشای نمای ساختمان به اینجا بیایند

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ . در داخل این مرکز فرهنگی نمایشگاهی دائمی وجود دارد که در آن می‌توانید انواع لوازم، هدایا، اتومبیل‌ها و لباس‌های حیدر علی اف را مشاهده بفرمایید.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ علاوه بر این‌ها کنسرت‌ها و برنامه‌های فرهنگی زیادی نیز در مرکز فرهنگی حیدر علی اف برگزار می‌شوند.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ نمایی زیبا از داخل مرکز فرهنگی حیدر علی اف

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ طراحی فوق‌العاده‌ این بنا در کنار رنگ سفید و شفاف مرکز فرهنگی حیدر علی اف، باعث شده است که افراد زیادی فقط برای دیدن و تماشای نمای ساختمان به اینجا بیایند

 

  • یانار داغ باکو

یانار داغ که در زبان آذری به معنی « کوه سوزان » است، از جمله مکان‌ها عجیب شهر باکو و کشور آذربایجان به حساب می‌آید. این کوه که در فاصله ده کیلومتریی شهر باکو قرار دارد، همیشه در حال سوختن بوده و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. دلیل شعله ور بودن همیشگی این کوه‌،  وجود لایه‌هایی از گاز طبیعی است که در یانار داغ وجود دارد و باعث می‌شود که این کوه همه روزه و در تمام طول سال در طول شبانه روز روشن باشد. جاهای دیدنی باکو

مشاهده مکان یانار داغ باکو در گوگل مپ

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ یانار داغ که در زبان آذری به معنی « کوه سوزان » است، از جمله مکان‌ها عجیب شهر باکو و کشور آذربایجان به حساب می‌آید.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ یانار داغ که در فاصله ده کیلومتریی شهر باکو قرار دارد، همیشه در حال سوختن بوده و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

 

مکانهای دیدنی باکو
مکانهای دیدنی باکو ؛ دلیل شعله ور بودن همیشگی این کوه‌،  وجود لایه‌هایی از گاز طبیعی است که در یانار داغ وجود دارد و باعث می‌شود که این کوه همه روزه و در تمام طول سال در طول شبانه روز روشن باشد.

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : bakuexplorer

دسته بندی های مرتبط

2 دیدگاه برای ”مکانهای دیدنی باکو که در سفر به آذربایجان نباید از دست داد

  1. باکو یکی از بهترین مقاصد گردشگری و تاریخیه. یکی از دلایلی که باعث شده این شهر طرفدارای زیادی داشته باشه مکان های تایریخیه شهره که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار داره. گردشگران برای اینکه بتوانند از تمامی این مکان ها و امکانات دیگر این شهر بهره مند شوند بهتره با تور باکو به این شهر سفر کنند

  2. باکو یکی از بهترین مقاصد گردشگری و تاریخیه. یکی از دلایلی که باعث شده این شهر طرفدارای زیادی داشته باشه مکان های تایریخیه شهره که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار داره. گردشگران برای اینکه بتوانند از تمامی این مکان ها و امکانات دیگر این شهر بهره مند شوند بهتره با تور باکو به این شهر سفر کنند

  3. باکو یکی از بهترین مقاصد گردشگری و تاریخیه. یکی از دلایلی که باعث شده این شهر طرفدارای زیادی داشته باشه مکان های تایریخیه شهره که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار داره. گردشگران برای اینکه بتوانند از تمامی این مکان ها و امکانات دیگر این شهر بهره مند شوند بهتره با تور باکو به این شهر سفر کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *